Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

Roocika 07:59, 09 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Aniu, pięknie wyszło, bardzo podziwiam, że sama? !!! to zrobiłaś. Ogród jest bardzo romantyczny.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Magleska 08:32, 09 maj 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18430
anpi napisał(a)




Super warzywnik bardzo mi się podoba
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Dorota321 15:59, 10 maj 2023


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 900
No to pospacerowałam jeszcze raz u Ciebie, zamówienie zrobione. Zauważyłam, że kwietnik też taki mam i 2 bardzo podobne klatki.
Napisałam u mnie odnośnie foremek.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
GorAna 19:32, 10 maj 2023


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Aniu, jesteś Wielka, czapki z głów
Kobieta jak się uprze to potrafi wszystko zrobić
Placyk rewelacja
Podziwiam Twoje tulipany, masz dużo odmian i takie zdrowe. Szkoda tylko, że ich czas tak szybko mija
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Alija 21:20, 10 maj 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
Aniu, Ela świetnie określiła Twój ogród, jak bombonierka, piękny.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
anpi 22:30, 14 maj 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8150
Magleska napisał(a)
Ten placyk sama ułożyłaś ? jak Ci to idealnie wyszło

pięknie wiosna się panoszy -ilość hiacyntów niesamowita


Madziu wracam do Twojego pytania, które zostało bez odpowiedzi W pracach przy placyku ogólnie miałam pomoc, darń zdzierał mąż i syn. Byłam w trakcie rehabilitacji łokci tenisisty
( praca zawodowa, a i może cegiełki się tu odezwały?) więc zlitowali się nade mną (wiedzieli, że jak się baba uprze to i sama zrobi)! Ale sama wytyczyłam placyk, ułożyłam wkoło obrzeże z ekobordów. EM jeszcze przywiózł piasek i cement i wymieszał podsypkę, woził też kostkę brukową bym miała blisko. Kostkę układałam ja choć em trochę pomagał mi w układaniu, ale prawdę mówiąc potem po swojemu to przekładałam Tak więc mogę powiedzieć, że kostkę ja ułożyłam. Sama też dorabiałam dwie taczki podsypki( wcześniej kopiąc piasek na działce)i zasypywałam ułożona kostkę, która "potraktowana "została wcześniej zagęszczarką a potem wmiatałam i wmiatałam i zmiatałam, na koniec delikatnie zraszałam. Za pomoc jestem bardzo wdzięczna, bo mój pomysł placyku był zupełnie bez zrozumienia ( ...i tak nie wiadomo w co najpierw ręce i pieniądze włożyć), zapowiedziałam więc że sama to zrobię jak sobie wymyśliłam dodatkową robotę!
Bardzo się cieszę, że udało się to zrobić wspólnymi siłami! Teraz kolejny obiadek smakuje bardziej w takich okolicznościach przyrody
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Kordina 23:09, 14 maj 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4727
Piękne ujęcie z ceglanego przejścia na placyk, no artystycznie jest gratulacje Aniu, Ty dzielna dziewczynko
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
anpi 00:04, 15 maj 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8150
Urszulla napisał(a)


Pewnie nie myślałaś nigdy że z małego założenia powstanie tak duża architektura. Świetnie zrobione najpierw trzeba mieć wizję, dużo musiałaś oglądać inspiracji?

Ula, kiedyś zupełnie nie miałam pomysłu na to miejsce, klarowało się etapami. Dużo oglądam inspiracji, ale też sporo było dyskusji i propozycji dziewczyn z O. Wiedziałam,że ciągle to miejsce mnie wizualnie nie zadowala, ale musiał się wyklarować pomysł, którego byłabym pewna przynajmniej na 80 % bo zawsze łączą się z tym jakieś koszty, czas, praca. W pewnym czasie byłam prawie pewna, że trzeba tam założyć kolejną sekcję zraszania trawnika i tu się cieszę, że eM powściągliwie podchodził do tematu Teraz ma dodatkową korzyść: ma mniej do koszenia!
W 2015 roku taki był majowy widok z drzwi do ogrodu( jeszcze nawet bez drzwi)

Teraz( 2023) taki:
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:15, 15 maj 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8150
Makao napisał(a)
Ten warzywniak jest obłędny. Taki czysciutki jak z wystawy.

Aniu, to tylko chwilowe, pod włókniną chwasty rosną z prędkością światła, skrzyp miejscami podnosi ją do góry, że kabłąków nie trzeba Nie wiem jak znajdę kiełkującą marchewkę w kożuszku z gwiazdnicy
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:36, 15 maj 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8150
Kordina napisał(a)

Aniu jestem w szoku, ze Twój placyk taki długi, a przecież wiem, że zdjęcia robią skrót perspektywiczny i placyk z boku wydawał się przynajmniej o połowę krótszy
Ty jesteś niedoścignioną scenografką swojego ogrodu

Na zdjęciach placyk robi różne wrażenie, ale ogólnie jest dłuższy niż szerszy Jest niejako wpisany w prostokąt 3m x4,5m (tak mniej więcej) Robiłam nawet szablon z tektury
Dzięki za miłe słowa, lubię aranżować tą swoja przestrzeń, choć nie przychodzi mi to tak łatwo jak innym, którymi się inspiruję
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies