Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 13:29, 27 lis 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8350
Cieszę się, że zaglądacie!!! Nie wiem kiedy poodpisuję, wpadłam w przedświąteczny wir pracy zawodowej, domowej i zakupy( tu na razie prezenty i niespodzianki świąteczne i ogrodowe)
Myślicie już o wystroju świątecznym???
Jak tylko znajdę chwilę to wracam

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Basieksp 15:08, 27 lis 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
Myślę o jakiś ozdobach, ale narazie tak na spokojnie, jakoś mi to idzie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gosialuk 21:02, 27 lis 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5488
Ania ja nawet nie aspiruję do 1/10 tego co ty tworzysz na święta, więc luzu mam więcej.
Ale koniecznie się pochwal, bo piękne rzeczy wychodzą spod twoich rąk.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Kordina 22:08, 27 lis 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 5059
anpi napisał(a)
...Myślicie już o wystroju świątecznym???


Ja nie myślę, po prostu jak przychodzi właściwy czas to wyciągam
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
DariaB 09:50, 28 lis 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3174
Gosialuk napisał(a)
Dario piękny egzemplarz hortensji dębolistnej ma Ania z Dębowych zakątków. I jest już dość duży, to będziesz miała dobre wyobrażenie o wielkości.
Ania zaglądam, tematy remontowe popodziwiałam. Żałuję, że nie mam takich zdolności i m do pomocy w tych tematach.

Gosia dziękuję za namiary, zajrzę w takim razie do Ani
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
anpi 11:45, 28 lis 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8350
ElzbietaFranka napisał(a)
U nas sporo śniegu napadało sobota i niedziela. Wczoraj padał deszcz i śnieg prawie zniknął. Dzisiaj znowu padal śnieg. Co dziennie inna pogoda co dzień to gorsza.

Przez śnieg wszystko oklaplo tak sobie myślę, jakbym nie powiazalam trawy wszystkie by leżały na ziemi do wiosny. A tak jednak stercza.

Aż nie molinie są piękne też mam kilka a jeszcze 2 tygodnie temu dokupiłam.
Mają bardzo ładny kolor starego złota jesienią. I wyróżniają się na rabatach.

A ja dostałam spory worek szafirkow i komuś oddałam bo mi się sądzić nie chciało.

Pozdrawiam

Elu, u nas śniegu na razie niewiele, trawy nie wszystkie powiązałam, jakoś nie wyrabiam się ostatnio.
Nie zdążyłam posadzić wszystkich swoich tulipanów ( miałam posadzce gdzieś w części warzywnej, bo to małe cebulki i nie wiadomo czy zakwitną, a jeszcze domówiłam nowych różnych cebulek z ostatniej przeceny i te chyba już pójdą do doniczek , bo teraz widoków na sadzenie w gruncie brak
Kajam się, że nie zmobilizowałam się jakoś z wysyłką tych zawilców, ale "co się odwlecze to nie uciecze" Może przyszły sezon będę miała wolniejszy od obowiązków i mniejsze "uwiązanie w domu".
Jeżeli chodzi o molinię przed murkiem , to sadziłam tam chyba Transparent, albo Fontane, nie wiem, czy uchowały się etykietki, teraz pod śniegiem nie znajdę. Molinii nie związałam i częściowo leżą przymarżnięte.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 11:54, 28 lis 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8350
Alija napisał(a)
Aniu, do tej pory nie doceniałam molinii, na tych ostatnich zdjęciach wyglądają jeszcze ładniej, chyba się do nich coraz bardzie przekonuję.
Warzywnik świetny, ziołownik też bardzo mi się podoba i u Ciebie i u Bożenki, a u mnie zioła wciaż się przerastają, jedne przez drugie, muszę odgapić.
Wanna na nóżkach cudna.

Pomysł na ziołownik odgapiaj. Ziółka w mig wypełniają lukę między płytkami, już kilka razy dzieliłam kępy.
Molinie polecam, są transparentne i nie wyglądają ciężko nawet na przodzie rabaty. Jesienią są niezaprzeczalną ozdobą ogrodu i ze względu na pokrój i kolor!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 12:05, 28 lis 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8350
basia3012 napisał(a)
Aniu, zdjęcia rewelacja. Prze-pię-knie jest u Ciebie jesienią. A te drzwi w tej cegle to po prostu rozkładają na łopatki.
Aniu, o tulipanach napisałam u siebie.

Czytałam
Za pochwały dziękuję, starałam się urozmaicić ogród roślinami, które będą upiększały go jesienią. Już nie wyobrażam sobie ogrodu bez traw, rdesty też robią dobrą robotę. Na więcej drzew i krzewów już nie mam miejsca, zresztą już na nic nie mam miejsca... Chyba w przyszłym sezonie nie powinnam już nic kupować!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 12:07, 28 lis 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8350
Kordina napisał(a)
Dębolistna ciekawie się wybarwia i ten kształt liścia nietuzinkowy, muszę poważnie rozważyć jej posiadanie

Warto ją mieć, chocisżby dla tych przebarwień jesiennych
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 12:42, 28 lis 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8350
DariaB napisał(a)
O jaki tu fajny klimatyczny ogród! Na forum jest tyle pięknych ogrodów i ciekawych wątków, że ciężko do każdego trafić. Piękna ta hortensja dębolistna, od kilku sezonów się do niej przymierzam. Czy ona rośnie bardzo wysoka? Potrzebuje podparcia?

Dębolistna ma sztywne pędy, nie ma potrzeby podpierania, przynajmniej moja. Mam sadzonkę od Anabuko, jej to już starszy egzemplarz. Moja ma wys. w okolicy metra. Ale docelowa wysokość może zależy od odmiany, trzeba o konkretnej poczytać, ja nie znam odmiany. Pozdrawiam
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies