Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

popcorn 14:52, 15 lut 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Chcę posadzić pod drzewami, w sadzie, na moim stoku. Razem z polem ciemierników. I narcyze też, płatami.

Tyle że ciemierniki mam, narcyze kupię cebule, a ranniki i przebiśniegi praktycznie nie do dostania są...

pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
Sima 15:13, 15 lut 2019


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
popcorn napisał(a)
Wczoraj znów rozpętałam gównoburzę z moją panią architekt, lat 23 na oko, ciągle w szkole a stemplującą pieczątką ojca... liczyłam że będzie szybko wszystko i elastycznie, a mam pół roku nerwów...
mam nadzieję sprawa zbliża się ku końcowi, dwa miesiące prawie postępowanie jest zawieszone w starostwie bo ona donosi dokumenty tak nieskutecznie że szkoda gadać... heh

Niemniej za chwile marzec i ekipa do ogrodzenia będzie pytała o kolor paneli. Zielone się lepiej wtopią, ale może lepiej czarne pod kolor dachówki?
Z driugiej strony ogradzam część leśno-sadowniczą, no i zielone panele już miałam poprzednio i źle nie wyglądały...
No i do kompletu muszę mieć bramę wjazdową i furtkę do zagrody dla kur hehe
Ale się cieszę!

Słonko świeci, dzięki Bogu piątek, jutro na snowboard, jupi Dzięki temu że ja się ucze, młoda sobie może sama jeździć na oślej łączce i się ścigamy a ona się śmieje bo ja ciągle leżę

miłego weekendu, Baby!


Pamietam moją pierwszą p. Architekt (p. to nie skrót od Pani). Zaprojektowała dom pod nasze dyktando, ale zapomniała dodać drzwi wejściowych do projektu. Na pytanie mojego M. jak ma wchodzić do domu czy przez okno?... ...obraziła się śmiertelnie. To był koniec naszej współpracy.

Trzymam kciuki

ps. ogrodzenie pod dachówki - a po za tym na czarnym i grafitowym tle rośliny pięknie wyglądają (to moje osobiste spaczenie )
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
BKosimkArt 15:20, 15 lut 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Ranniki mam, nie dużo ale mogę Ci nasiona zebrać, ekspresowo się sieją i szybko mają kwiaty...
W sumie to mój tata ma dużo to może u niego Ci ukopię
Przebiśniegów też ma dużo ale skubany nie chce dać... może jak go nie będzie to podkradnę hehe
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Sima 15:29, 15 lut 2019


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
popcorn napisał(a)
Chcę posadzić pod drzewami, w sadzie, na moim stoku. Razem z polem ciemierników. I narcyze też, płatami.

Tyle że ciemierniki mam, narcyze kupię cebule, a ranniki i przebiśniegi praktycznie nie do dostania są...

pozdrawiam


Ranniki na jesień się pokazują w sklepach - kupowałam je wtedy przez internet
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
popcorn 15:44, 15 lut 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hania, dzięki!

Basia, dzięki! Daj im się wysiać, one szybko tracą zdolność kiełkowania, kupowałam już nasiona i siałam i nic z tego nie wyszło. W końcu dorwałam bulwki kwitnące na targu i miałam. Ale nie zabrałam stamtąd, buuu

Miłego!
____________________
Mój nowy ogródek
nicol21 21:41, 16 lut 2019


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
To Ty jeszcze sie z tą pożal się boże architekt pałasz? Nie chce Cie dołować, ale jak kurna ludzie mogą być tak wredni i nieporządni dla kogoś kto płaci....niech tatusia zapyta jak sama nie potrafi. Mam nadzieję, że finał będzie niedługo.

____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
popcorn 21:48, 17 lut 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Liczę na finał w tym tygodniu plus konkretne informacje kiedy będzie pozwolenie.

zaczęłam się zastanawiać nad kupieniem mieszkania w Krakowie i przyczepą kempingową na działce i tyle... heh

pozdrawiam, Ewelino!
____________________
Mój nowy ogródek
jankosia 21:12, 25 lut 2019


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Karola, czy ty uprawiałaś może szpinak wodny?
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
sylwia_slomc... 22:12, 25 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Przebiśniegi ja kupiłam cebulki jesienią w marketach i mi wzeszły i kwitną, a dziewczyny narzekają, że nasadziły i nic nie ma, nie wiem od czego to zależy

Jaki jest finał, jest już?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 07:07, 26 lut 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Monia, za sucho było i mi wszystko zmarnialo. Mam jeszcze 2 paczki nasion, może spróbuję w tym sezonie raz jeszcze. Powodzenia!

Sylwia, może we środę dowiem się czegoś. Czegokolwiek. Heh

Miłego dnia!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies