Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

Luteczka 12:26, 05 mar 2019


Dołączył: 02 mar 2016
Posty: 1244
Cześć Karola. Witam się wiosennie, chociaż dzisiaj deszczowo.
Przykro że muszą nas dotykać takie sytuacje z niekompetentnymi ludźmi. Też spotkałam takiego architekta na swojej drodze do upragnionego domu. Takich mi kłopotów narobił w urzędzie miasta, że szkoda gadać. Urzędnicy w ogóle nie chcieli już z nim rozmawiać. Dobrze, że jakoś ich wtedy ubłagałam i sama mogłam to jakimś cudem pociągnąć.
Teraz z przyłączem gazu też były jaja tylko, że z kierownikiem budowy. Najeździłam się do Nadzoru budowlanego ale jakoś wyprostowałam dokumentację.
Ja nie mogę zrozumieć jakim cudem, na jakiej podstawie tacy niekompetentni ludzie wykonują swoją pracę?
Podziwiam Cię za cierpliwość.
Buziaki Karola, będę zaglądać.
____________________
Ewa Luteczka znów wymyśla - czyli Joga Ogrodowa
anna_t 17:03, 05 mar 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
popcorn napisał(a)
Jola, kur tam sąsiedzi nie mają, luzem chodzi jeden pies. I nikt ogrodzeń nie ma prócz ludzi z nowych domów na końcu ulicy. Ja planowałam ogrodzić działkę z tyłu, tę od lasu, żeby sobie na spokojnie działać i sadzić. A ta pod dom, od asfaltu, miałaby żywopłot bukowy sąsiada i pas hortensji z drugiej strony i lawendowy przedogródek od asfaltu, jak już dom powstanie. I tyle.
A teraz myślę że za te pieniądze to wymienię te rośliny po kilka razy jeśli będzie taka potrzeba... heh. Sama nie wiem, cała głupia jestem. Mama mi mówi że zawsze mogę ogrodzenie zrobić, w każdej chwili, też po budowie, jak będę miała pieniądze, a sarny będą bardzo dokuczać... no i to jest prawda.

Ania, tu link:

https://www.ogrodowisko.pl/watek/5376-balaganu-ogrodowego-karoliny-ciag-dalszy-czyli-o-moim-gumowym-ogrodku
ten znam chodziło mi o pierwotny, ten zamkniety
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
popcorn 08:01, 06 mar 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ewa, dziękuję za miłe słowa. Liczę że dzisiaj babsko dołoży ostatni dokument który powinna dołożyć 3 tygodnie temu i odwiesi postępowanie. Wtedy inspektor ze starostwa przejrzy całośc i MAM NADZIEJĘ wyda pozwolenie. Bo jak znowu będzie czegoś brakować, to nie wiem... chyba babsko wywalę i wezmę to i dam komuś innemu do skończenia, choćbym miała płacić ponownie... serio za dużo mnie to już kosztuje.

Ania
,proszę:

https://www.ogrodowisko.pl/watek/871-owocowowarzywnoozdobny-balagan-czyli-o-tym-jak-wcisnac-kolejna-roslinke-do-mojego-ogrodka

buziaki!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 18:21, 10 mar 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Słupki mam na działce. Geodeta był. Uff... I betony w większości wywiezione. I ostatnie niepotrzebne drzewa ścięte.






____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 18:22, 10 mar 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
I prąd




Chcę znaleźć namiar do mojego rolnika od koszenia i poprosić go o przoranie kawałka. Myślę jak i gdzie co zrobić póki co. Hmmm
____________________
Mój nowy ogródek
Bogdzia 18:42, 10 mar 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
No to robota sie zaczyna. Masz juz prąd a woda jest? Podziwiam ze jeszcze wytrzymujesz z tą babą, ja za nerwowa jestem na takie olewanie.Pozdrówka serdeczne. Córa bardzo urosła.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
sylwia_slomc... 18:55, 10 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Cos zaczyna sie dzisc in plus Ale miałaś taka trelinke i sie pozbyłaś???!
Trzeba było zostawić na ścieżki lub murek oporowy lub nawet jako podbudowę pod przyszle ogrodzenie, w ziemi nie widać, a utwardzone porządnie, oj oj oj.....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
nicol21 22:24, 10 mar 2019


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
hej,
boooosze ale trafiła ci się laska. szkoda że masz tak pod górkę, a przecież jeszcze etap budowy nie zaczęty.
z tym ogrodzeniem to może się wstrzymaj, wsadź trochęroślin i zobacz czy zwierzyna się na to rzuci, jeśli nie, to może odwleczesz i założysz jak zbudujesz dom. 22tys to sporo kasy.
a na zimę moi rodzice okręcają młode drzewka siatką żeby je sarny czy zające nie zjadły, zwykle minimalizuje to straty.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
popcorn 22:49, 10 mar 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Bożenko, prad to kwestia 3 dni teraz bo przylacze jest, ze 2 tygodnie przed budowa zadzwonie do elektryka i stawia moja skrzynke Ten nowy slup ze swiezym przylaczem jest na mojej zialce, ciesze sie bardzo
Woda jest, ale przylacze nie ma, bo nie ma domu hahaha a studzienki wodomierzowej mi sie nie usmiecha, kolejne 4 tys okolo.

Sylwia, ogrodzenie to podmurowka prefabrykat, fundament pod slupki to metrowe odwierty 25centymetrowej srednicy... myslalam czy by ie ulozyc kawalka placyka pod piwniczka, ale nie chce tymczasowych rozwiazan, te plyty byly stare i polamane czesciowo, ciesze sie ze ktos je zabiera, bedzie spokoj i brak skladow na dzialce. Albo porzadnie albo wcale.

Ewelinko, dzieki!

jutro dzwonie do starostwa i mam nazieje pani inspektor mi powie na czym stoimy i czy to nareszcie wszystko co brakowalo i zostalo doniesione i czy postepowanie jest na bank odwieszone... masakra to jest jakas a jeszcze nic sie nie zaczelo, heh.

Dokladnie taki mam plan z ogrodzeniem. Musze namierzyc rolnia ktory mi tam kosil zeby mi przeoral kawalek. Posadze hortensje na zywoplot, plus kawalek na probe i zobaczymy.
____________________
Mój nowy ogródek
vita 09:24, 18 mar 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Jest o co walczyć. Trzymam za pomyślność, zła passa minie, musi minąć
Ciekawe położenie ma Twoja działka, malownicze.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies