Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

AgataP 11:28, 05 kwi 2019


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
popcorn napisał(a)
Haha Dostawcą kupy są dwa koniki, na których młoda pewnie będzie jeździć jak już się tam przeprowadzimy. Może nawet ja też na nich będę jeździć Z tą panią to się pewnie zaprzyjaźnimy, od razu ją polubiłam. Miała dość życia w mieście więc kupili kawałek ziemi tam, dwa konie i sobie dojeżdżają do pracy, a po pracy mają wiejskie sielskie życie.

A póki co jedziemy z Krysią i Jolką w wakacje nad Balaton Porobiłam rezerwacje, tani lot i fru Ale się cieszę! Sprawdzona ogrodowiskowa ekipa I Węgrzy dobre wino mają hahaha to będzie fajny tydzień

Buziaki!


szkoda, że nie rzuciłaś hasła dla większej ilości osób z tym wyjazdem...
____________________
Z Pszenicznej...
popcorn 12:02, 05 kwi 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Agatko, wybacz ale te promocje to góra kilka godzin. Jest decyzja i lecimy albo nie. Im większa grupa tym gorzej cokolwiek zaplanować. Spytałam dziewczyny, były chętne, fru. Nie wiedziałam nawet że byłabyś chętna!!!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 12:03, 05 kwi 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Luteczka napisał(a)
Karola trzymam kciuki i pozdrawiam serdecznie. Fajnie się u Ciebie dzieje


dziękuję, Ewo Nareszcie coś zaczyna się dziać.
Jutro walczę dalej z przeoranym kawałkiem, wygrabkuję i sadzę tym razem rząd piwonii. Mam z 50 sadzonek pewnie, 5 gatunków? ups
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 19:26, 07 kwi 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Na działce pół zaoranego kawałka zagospodarowane. W sobotę sądziłam z młodą piwonie. Ups, trochę mi się ich nazbierało

Dziś przesadziłam do doniczek ukorzenione patyki limek. Będzie cudny żywopłot, jupi!

Ratowałam też z trawnika sadzonki truskawek. Wszystko w doniczkach, podlane, rośnie

Pierwsze szparagi kiełkują. Werbena przezimowała! wow






____________________
Mój nowy ogródek
yolka 19:32, 07 kwi 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Wreszcie urabiasz się Margarete wspominała, że uprawiałaś w workach ziemniaki, zbiory z tego były jakieś? mnie napadło na worki
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
popcorn 19:46, 07 kwi 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jola, no jak się nie ma co się lubi

Nie było źle, ale dobrze też nie. Trudno zapewnić drenaż i odpowiednią wilgotność w workach. Albo przesycha albo stoi w wodzie. Duży pojemnik lepszy, jeśli chcesz się bawić i dosypujemy ziemi sukcesywnie na wierzchu? Chyba bym się nie bawiła w ziemniaki w workach..

Jak chcesz się bawić w worki, to pomidory sadź

Widziałam fajny patent na ziemniaki w pojemniku. Kupujesz dwa duże identyczne, jednemu wycinasz spore otwory tak że wygląda jak sito prawie. Wkładasz ten z powycinanymi częściowo ściankami w ten cały. Sądzisz ziemniaki. W miarę jak rosną dosypujesz ziemi. Jak przychodzi czas na zbiory, wyciągasz wewnętrzny pojemnik, ziemniaki są praktycznie na wierzchu i można je zbierać sukcesywnie.

Powodzenia, trzymam kciuki
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 15:17, 09 kwi 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Kończę pracę niedługo i śmigam na działkę. Równam dalej, połowa zrobiona, druga połowa czeka. Wywalam chwasty które powoli zaczynają odrastać. Posieję może groszek czy coś, posadzę resztę roślin w doniczkach które tam zatargałam.
Tym razem może wolniej pojadę bo ostatnio 31 km za dużo i 6 punktów i 200 zł mandat Mogę to wrzucić w koszty budowy? hahaha

Spotykam się z gościem od RBtki, rozdzielni budowlanej, elektryk który mi ją założy na dniach I w przyszłym tygodniu ruszamy z tyczeniem i kopaniem fundamentów.
Przyłącze wody "się robi". Umowę z gazownią powoli muszę podpisywać, jak roboty ruszą. Trzymajcie kciuki!
____________________
Mój nowy ogródek
yolka 16:05, 09 kwi 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Kurde, zwolnij, kasy szkoda
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Gosiek33 18:06, 09 kwi 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
kciuki zaciskam
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
popcorn 21:46, 09 kwi 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dziś bez mandatów



Pozbyłam się perzu i wyrownalam kolejny kawałek.
Posiałam trzy rzędy groszku - dwa opakowania nasion. Po kawałku rządka pietruszki i pietruszki naciowej, chyba pierwszy raz w życiu pietruszka bo zawsze mi było szkoda miejsca . I opakowanie słonecznika.

Posadziłam też trzy kilo topinambura, na dole wzdłuż granicy. Niech rośnie zielsko, będzie kiedyś dla kur.

Wygrabkowalam też po tym sianiu kawałek kolejny, kolejny raz w sobotę. Siejecie już buraczki i fasolkę, czy jeszcze? Posadziłam wiśnię.
No i pogadałam z elektrykiem, na dniach zrobi rozdzielnię budowlaną i będzie prąd

Uff. Dziękuję że trzymacie kciuki
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies