Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

popcorn 08:24, 01 kwi 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Strasznie dużo miejsca I strasznie dużo czasu to zajmuje. Ale fajna jest taka praca, wciąga. No i jakby coś się działo, nareszcie!!!

Pozdrawiam, Basiu!
____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 08:58, 01 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81994
Super, że wszystko ruszyło do przodu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 11:37, 01 kwi 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Pozdrawiam, Sylwia!

Jak ktoś zobaczy w ofercie Leclerca cisy, to dacie znać? Kupowałam chyba 8 lat temu i byłam zadowolona

Jutro jadę podlewać co posadziłam, wygrabkuję może jeszcze kawałek, zawiozę kolejną tonę roślin haha

Piwonie chyba, teraz. Kolejne trudne do zabicia które w doniczkach się mordują. Ładnie przezimowały i puszczają czerwone kły

Mam jeszcze 3 worki obornika, na razie wystarczy. Następnym razem podjadę najpierw do pani od koni i nawozu sobie naładować i przytargać. Nie było źle, wysuszony nawóz jest lekki no i nic nie cieknie Więc nawet mi w aucie nie śmierdzi

Jutro przy okazji widzę się z kierbudem, ma dwie budowy po sąsiedzku i mieszka w tej wiosce, więc będzie ok chyba

Teraz znowu tona czekania... dwa tygodnie na uprawomocnienie decyzji, zgłoszenie do nadzoru, kolejne dwa tygodnie... masakra.
W międzyczasie może uda się wytyczyć budynek, ale potrzebuję plik DWG od wrednej baby która oczywiście nie przysyła go... heh
I pewnie końcem kwietnia, początkiem maja fundamenty? W tym tempie to ja osiwieć zdążę... heh

Miłego dnia, baby moje!
____________________
Mój nowy ogródek
nicol21 21:50, 01 kwi 2019


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10317
No to super ze w koncu sie dzieje! i w ogródku i w temacie budowy .
a co do obornika to rodzice okladają teren w kolo starszych drzew bo wiadomo ze wtedy już nie da się podłożyć. jak deszcz pada to przeciez wplukuje te substancje w głąb więc to jakieś rozwiązanie na przyszłość.

Auto z obornikiem... no zazdroszczę. w sensie efektu na działce, nie samego transportu .
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
popcorn 07:26, 02 kwi 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hehehe

Pozdrawiam, Ewelina!

Nic a nic nie przeciekło czy nie zasmrodziło auta, no i następny transport naładuję sobie sama biorąc same suche kupy a nie słomę Wobec czego będzie jeszzce lepszy efekt Jakbym sadziła w taką gołą ziemię dopiero co wyrwaną chwastom i trawie, chyba nie bardzo by chciały te rośliny rosnąć.

A ja bym chciała żeby to wszystko przyrastało zamiast męczyć się w doniczkach.

Umawiam się z geodetą na wytyczenie budynku; a dziś spotykam się z kierbudem. Wielka żółta tablica informacyjna leży na środku pokoju i na mnie patrzy A ja się uśmiecham jak ją omijam hehe

W międzyczasie załaduję auto wodą do podlewania i piwoniami w doniczkach, doniczki w skrzynkach i zawiozę tam kolejny transporcik. Kolejne sadzenie w sobotę od rana Jej! W tym tempie co będzie wyglądało jak szkółka, ciekawe czy zostanie miejsce na jakieś warzywa hahaha

Miłego dnia, dziewczyny!

____________________
Mój nowy ogródek
AgataP 14:16, 02 kwi 2019


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Karola hurrrra hurrra hurra cicho podczytywałam o Twoich perypetiach.

Co do obornika końskiego - uważaj, bo często konie nie trawią do końca ziaren zbóż, którymi są karmione i potem razem z obornikiem wysiewasz sobie nasiona

będę zaglądać częściej

Agata
____________________
Z Pszenicznej...
tulucy 16:13, 02 kwi 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12902
To tak jak przy dokarmianiu ptaszków pole zboża pod karmnikiem
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Bogdzia 16:54, 02 kwi 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Cieszę sie razem z Tobą Karola.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
popcorn 07:13, 03 kwi 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hehe

zboże mi nie straszne, najgorsze że podagrycznik powoli wyłazi!!! Byłam wczoraj podlewać, nadal pół pola do wygrabkowania, zabieramy się ostro z Młodą w sobotę.

Dzięki Dziewczyny że trzymacie kciuki

Ściskam Was gorąco!

Rozmowa z kierbudem udana, mam namiar na współpracującego z nim geodetę który może będzie szybszy i tańszy??? Zaraz zadzwonię, niech zrobi się ósma.

Podlałam wszystko, zawiozłam moc doniczek hehe W sobotę dowiozę te z piwoniami i posadzimy razem z dzieciem Ma być ciepło, wiosna się zaczyna.

Geodeta w ciągu najbliższych 10 dni i po 14tym kwietnia zaczynamy z fundamentami, jupi
____________________
Mój nowy ogródek
Gosiek33 07:28, 03 kwi 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kciuki ciągle trzymam. Podagrycznika wyciągaj widłami amerykanskimi, teraz jak masz przeorane to łatwo będzie wyciągać to draństwo. Grabie chyba za delikatne do tej roboty.
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies