Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

sylwia_slomc... 09:22, 10 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82042
A jak ten topinambur wymknie się na działki sąsiednie to Cię sąsiedzi zlinczują

Buraczki juz posiałam, ale grochy sieję początkiem maja, przed 15 żeby z ziemi nie wyszły
Kawał roboty zrobiłaś już

A ja mam pytanie szparagi sadziłaś czy siałaś? Mam szparag posadzony na trocinówce, w celach konsumpcji juz kilka lat, ale jeszcze nie jedliśmy bo strasznie cieniuśkie te pędy puszcza, mam nasionka i nie wiem kiedy siać i jak głęboko
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 09:31, 10 kwi 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Szparagi mam z siewu, siałam na parapecie potem przesadziłam do gruntu, to już 6ty rok teraz??? Siej nie zastanawiaj się

moje czasem tez cienkie pędy, nawoź go porządnie, ja te cienkie pędy zostawiam niech ma jakieś liście

powodzenia!
____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 09:38, 10 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82042
Dzięki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 10:26, 10 kwi 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Nie ma za co

Zamówiłam sobie drzewka karłowe kolumnowe Balerina. Ktoś miał, ma, doświadczenia?

dzięki!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 11:37, 11 kwi 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Drzewka balerinki powinny przyjść jutro, kurierem. Czyli sadzenie w sobotę.

Mam pierwszą wycenę okien, jeśli bym chciała tak jak w projekcie dwa wielkie okna mieć suwane, to cena rośnie o 100%. Otwierane "normalnie" - spada o połowę. Szaleństwo.

Tylko 8 okien, poprzednio miałam 16 rany boskie tyle mycia Tym razem dwa wielkie 3metrowe reszta zwyczajna "balkonowa" i małe w łazience i kotłowni. Ale się cieszę Powoli rozglądam się też za drzwiami wejściowymi i wewnętrznymi, choć do tych ostatnich zwłaszcza to jeszcze długo długo

Woda się robi. Na spokojnie zadzwonię do gazowni za parę dni. Prąd/RBtka zlecona. Budowlańcy wiedzą kiedy zaczynają, geodeta najpierw do wyznaczenia budynku. Jupi

A póki co skupiam się na pracy Młoda u dziadków bo przerwa świąteczna i strajk nauczycieli.

Miłego!
____________________
Mój nowy ogródek
Bogdzia 13:59, 11 kwi 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Karola czytam i kciuki trzymam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
sylwia_slomc... 14:14, 11 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82042
No teraz to nabrałaś rozpędu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 15:26, 11 kwi 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Bożenko, ślę buziaki i dziękuję!

Sylwia, powoli może zacznie się coś dziać No i połowa przeoranego kawałka zagospodarowana, wygląda jak mała szkółka hahaha

No i wreszcie groszku zielonego trochę będzie, chyba że sarny i gołębie się poczęstują zanim urośnie
____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 17:09, 11 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82042
Na gołębie strachy na lachy dobre, u mnie była baba, a teraz bociek skrzydłami furka
ale na sarny to już tylko ogrodzenie ewentualnie antydzika sypać po obwodzie działki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AniazUroczyska 23:00, 11 kwi 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
sylwia_slomczewska napisał(a)
A jak ten topinambur wymknie się na działki sąsiednie to Cię sąsiedzi zlinczują




Ja głosuję za topinamburem!
A sąsiedzi( jeśli ich masz) najwyżej będą mieć darmową, zdrową( inulina) surówkę( albo frytki)
Karola, posadziłaś już maliny? Na jakiej powierzchni je sadzisz i ile worków obornika dajesz? Dodajesz kompost?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies