Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Igielnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Igielnik

fasola 10:01, 31 maj 2019


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Dziękuję za miłe słowa.
Anno, niestety jak się komuś odda serce to rozstania są trudne.
My pożegnaliśmy 3 koty. Najstarszy miewa się dobrze. Ostatnio trochę zachorował, ale zastrzyki pomagają.
Jestem przerażona moim ogrodem. Jesienią i wiosną dostał dużo obornika. Miejscami strasznie się zbuszował. Szkoda, że nie mamy wiosny cały rok.
Widok z okna z 1 piętra (na środku widać ziemię - powoli zakładam nową rabatę piwoniowo-magnoliową)



Wstrętne gąsienice zeżarły wszystkie liście na jabłonie. Pierwszy raz widzę coś takiego. Robale pozbierałam ręcznie (ochyda). Nie używam chemii w ogrodzie.
____________________
Fasola Igielnik
AnnaMS 23:43, 31 maj 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Piękny widok z okna mi gąsienice wpierniczają paprocie ...
Tak to jest z kochanymi futrzakami.
Mówisz dłuższa wiosna ... to bym chyba już na czworaka chodziła z wyczerpania
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
fasola 00:00, 04 cze 2019


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301






____________________
Fasola Igielnik
fasola 00:02, 04 cze 2019


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301






____________________
Fasola Igielnik
fasola 00:04, 04 cze 2019


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301






____________________
Fasola Igielnik
fasola 00:08, 04 cze 2019


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301






____________________
Fasola Igielnik
fasola 09:04, 05 cze 2019


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Chciałam podpisać zdjęcia, ale chyba już nie mogę.
W ogrodzie pachnie nieziemsko za sprawą bzów Mayera i tego widocznego na pierwszym zdjęciu z 4 czerwca (rośnie obok tarasu). Nie wiem co to za gatunek ale jest świetny. Nie daje rozłogów, ma bardzo regularny pokrój - każda gałąź się symetrycznie rozgałęzia na dwie kolejne. Kwiaty rurkowate, w pąku ciemno różowe, w miarę rozkwitania bieleją do jasnego różu. Liście jesienią czekoladowo-fioletowe. W zeszłym roku znalazłam je ponownie w lokalnym sklepie i dosadziłam jeszcze dwie sztuki.

Jak ktoś rozpozna proszę o namiary.

Szkoda, że idą upały, ogród mi się zaraz ugotuje, kwiaty przekwitają błyskawicznie. Piach ma swoje ogromne wady... już biegam z wężem i podlewam to co sadziłam w tym roku.

W tym roku po raz pierwszy zakwitła mi kalina japońska, to odrost który dostałam od taty. Mam do niej sentyment, bo tata zmarł kilka lat temu. Co dziwne na działce taty obficie kwitnie co roku. Podejrzewam, że to kwestia gleby, tam jest glina i wysoki poziom wód gruntowych.

Kotek zapoznał się z ogrodem, musiałam zrobić zapory z siatki na bramie i furtce, bo go na wędrówki naszło. Najbardziej lubi jamę w kompoście i "kąpiele" w oczku wodnym. Chyba próbuje łapać rybki i noga mu się czasem omsknie. Ma też głupią zabawę - zaczaić się w krzakach i znienacka wyskoczyć, przygryźć mi łydkę i szybko uciec. Zawału można dostać.

Mam sporo host, około 10 letnich, chyba Sum & Substance i Blue Angel, kupowałam malutkie sadzonki chyba z in vitro. Część rośnie w potwory, a niektóre się pozmniejszały, dopiero teraz rozwijają liście i wyglądają biednie. Co mam z nimi zrobić? Wykopać i przesadzić?


____________________
Fasola Igielnik
fasola 10:42, 09 cze 2019


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Tu zdjęcie normalnej hosty i tych "popsutych".

____________________
Fasola Igielnik
fasola 10:44, 09 cze 2019


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301






____________________
Fasola Igielnik
fasola 10:46, 09 cze 2019


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301






____________________
Fasola Igielnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies