Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Igielnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Igielnik

Milka 10:58, 20 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Pięknie w Igielniku koteczki słodkie, psoty robią.
A magnolia Sunsation jest przepiękna i idealna i na bogato kwitnie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
fasola 11:01, 20 maj 2019


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301






____________________
Fasola Igielnik
fasola 11:30, 20 maj 2019


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301






____________________
Fasola Igielnik
fasola 11:37, 20 maj 2019


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Niestety już przekwitły świdośliwy i rajskie jabłonki. Niestety nie zrobiłam im zdjęć. W tym roku jest tak sucho, że trawnik dopiero teraz puszcza zielone kiełki. Jesteśmy po pierwszym koszeniu, które kazałam zrobić mężowi jako sprzątanie po zimie (igły, suche liście) takich tabunów pyłu podczas koszenia nie widziałam nigdy.

Cieszę się, że pomylona magnolia nie będzie katastrofą. Oprócz tej kupiłam dużą magnolię Suzan, dużą gwiaździsta, i mniejszą gwiaździstą w kolorze różowym.
U mnie bardzo wolno rosną. Moja Pinkie ma jakieś 8 lat, a Nigra z 5 i obie nie rzucają na kolana rozmiarem. W związku z tym zainwestowałam w większe egzemplarze, mam nadzieję, że się przyjmą.

Bardzo dzisiaj wieje, chyba moje zdjęcia są nieostre
____________________
Fasola Igielnik
fasola 11:40, 20 maj 2019


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301

Nowy nabytek peonia miniaturowa Roma. Mam nadzieję, że będzie zimowała w gruncie.


Magolia Pinkie - późno kwitnie, co jest zaletą na Suwalszczyźnie.


Magnolia Nigra


Mój las
____________________
Fasola Igielnik
fasola 11:45, 20 maj 2019


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Od zachodniej strony sadziłam 3 lata temu żywopłot z choiny kanadyjskiej, świdośliwy, mikrobioty syberyjskiej i mahonii. Na razie się sprawdza i rodzi sobie.







Staram się obsadzać ziemię roślinami okrywowymi, mam pragnię syberyjską, kopytnik, dereń kanadyjski, bergenie, zawile, jasnoty, fiołki i epimedia. W starszych częściach ogrodu ładnie okryły glebę.
____________________
Fasola Igielnik
fasola 12:18, 20 maj 2019


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Mała retrospekcja z końca kwietnia. Niestety żywopłot z tawuły już przekwitł i został mocno przycięty. Czy mahonie trzeba jakoś przycinać? Co roku mam w planach je ogolić żeby się zagęszczały, ale się boję.







____________________
Fasola Igielnik
sylwia_slomc... 14:18, 20 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Ależ masz klimatycznie w tym Igielniku, kociak słodki na magnolię Sensation poluję, na targach były w jakichś kosmicznych wprost cenach
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AnnaMS 14:14, 29 maj 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Witaj Fasolko Piękny jest Twój leśny ogród, o każdej porze roku Też mam cienisty ogródek i kocham koty Moja kicia odeszła w listopadzie, miała wodę w pucach, stało się to prawie z dnia na dzień, nie byłam na to przygotowana, pierwszy raz komuś o tym piszę bo serce jeszcze boli ... został kiciuch jej braciszek, obecnie ma jakieś 9 lat a w grudniu tego roku przygarneliśmy 2-miesięczną kiciunię i jest weselej, oprócz tego mamy trzy koty na "dochodne", w zimie spały w naszym domu, teraz znikają gdzieś na noc bo jest ciepło. Wszystkie dachowce, mądre kochane przytulasy Boję się brać rasowe kociaki bo większość ma ukrytą wadę serca, tak słyszałam. Wiem jak boli odejście kochanego przyjaciela ... Przepraszam że się rozpisałam, dobrze jest się komuś wygadać, teraz obie cieszymy się naszymi futerkowymi pociechami oby jak najdłużej
Powtórzę się, ogród piękny, naturalny
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Roocika 15:36, 29 maj 2019


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Piękny masz ten ogródek, wygląda tak naturalnie.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies