Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Igielnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Igielnik

fasola 09:36, 13 maj 2021


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Nie pachnie niestety.
____________________
Fasola Igielnik
Mgduska 10:24, 13 maj 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
fasola napisał(a)
Ona u mnie rośnie w półcieniu, obok rododendronów.
U sąsiadki na słońcu szybciej przyrasta, a kwitnie i przebarwia się tak samo na obu stanowiskach.


fasola napisał(a)
Nie pachnie niestety.


I tak jest fajna, ma trzy zalety na cztery możliwe, to dużo
____________________
Sałatka pokrzywowa
UlaB 12:34, 13 maj 2021

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
fasola napisał(a)


U mnie też śliwy wiśniowe słabe w tym roku, podmarzły. Ta wiśnia też nie zawsze kwitnie, teraz ma mało kwiatów.


W Białymstoku własnie kwitną. Mysle, ze w naszych regionach one potrzebują dosyc oslonietych, cieplych stanowisk.

Epimedium bomba! Posadzilam na probe rok temu, pieknie zakwitlo, ale Twoj łan jest boski. Siedzi u mnie w cieniu Pissardi po wschodniej stronie domu. Pojdzie na testy pod swierka. Tylko nie pocielam mu lisci ale i tak wygląda dobrze.

Merasekwoja jest nie do opanowania, cyprysnik juz tak. Do cienia jeszcze choiny - nie wiem czy byly wspomniane, ale trudno kupic male inne niz Jeddeloh. W ogole u nas w tej chwili jakos nie widze choin poza Jeddeloh.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
fasola 08:16, 18 maj 2021


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Szkoda, że nie da się wysłać zapachu! Kaliny pachną w całym ogrodzie. Bardzo je lubię.



Judaszowiec tegoroczny nabytek. Zobaczymy jak sobie poradzi na Suwalszczyżnie.
____________________
Fasola Igielnik
fasola 08:19, 18 maj 2021


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301

____________________
Fasola Igielnik
fasola 08:23, 18 maj 2021


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
____________________
Fasola Igielnik
fasola 08:27, 18 maj 2021


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Strasznie inwazyjne fiołki. Klątwa normalnie.


Ogródek warzywny


Mini oczko czyli pijalnia wody dla ptaków. Po wymianie wody odkryłam w nim mnóstwo pijawek. Ble i ochyda! Dobrze, że w kaloszach tam wchodziłam.


____________________
Fasola Igielnik
fasola 08:35, 18 maj 2021


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
A teraz prace ziemne, od trzech lat się zamierzałam zrobić porządek. W przypływie szaleństwa posadziłam kiedyś bluszcz na płot. Miał go pięknie obrosnąć. Niestety bluszcz miał inną wizję niż ja i zarósł całą rabatę, na płot nawet nie spojrzał. Dwa dni to wyrywaliśmy. Skończę kompost wozić i rośliny wrócą na rabatę. Gdybam sobie jak je posadzić żeby było dobrze. Mam astry, piwonie, rozchodniki, trochę różności i trawy, głównie śmiałka.






Tak było wcześniej
____________________
Fasola Igielnik
Marlenaa 08:43, 18 maj 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Też jestem ciekawa jak judaszowiec będzie sobie radził u Ciebie. Jeśli będzie ok, to i u mnie powinien dać radę. Wtedy posadzę
____________________
krowy, staw i my
Mgduska 08:54, 18 maj 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ło matko, ale robotę sobie znalazłaś! No ale ja też tak porządkuję po kawałku, tyle że ta Twoja rabata jest wielka.
U mnie epimedium jeszcze nie kwitnie, serduszkę kupiłam kwitnącą, a kalinę mam na podobnym etapie i też rozsiewa zapach. Na Suwalszczyźnie latem jest cieplej niż w Trójmieście, to żadne odkrycie, ale już chyba zaczyna się ten czas, kiedy zaczynam zostawać w tyle
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies