Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 15:45, 24 wrz 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
MartaKozak napisał(a)


Jezowkowo i kolorowo, wiekszosc byly rozowe ale zdarzaly sie pomaranczowe i czerwone, byla tez odmiana palida, ale nie duzo. Zbieralam z krzaczkow dosc wysokich, od 60 do 100 cm.




bez względu na to jakie będą, będą cieszyły
Ależ nazbierałaś nasion!
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
MartaKozak 15:51, 24 wrz 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Waclaw napisał(a)



bez względu na to jakie będą, będą cieszyły
Ależ nazbierałaś nasion!


Fakt
Ale to troche jak grzybobranie, widzisz nastepny ladny krzaczek i musisz go miec
hahaha

____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Waclaw 17:09, 24 wrz 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Toszka napisał(a)
Przy Hakuro sadź rozplenice. Pewnie.
Jak pisałeś o wierzbie to założyłam z góry, że piszesz o tej chopinowskiej


Dziękuję
utwierdziłaś mnie w zamiarze kupienia rozplenic. Ale to dopiero wiosną bo chyba obecnie to trochę późno a i ryzyko przetrwania zimy spore.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 17:10, 24 wrz 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Gosialuk napisał(a)
Mogę wam wysłać nasiona firletki chalcedońskiej i tytoniu ozdobnego. Tytoń jest jednoroczny.


Jeśli nadają się do łąki kwietnej to proszę
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 17:14, 24 wrz 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
daszum napisał(a)
Właśnie dojrzewam do decyzji, żeby rozstać się z 2 wierzbami hakuro. Trzeba je kilka razy w sezonie przycinać żeby były ładne, a i tak w tym roku były mało widoczne.


Kupiłam sobie nowe drzewko - parocję perską. Bardzo podobają mi się jej liście: duże, długie, ciemnozielone. Drzewo duże (2,5 m) za 55 zł. Bardzo dobra relacja wzrostu do ceny. Zdjęcia będą u mnie jak się pogoda poprawi.


U mnie rośnie dobrze. Przycinanie mi nie przeszkadza więc na razie nie zamierzam się rozstawać.
Parocji gratuluję
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 17:16, 24 wrz 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
MartaKozak napisał(a)


Fakt
Ale to troche jak grzybobranie, widzisz nastepny ladny krzaczek i musisz go miec
hahaha



Właśnie wróciłem z grzybobrania.
Musiałem umyć ręce
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Dorota123 22:35, 24 wrz 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Waclaw napisał(a)


mam kilka jeżówek ale tak mi się podobają, że chcę więcej. Wyhodować z nasionek to radość
Nasiona jeżówek wysiej wiosną, te wysiane późnym latem nie są w stanie przeżyć zimy. Bynajmniej tak u mnie było, za wo wiosenne ładnie rosną.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
MartaKozak 22:37, 24 wrz 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Dorota123 napisał(a)
Nasiona jeżówek wysiej wiosną, te wysiane późnym latem nie są w stanie przeżyć zimy. Bynajmniej tak u mnie było, za wo wiosenne ładnie rosną.


Ja się wstrzelę w temat
Wiosna wysiałaś bezpośrednio do gruntu?
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Toszka 08:45, 25 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Waclaw napisał(a)


Dziękuję
utwierdziłaś mnie w zamiarze kupienia rozplenic. Ale to dopiero wiosną bo chyba obecnie to trochę późno a i ryzyko przetrwania zimy spore.


Na wiosnę będą marne mikrusy i tak na prawdę to nie wiadomo jakiej odmiany.
Teraz można niedrogo kupić ładne sadzonki. I kwitnące - to gwarancja, że nie kupisz kota w worku.

Spokojnie kup teraz, ale nie sadź do gruntu, a tylko zadołuj z doniczką. Dołek szerszy i głebszy z kompostem (może być tzw. ostry, czyli nie do końca przekompostowany). W dołek doniczka i starannie upchnięty wokół kompost. Przy stabilnej temperaturze -5 nasadę obsyp korą albo liśćmi dębowymi lub bukowymi. Te liście długo są suche i łatwo nie butwieją.
Na wiosnę, czyli pod koniec kwietnia zetniesz trawę krótko, wyjmiesz doniczkę i albo podzielisz (ostrym nożem), albo posadzisz na docelowym miejscu.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anabuko1 12:32, 25 wrz 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
Dorota123 napisał(a)
Nasiona jeżówek wysiej wiosną, te wysiane późnym latem nie są w stanie przeżyć zimy. Bynajmniej tak u mnie było, za wo wiosenne ładnie rosną.

Przyznam ,że ja nigdy nie sialam jezowek.
Ponoć nie powtarzają cech matecznych ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies