Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

daszum 20:15, 20 lis 2018


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Waclaw napisał(a)



Baaardzo miło wspominam
Ta współpraca to nawet nie hipoteza, odpowiedź na post Dorotki.
Mam ten sam kłopot jak Ty: nie potrafię dobrać roślin. Jednak, wzorem wielu forumowiczów: posadziłem, będę przesadzał, dosadzał, modelował. Co wyjdzie? Czas pokaże



Boję się przyznać na moim wątku, ale dzisiaj znowu latałam z różami, które sadziłam w sobotę. Strasznie mnie te róże denerwowały i dzisiaj pomimo okrutnego wiatru i zimna znalazłam im inną lokalizację. Chciałabym wierzyć, że ostatnią.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Waclaw 21:10, 20 lis 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
sylwia_slomczewska napisał(a)

A gdzie go umieściłeś??? Ja od początku w Naszych ogrodach byłam.
Może poproś Szefową o przeniesienie, w końcu nabrał już wyglądu Przedogródek, a i staw zmienił oblicze


Na początku Szefowa umieściła mój wątek w "projektowaniu ogrodów" bo i początki to były.
No i tak już zostało
Tak też jest dobrze. Ważne, że mam z Wami kontakt.

Dopiero teraz okazało się, że z "projektowania" nie można umieścić mojego Przedogródka na mapie ogrodów.

Myślę, że na mapie nie ma wielu ogrodów należących do forumowiczów. Wiem, że wiele osób podgląda i się nie ujawnia. Tak też jest dobrze. Ogrodowisko jest kopalnią wiedzy ogrodniczej
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 21:14, 20 lis 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
daszum napisał(a)



Boję się przyznać na moim wątku, ale dzisiaj znowu latałam z różami, które sadziłam w sobotę. Strasznie mnie te róże denerwowały i dzisiaj pomimo okrutnego wiatru i zimna znalazłam im inną lokalizację. Chciałabym wierzyć, że ostatnią.


Danusiu, jesteś takim dobrym duszkiem! Jakże sympatycznie zabrzmiało Twoje wyznanie o różach!

Przesadzaj, przesadzaj. Ważne żeby sprawiało Ci to satysfakcję. Zarówno praca przy roślinach jak i uzyskiwane efekty. A efekty są wspaniałe. Wiem co mówię bo widziałem
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
daszum 18:26, 22 lis 2018


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Waclaw napisał(a)


Danusiu, jesteś takim dobrym duszkiem! Jakże sympatycznie zabrzmiało Twoje wyznanie o różach!

Przesadzaj, przesadzaj. Ważne żeby sprawiało Ci to satysfakcję. Zarówno praca przy roślinach jak i uzyskiwane efekty. A efekty są wspaniałe. Wiem co mówię bo widziałem




Wacław, Ty to umiesz komplementy prawić
Bardzo Ci dziękuję za dobrego duszka, bardzo miłe określenie.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Waclaw 18:53, 22 lis 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
daszum napisał(a)




Wacław, Ty to umiesz komplementy prawić
Bardzo Ci dziękuję za dobrego duszka, bardzo miłe określenie.


____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
gogo 20:03, 22 lis 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Wacku, Twój staw skuty nawet cienkim lodem i bez roślin, musi wyglądać fajnie.
Nie znam się na stronie technicznej, a czy nie masz u siebie napisu Mapa ogrodów / napis czarny /.
Ja mam i wstawiłam mój ogród, a jestem antytalenciem komputerowym.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Waclaw 20:28, 23 lis 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
Grażynko,
mój watek należałoby przenieść do innego działu a może to zrobić jedynie Zarządzający Ogrodowiskiem. Dopiero z tego innego działu samodzielnie mogę umieścić ogród na mapie.
Niech zostanie jak jest. Też mam frajdę
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
gogo 22:21, 23 lis 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
O.k. masz rację, ważne, że jesteś z nami
Ja też mam niepotrzebnie wątek w powitaniach i też tego nie ruszam.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
daszum 21:24, 25 lis 2018


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Wacław, a nie myślałeś o tym żeby nad stawem posadzić hortensje? One lubią wilgoć, dobrze by im tam było. Chyba, że miejscowi też lubią mieć hortensje w ogródku
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Waclaw 20:57, 26 lis 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
Myślałem również o tym. Ten pomysł jeszcze do przemyślenia.
To jest szersza kwestia: brzegi kolorowe czy zielone. Na razie opcja kolorowa przeważa. Ma na to wpływ również pewna trudność w zmianie miejsca wzrostu rośliny. Trudniej przeflancować z mojej działki do złodziejskiego ogródka len ozdobny, nagietki czy cynie niż hortensję czy klona.

W 2019 roku na pewno będzie dosiana łączka kwietna ponieważ w tym roku bardzo się sprawdziła. Rozsadzę również kosaćce bo się rozrosły a bardzo je lubię.
Nie bez znaczenia mają trawy od Ciebie. Posadziłem je właśnie nad stawem. podobnie bambus. Gdy się rozrosną a złodzieje dadzą spokój ( tak jak w tym roku) to bardzo prawdopodobne, że zacznę zmieniać koncepcję brzegów na zieloną. Do takiego rozwiązania skłania mnie również mniejsza ilość pracy. W zielonej koncepcji wysypię korę i mam nadzieję zatrzymam w ten sposób chwasty. Dotychczas muszę wynajmować pomoc do pielenia.

Danuś, dziękuję za troskę.
To takie miłe
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies