Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 21:30, 15 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dzisiaj na moim Holzmilu słonko pokazało budzące się piwonie, żonkile, migdałka i dereń kousa:
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 21:36, 15 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
na brzegu rzeczki kaczeńce kwitną:

Teraz z bagna wydobyte i na moim brzegu wyrosły:

A pierwiosnki w jeden dzień plamą wyrosły

Przesadzonym kosaćcom długiego żywota i wspaniałych kwiatów życzę
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 21:46, 15 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Magnolia rozkwitła

Tu jakieś krzewy, nie pamiętam nazwy

Klon palmowy posadzony w 2017 r. Będę formował w drzewko

Rozsadzone liliowce mają więcej miejsca. ta praca jeszcze nie skończona. powoli, powoli wszystko zrobię
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Gosialuk 21:58, 15 kwi 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Ostro zabrałeś się do pracy.
Liliowców jak najwięcej, bo prawie bezobsługowe są. Te krzewy bez nazwy to chyba derenie, ale na pewno to zobaczymy jak liście wyrosną. U mnie kaczeńce i takie pierwiosnki też już kwitną. Te pierwiosnki się same rozsiewają, tak że będzie ich co raz więcej w ogrodzie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Waclaw 22:07, 15 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Gosialuk napisał(a)
Ostro zabrałeś się do pracy.
Liliowców jak najwięcej, bo prawie bezobsługowe są. Te krzewy bez nazwy to chyba derenie, ale na pewno to zobaczymy jak liście wyrosną. U mnie kaczeńce i takie pierwiosnki też już kwitną. Te pierwiosnki się same rozsiewają, tak że będzie ich co raz więcej w ogrodzie.


Tak, Gosiu
liliowce zbieram od dawna. Jeszcze druga połowa skarpy do remontu ( wykopywanie, dzielenie i rozsadzanie). Rzeczywiście bezobsługowe są ale niestety powój mi zaatakował. Kaczeńcami planuję obsadzić cały brzeg a pierwiosnki ... na razie sadził więcej nie będę. Może w przyszłym roku. Wokoło dziko rosną.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Bogdzia 20:47, 16 kwi 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Urokliwe miejsce. U mnie kaczeńce jeszcze nie kwitna ale pierwiosnki owszem. Prawde mówiąc to na takiej działce poza robieniem zdjec nic robic nie trzeba , przyroda sama zadba o to by było pięknie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Waclaw 20:52, 16 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Bogdzia napisał(a)
Urokliwe miejsce. U mnie kaczeńce jeszcze nie kwitna ale pierwiosnki owszem. Prawde mówiąc to na takiej działce poza robieniem zdjec nic robic nie trzeba , przyroda sama zadba o to by było pięknie.


____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sierotka 21:02, 16 kwi 2018


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Jutro poluję na kaczeńce Wacławie czy juz są ?
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Waclaw 21:17, 16 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sierotka napisał(a)
Jutro poluję na kaczeńce Wacławie czy juz są ?


Tak, Bogusiu.
Kwitną jak szalone. Trochę wyżej zamieściłem zdjęcia robione w niedzielę.
Rosną na brzegu rzeczki wzdłuż mojej działki. Nie chcę ich zabierać z tego miejsca. Szukam w innych częściach rzeki. Trudno to idzie ( skąpałem się w bobrowym zalewisku). Jeśli czasu wystarczy to rozmnożę wzdłuż całego stawu na skarpie oraz dosadzę na brzegu rzeki, żeby żółto było. Z pracy dostałem przymusowy urlop ( zaległy z 2016r). Wykorzystam z pożytkiem dla działek. Oby pogoda dopisała. Na majówkę pewnie gdzieś wyjedziemy. W najbliższy piątek jadę do Keukenhof w Holandii do ogrodów tulipanowych.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Bogdzia 10:05, 17 kwi 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Keukenhof piękne, warto jechac.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies