Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 21:18, 11 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
róże kupiłem we Floribundzie. Ładnie zapakowane przyszły. Jeśli uda mi się jutro przygotować dla nich miejsce będę sadził. Spieszę się z tym abym im nie zaszkodził.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Gosialuk 22:23, 11 kwi 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5295
Też bym chciała taką łączkę z cebulowych. Może się kiedyś rozrosną jak ich myszki i inne takie nie zjedzą.
Masa pracy cię czeka z przygotowywaniem rabaty. Dla mnie to zawsze najgorsza praca. Sadzenie roślin to już przyjemność. Dobrze jak jeszcze widać coś po sadzeniu, bo jak straszne malizny się sadzi, to nawet na zdjęciach słabo je widać.
A co jest na tej rabacie jak przekwitną te wszystkie wiosenne kwiaty? Dość gęsto są, a innych roślin nie wypatrzyłam.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Waclaw 23:28, 11 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Gosiu,
min. dlatego, że miałem kłopot z roślinami letnimi na tej rabacie zdecydowałem się ją zmienić. Zbyt wiele cebulowych ( jedne na drugich) i nie dawało się posadzić nic innego. Lektura Ogrodowiska daje wiedzę. Koleżanki i koledzy pomagają. Zmieniam koncepcję. Dotychczas królowały tam cebulowe a w lecie ... hm był kłopot. Trochę lilii, i sadziłem aksamitki, astry, mieczyki aby coś rosło. Gdziekolwiek próbowałem coś posadzić tam były cebule. Sporo mi w tym roku wypadło. Nie wiem dlaczego ale nie ma naprawdę dużej liczby tulipanów i żonkili. Zniknęły całkiem narcyzy. Brak sporej liczby hiacyntów, kosaćców syberyjskich ( żółte, posadzone jesienią nie wzeszły w ogóle). Myszy nie ma więc co? Spróchniały???

Teraz nowe wyzwanie. Posadzę rododendrony i azalie, hortensje, trawy, róże i tło dla nich. Z cebulowymi "wyjeżdżam" na razie na inna działkę. Po kolei je wykopuję. Teraz kwitną żonkile. Krokusy częściowo, (niestety nie wszystkie bo wykopuję inne cebule i uszkadzam np lilie) wykopałem ( ależ kępy porosły!). Mam nadzieję, że je odmłodzę i wzmocnię. Później posadzę kępami, kolorami. Mam ich sporo więc może łączkę krokusową? Niedoścignionym wzorem są łączki u Bogdzi.

Boję się abym nie wprowadził chaosu ( niestety nie umiem postępować według dekalogu Danusi - brak planu, jest zapał) ale tu liczę na pomoc

A Ty na pewno się łączki doczekasz. Tylko czasu trzeba. Krokusom dzielą się cebule. Rozsiewają się. Trzeba je jednak co jakiś czas rozsadzać. Podobnie śnieżyczki.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Gosialuk 00:01, 12 kwi 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5295
To prawda, że w tym roku cebulowe słabo wychodzą. Mam wrażenie, że moje żonkile też takie zmarniałe trochę, a i tulipanów sporo wypuściło takie pojedyncze listki. Pewnie pogoda zadziałała, najpierw cieplutki styczeń, a potem mroźny marzec.
Czekam na fotki z nowych nasadzeń. Z tego co podczytuję na forum to rododendrony wymagają przygotowania specjalnego podłoża z kwaśnym torfem, ziemią liściową i czymś tam jeszcze. I chyba trzeba robić coś z bryłą korzeniową przed posadzeniem. Nie skupiałam się nad tematem, bo rododendronów mieć nie zamierzam.
Powodzenia.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Waclaw 07:58, 12 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Gosiu,
czytam namiętnie o sadzeniu wiec z posadzeniem rodków nie będę miał problemu. Za radę jednak dziękuję, Twoja troska jest taka miła.
Wracam myślami do naszego ogrodowiskowego spotkania na targach w Rzeszowie i nieodmiennie dochodzę do wniosku: fajnie było. Cieszę się, że mogłem Ciebie poznać osobiście
pozdrawiam
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 21:35, 13 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
dzisiaj uwieczniłem moje żonkile:
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 21:41, 13 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
cd
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 21:48, 13 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
cd
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 21:51, 13 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
cd
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
daszum 21:52, 13 kwi 2018


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Wacław, często zaglądam ale nie zostawiam śladu. Dzisiaj piszę, gdyż nie mogę uwierzyć, że u Ciebie już taka wiosna. Moje tulipany dopiero pokazują pąki, magnolia też się nie śpieszy, a przecież jesteśmy od siebie oddaleni o 40 km. Widocznie u Ciebie jest jakiś specyficzny mikroklimat.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies