Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Anda 15:17, 10 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Bardzo ladnie wygladaja liliowce nad brzegiem stawu

Ciekawe dlaczego laczka nie wzeszla. Moze za mokro jej bylo w tym roku?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Waclaw 16:29, 10 lip 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Katkak napisał(a)
Wacuś, ale masz fantastyczną kolekcję liliowców. Najbardziej podoba mi się ten ciemno różowy. I lilie już u Ciebie kwitną, a moje jeszcze w pąkach. Czekam na ten zapach


Kasiu,
chociaż liliowcami mogę się pochwalić.
Czy chciałabyś w prezencie tego ciemno różowego? Może jeszcze inne?
Wczoraj całe popołudnie plewiłem łączkę. Zmasakrowałem ją mocno. Zdecydowałem się na to ponieważ więcej chwastów było niż kwiatów. Plewiłem - nie plewiłem. Nie chciałem uszkodzić systemów korzeniowych kwiatom więc to co się dało wyrwać z korzeniami to sukces. Dużo jednak zostało urwanych. Trudno. Zależało mi aby chwasty się nie wysiewały. Zaraz jadę tam z kosą spalinową aby obkosić skarpy. Mimo upału. Straszne chwaściory tam wyrosły ponieważ ze zwykłą kosiarką na skarpy nie wjeżdżam.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 16:33, 10 lip 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
anabuko1 napisał(a)

Piękne liliowce. Kilka widzę takich samych mamy.

A wiesz,ze ja też już pół stawu obsadziłam liliowcami


Aniu,
liliowce to wdzięczne kwiaty. Rosną wszędzie, są mało wymagające. Ja swoimi szczelnie obsadziłem brzeg i właściwie chwasty mi nie rosną. No, nie całkiem bo powój jednak dokucza. Ten sobie zawsze znajdzie miejsce pomiędzy liśćmi. Życzę Ci zadowolenia również z liliowców. Do kwiatów masz " rękę". Kwitną u Ciebie wzorowo. Do tego zdjęcia robisz piękne.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 16:38, 10 lip 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Anda napisał(a)
Bardzo ladnie wygladaja liliowce nad brzegiem stawu

Ciekawe dlaczego laczka nie wzeszla. Moze za mokro jej bylo w tym roku?

Miło przeczytać pochwałę. Dziękuję.
Wiesz Ewo, że chyba znalazłaś przyczynę braku wzrostu łączki? Nasiona ze sprawdzonego miejsca. Dotychczas łączka prezentowała się bardzo dobrze ( Ty poleciłaś). Wysiałem obficie. Tak, przyczyną może być zbyt duża wilgotność. Bo woda i od stawu ( wysokie stany wody) i z góry.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 16:43, 10 lip 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Doranma napisał(a)
Liliowce nad wodą cuuudowne!! Kilka przyciąga szczególnie oko - te w malinowych odcieniach ☺

Cieszę się Dorotko, że się podobają. Moje zdjęcia niestety nie oddają naturalnych kolorów. W rzeczywistości kwiaty są jeszcze piękniejsze.
W tamtym roku podobały się oranżadowe. W tym - malinowe. Wszystkie kwiaty są piękne,
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 16:44, 10 lip 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Przed chwilą widziałem w sklepie gloksynię. Ładny krzaczek z mnóstwem pąków. Kosztował 14 zł. Czy uważacie, że to dobra cena?
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Dorota123 18:47, 10 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Wacławie bez ambicji i marzeń nie dążylibyśmy do niczego, więc trzeba je mieć!
Zawsze twierdzę, że trzeba brać przykład z tych co ciągną do góry, a nie z tych co spychają w dół. Jak wzorować się to tylko na najlepszych.
Nad stawem znów śliczne liliowce, a w przedogródku widzę, że lilie królują. Lubię jak jest kolorowo, ale Ty o tym wiesz.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Waclaw 11:01, 11 lip 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota123 napisał(a)
Wacławie bez ambicji i marzeń nie dążylibyśmy do niczego, więc trzeba je mieć!
Zawsze twierdzę, że trzeba brać przykład z tych co ciągną do góry, a nie z tych co spychają w dół. Jak wzorować się to tylko na najlepszych.

Nad stawem znów śliczne liliowce, a w przedogródku widzę, że lilie królują. Lubię jak jest kolorowo, ale Ty o tym wiesz.


Przedstawiłaś Dorotko moje motto życiowe.
Często je prezentuję w kontaktach z ludźmi. Tak często widzę ludzi bez ambicji, zazdrosnych, roszczeniowych. Czasami pytam ich: "dlaczego nie równasz do lepszych od siebie? Dlaczego zazdrościsz, że ktoś coś osiągnął a ty nie? A może ten "ktoś" jest, po prostu, w czymś lepszy od ciebie? Dlatego ma lepiej."
Tak, wiem, że lubisz kolory. I ja je lubię. Jednak na mojej cienistej rabacie najlepiej czuły się będą właśnie "zielone". Lilii mam stanowczo zbyt mało
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Ania111 12:06, 11 lip 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Waclaw napisał(a)
Przed chwilą widziałem w sklepie gloksynię. Ładny krzaczek z mnóstwem pąków. Kosztował 14 zł. Czy uważacie, że to dobra cena?


Wacku ,
nie wiem czy cena dobra
Ale jak przyjemność Ci sprawi to ,
" bierz chłopie "
____________________
Ania Spelnione marzenie
daszum 23:28, 11 lip 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Wacku, piękną masz kolekcję liliowców.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies