Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 19:33, 25 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
anabuko1 napisał(a)

Jeszcze jak.I po takich tyraniach ogrodowych, to dopiero odpoczynek suuper.


Zgadzam się z tobą Aniu.

Jednak na ostatnim wyjeździe( do ogrodów przecież!), mimo że krótkim to jednak myślami byłem w moich ogrodach. Zastanawiałem się co zrobię, głowa nad planami pracowała.

To już chyba ogrodomania
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sierotka 19:45, 25 kwi 2018


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Ok
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
daszum 22:19, 25 kwi 2018


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Wacław, z przyjemnością obejrzałam zdjęcia z obu wycieczek. Faktycznie podróże to Twoja pasja. Ja jestem stacjonarna, ale lubię oglądać relacje z podróży.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Waclaw 22:34, 25 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
daszum napisał(a)
Wacław, z przyjemnością obejrzałam zdjęcia z obu wycieczek. Faktycznie podróże to Twoja pasja. Ja jestem stacjonarna, ale lubię oglądać relacje z podróży.


Danusiu,
ja szanuję wybory innych ludzi. Każdy ma swój sposób na życie i wiem, że nie dla wszystkich podróże to atrakcyjne spędzanie czasu. Rozumiem to.

Ja od małego dziecka dużo podróżuję i wciąż mi mało. Najciekawsi są ludzie których spotykam w podróżach. Wciąż wiele miejsc gdzie nie byłem, które chciałbym zobaczyć: norweskie fiordy, Petersburg, Rumunia, Zakarpacie, chciałbym żonie pokazać Istambuł ( przypomnę sobie z przyjemnością), Hong Kong i wiele, wiele innych.

No cóż, jeszcze wiele przede mną
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 22:56, 25 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Ukończyłem rabatę w Przedogródku.
Posadziłem róże.
Jeszcze posadzę dzisiaj przysłane rododendrony i azalie.

W zimie zakupiłem sporo nasion aby wypełnić puste miejsca na rabacie.
Czy ktoś pomoże radą jak ( gdzie) je wysiać? Czy dookoła róż? Czy z jednej strony? Czy nie dookoła lecz w pustych miejscach? Czy po wschodach przerywać?
Wiem, że komponować kolorami. Wiem, że plamami, nie mieszać jednych z drugimi ( w przypadku mixów będą wymieszane a może wszystkie mixy wysiać na innej rabacie?). Łubiny chyba wysieję w innym miejscu bo mix się tu nie sprawdzi a kolory pokażą dopiero w przyszłym roku.
Co na obrzeża a co na środku?

Zakupiłem:
CELOZJA PIERZASTA-CUDOWNA mix kolorów
TOJEŚĆ BULWIASTA PIEKNOŚC W KOLORZE POMARAŃCZOWYM!
AKSAMITKA WZNIESIONA UNIKALNE KREMOWE KWIATY
OSTRÓŻKA DELPHINIUM-1,5 METROWA PIĘKNOŚC 5 KOLORÓW
ŁUBIN TRWAŁY PIĘKNE KŁOSY MIX 2G LG
ZATRWIAN WRĘBNY MIESZANKA
ASTER PEONIOWY PEŁNE KWIATY łososiowy
ASTER PEONIOWY PEŁNE KWIATY fioletowy
ASTER PEONIOWY PEŁNE KWIATY biały
OSTROGOWIEC malinowy
FELICJA NIEBIESKO-BŁEKITNE
RUDBEKIA CHERRY BRANDY
LEWKONIA ULUBIONE KWIATY NASZYCH BABĆ-PACHNĄCA MIX
SZAŁWIA SZKARŁATNA
MACIEJKA PACHNIE WIECZORAMI błękitna
MOTYLEK BARWNA RABATA, NA OBWÓDKI różowe obwódki, środek biały
GOŹDZIK BRODATY MIX PACHNĄCY
MACIERZANKA PIASKOWA DYWANOWY różowa
MONARDA PYSZNOGŁÓWKA PACHNĄCA BYLINA MIX
SMAGLICZKA NADMORSKA CUDNIE PACHNIE NA BALKON różowa
KRASPEDIA - HIT DO BUKIETÓW żółta
DZWONEK KARPACKI-rarytas na skalniaki BIAŁY
LWIA PASZCZA BIAŁA_SŁONECZNE KWIATY
KASZTANOWIEC RĄCZNIK ANTYKRET ciemnoróżowy

Chyba przesadziłem z ilością
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Gosialuk 23:25, 25 kwi 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Na wstępie podziel sobie na jednoroczne i wieloletnie. Wieloletnie na jakiś rozsadnik oprócz łubinów i te we wrześniu posadzisz na właściwe miejsce. Popatrz czy wszystkie jednoroczne od razu do gruntu. Łubin może do doniczek, nawet zadołowanych, bo nie lubi przesadzania, a tak to z doniczki go wysadzisz. Jednoroczne niskie na obwódki. Popatrz na termin kwitnienia jednorocznych i pogrupuj tak, żeby wcześniejsze poprzedzielane były późniejszymi - wtedy w na całej powierzchni coś będzie kwitło. I może tak, żeby mix z mixem się bezpośrednio nie stykał, bo strasznie pstrokato się zrobi.
Takie pomysły mi przyszły do głowy, ale nie jestem zbyt dobra w wysiewach, zwłaszcza jednorocznych.
Ilością się nie przejmuj, najwyżej na drugi rok zostanie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Waclaw 08:41, 26 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Gosialuk napisał(a)
Na wstępie podziel sobie na jednoroczne i wieloletnie. Wieloletnie na jakiś rozsadnik oprócz łubinów i te we wrześniu posadzisz na właściwe miejsce. Popatrz czy wszystkie jednoroczne od razu do gruntu. Łubin może do doniczek, nawet zadołowanych, bo nie lubi przesadzania, a tak to z doniczki go wysadzisz. Jednoroczne niskie na obwódki. Popatrz na termin kwitnienia jednorocznych i pogrupuj tak, żeby wcześniejsze poprzedzielane były późniejszymi - wtedy w na całej powierzchni coś będzie kwitło. I może tak, żeby mix z mixem się bezpośrednio nie stykał, bo strasznie pstrokato się zrobi.
Takie pomysły mi przyszły do głowy, ale nie jestem zbyt dobra w wysiewach, zwłaszcza jednorocznych.
Ilością się nie przejmuj, najwyżej na drugi rok zostanie.


Gosiu,
bardzo dziękuję za rady. Z łubinem zrobię jak radzisz bo nie miałem żadnego pomysłu jak rozdzielić kolory.

Dotychczas sadziłem rośliny na osobnych grządkach nad stawem. Głównie liliowce i kosaćce. W przedogródku w zasadzie tylko cebulowe. Nigdy nie siałem. Stąd trudności.

Rozsadnika nie mam ale coś wymyslę

Dziękuję.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 21:43, 26 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
na rabacie cebulowe już przekwitają. Jednak wciąż jest co zobaczyć

____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 22:09, 26 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Mój Przedogródek to w tej chwili plac "budowy" nowej rabaty i trawnika.



Wiem, wiem. Nic nie widać. Tam gdzie wbite resztki żółtego metra posadziłem róże. ( Ewo, dziękuję)



Dzisiaj posadziłem otrzymane wczoraj rh. ( Bogdziu, dziękuję )
Po kolei od dużego rh:
Nova Zemla i Blutopia.
Bliżej nas Alfred,
jeszcze bliżej Królowa Bona i Władysław Łokietek
a na brzegu koło zielonego iglaka ( zostanie usunięty): Orlice, Silvester i Maruschka jeszcze chciałbym Hino-Crimson



Prace wolno się posuwają ale krok po kroku ...
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Gosialuk 05:27, 27 kwi 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Ważne, że do przodu. A przygotowanie nowej rabaty łatwe nie jest.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies