Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 19:57, 12 paź 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota123 napisał(a)
Wacławie Ty to taka romantyczna dusza jesteś i tak trzymaj.
Rozplenice ładnie rosną, lubię je i ja. Zastanawiam się tylko nad tą rabatką przy ogromnym dębie, jak tam z wilgotnością? Nie wiem jak korzenią się dęby, ale moje świerki wysysają z ziemi i z nieba każdą kroplę wody. Pod świerkami tylko barwinek i bluszcze dobrze mi rosną.


Trafiłaś w sedno Dorotko.
Pod dębem jest ogromna susza. Poza tym mikrokorzonki przerastają nasypany kompost. Nie wiem czy to korzenie dębu czy od rosnących tuż przy płocie żywotników.
Dojrzewam do myśli, że rabata w tym miejscu nie była dobrą decyzją. Leję wodę ale efekty na razie nie zadowalają. Powalczę jeszcze o nią tym bardziej, że nie urządziłem jej do końca. Widzę również wspaniałe efekty pod drzewami w ogrodach. Też tak chcę
Zobaczę wiosną czy posadzone niezapominajki się rozrosną. Fiołki - stale podlewane na razie dają radę i ładnie się rozrosły. Funkie - już wiem od Anitki, że w złym miejscu posadzone - dają radę. Będą przesadzone.
Ani barwinka ( poza variegatą ) ani bluszczy nie lubię.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
daszum 20:14, 16 paź 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Wacku, ta leśna rabata wygląda na ogromną
Myślę, że jak roślinki się rozrosną to poradzą sobie w tych warunkach.

Przedogródek nadal cieszy kolorami

Dziękuję za zdjęcia pięknych kompozycji roślinnych z wycieczki.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
kasiek 22:34, 16 paź 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Tez mi się wydaje że ogromna, ale jak fajnie słońce się filtruje przez liście, bardzo romantycznie, pasuje do romantycznej duszy
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Dorota123 05:55, 17 paź 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Wacławie też podobają mi się rośliny pod drzewami. Pamiętam Twoją inspirację na której chciałeś się wzorować. Niestety u nas często są długie przerwy w dostawach deszczu, mamy bardziej suchy klimat. Ja pod moimi świerkami sadziłam już tak wiele roślin i lałam wody tyle ile mogłam. Niestety prawie wszystkie rośliny wcześniej, lub później marnieją. Między splątanym barwinkiem i bluszczem posadziłam lilie i o dziwo one kwitną tam już kilka lat. Żonkile i tulipany nie przetrwały.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Waclaw 13:50, 17 paź 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
daszum napisał(a)
Wacku, ta leśna rabata wygląda na ogromną
Myślę, że jak roślinki się rozrosną to poradzą sobie w tych warunkach.

Przedogródek nadal cieszy kolorami

Dziękuję za zdjęcia pięknych kompozycji roślinnych z wycieczki.


Rzeczywiście jest duża.
Miało być zielono, biało i niebiesko ale coś mi się zdaje, że nie utrzymam reżymu.Zobaczę w przyszłym roku jak rośliny będą dawały radę. Wiosną rozsadzę fiołki. Przekonam się czy niezapominajki przetrwały bo obecnie słabo je widać. Pióropuszniki strusie, mimo podlewania chyba nie przetrwały. Poczekam na wiosnę czy odbiją. Miodunki chyba przetrwają bo na innej działce rosną w cieniu dziko i rozrastają się.
Miło mi, że pokazywane ogrody znajdują uznanie. Tak bardzo cieszę się z możliwości ich oglądania! Zawsze chcę się tą radością z Wami dzielić
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 14:57, 17 paź 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
kasiek napisał(a)
Tez mi się wydaje że ogromna, ale jak fajnie słońce się filtruje przez liście, bardzo romantycznie, pasuje do romantycznej duszy

Promyki słońca tańczące na roślinach pasują do romantycznej duszy, to prawda. To dlatego u Ciebie tak wiele ich widziałem.

Niedawno miałem okazję przysiąść w altanie postawionej na wodzie. Ogrodnik puścił wodę z węża do sadzawki. Promienie słońca, odbijając się od drgającego lustra wody padały na strop altany. Takie migoczące dawały wspaniały efekt. Altana obsadzona kwiatami, roślinami. Sceneria zachęcała do odpoczynku, relaksu, napawała spokojem. Żal było opuszczać.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 15:06, 17 paź 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota123 napisał(a)
Wacławie też podobają mi się rośliny pod drzewami. Pamiętam Twoją inspirację na której chciałeś się wzorować. Niestety u nas często są długie przerwy w dostawach deszczu, mamy bardziej suchy klimat. Ja pod moimi świerkami sadziłam już tak wiele roślin i lałam wody tyle ile mogłam. Niestety prawie wszystkie rośliny wcześniej, lub później marnieją. Między splątanym barwinkiem i bluszczem posadziłam lilie i o dziwo one kwitną tam już kilka lat. Żonkile i tulipany nie przetrwały.


Zobaczę co zostanie z mojej inspiracji za jakiś czas. Nasze ogrody wciąż się zmieniają. Barwinków i bluszczów nie lubię dlatego ich nie sadzę.
Ale lilie ...

To są te które posadziłem za Twoją radą.
Dziękuję
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 15:09, 17 paź 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Niestety nie wszystkie zakupione egzemplarze są takie okazałe.
Te mają drobniutkie pąki


Mam nadzieję, że jesień pozwoli kwiatom się rozwinąć
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
gogo 16:42, 17 paź 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Wacku, dzięki za pokazanie parku w Kłodzku i Polanicy, piękne
A u Ciebie kolorowo z kwitnącymi teraz roślinami
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
kasiek 17:12, 17 paź 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Waclaw napisał(a)

Promyki słońca tańczące na roślinach pasują do romantycznej duszy, to prawda. To dlatego u Ciebie tak wiele ich widziałem.

Niedawno miałem okazję przysiąść w altanie postawionej na wodzie. Ogrodnik puścił wodę z węża do sadzawki. Promienie słońca, odbijając się od drgającego lustra wody padały na strop altany. Takie migoczące dawały wspaniały efekt. Altana obsadzona kwiatami, roślinami. Sceneria zachęcała do odpoczynku, relaksu, napawała spokojem. Żal było opuszczać.


O super
Faktycznie u mnie pragmatyzm idzie w parze z romantyzmem choć to tak odległe pojęcia. Uwielbiam lustra, bo dają zaczarowaną głębię, uwielbiam prześwity bo budzą ciekawość i lubię kiedy widok je...nieoczywisty.. bo lubię odkrywać
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies