Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

basia3012 23:00, 17 paź 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
Waclaw napisał(a)
dalej aleja

Szkoda, że pelargonie na tym sercu już przekwitły.
Sporo suchych strumieni. Za strumieniami rosnące snopki traw ładnie się prezentują


Dużo wody w tym parku


Przepiękne miejsce odwiedziliście Wacku. Ale zdjęcia też mistrzowskie.
Na przykładzie tego ogrodu widzę jak dobrze wprowadzić do zieleni kolor bordowy, bardzo ładnie i elegancko wygląda z zielonym trawnikiem.
Też widzę, że za sprawą Dorotki posadziłeś lilie latem. Ja też.
Pozdrawiam ciepło, zdrówka.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Waclaw 23:30, 18 paź 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
gogo napisał(a)
Wacku, dzięki za pokazanie parku w Kłodzku i Polanicy, piękne
A u Ciebie kolorowo z kwitnącymi teraz roślinami


U nas pogoda nie nastraja do prac ogrodowych. Właściwie wszystko mam porobione. Po przymrozkach zabezpieczę jedynie róże.
Teraz w weekendy podróżuję
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 23:34, 18 paź 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
kasiek napisał(a)


O super
Faktycznie u mnie pragmatyzm idzie w parze z romantyzmem choć to tak odległe pojęcia. Uwielbiam lustra, bo dają zaczarowaną głębię, uwielbiam prześwity bo budzą ciekawość i lubię kiedy widok je...nieoczywisty.. bo lubię odkrywać

Dobrze, że są tacy ludzie jak Ty, Kasiu.
Jeszcze lepiej jeśli się ich zna. Tacy ludzie mają w sobie magnes, dobrą energię, życzliwość i wielką wrażliwość.
Jak dobrze, że jestem na O.!
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 23:40, 18 paź 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
basia3012 napisał(a)


Przepiękne miejsce odwiedziliście Wacku. Ale zdjęcia też mistrzowskie.
Na przykładzie tego ogrodu widzę jak dobrze wprowadzić do zieleni kolor bordowy, bardzo ładnie i elegancko wygląda z zielonym trawnikiem.
Też widzę, że za sprawą Dorotki posadziłeś lilie latem. Ja też.
Pozdrawiam ciepło, zdrówka.


Nie spodziewałem się tak wielkiej pochwały moich zdjęć ponieważ wciąż widzę u mnie brak umiejętności kadrowania. Bardzo dziekuję.
Lilie o tej porze roku sprawiają dodatkową radość. Ciekawy jestem czy te z małymi pakami zdążą pokazać kwiaty. czy cebule przetrwają?
W przyszłym roku się okaże
I ja Ciebie pozdrawiam a zdrowia by mi się obecnie nieco więcej przydało.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
basia3012 00:48, 19 paź 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
O, to w takim razie trzymaj się ciepło. Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Waclaw 18:18, 19 paź 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
basia3012 napisał(a)
O, to w takim razie trzymaj się ciepło. Pozdrawiam.

Dziękuję i pozdrawiam
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Dorota123 12:21, 20 paź 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Przypomina mi się, że też brałeś od Sylwii barwinek zielono-biały o dużych liściach. Może spróbuj z nim. Zauważyłam, że w pełnym słońcu nie jest najładniejszy, więc może pod dębem było by mu dobrze.
Lilie jeszcze Ci kwitną, ja w tym roku nie kupowałam w lecie cebul. Teraz czekam na dostawę biało kwitnących.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Waclaw 16:05, 20 paź 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota123 napisał(a)
Przypomina mi się, że też brałeś od Sylwii barwinek zielono-biały o dużych liściach. Może spróbuj z nim. Zauważyłam, że w pełnym słońcu nie jest najładniejszy, więc może pod dębem było by mu dobrze.
Lilie jeszcze Ci kwitną, ja w tym roku nie kupowałam w lecie cebul. Teraz czekam na dostawę biało kwitnących.


Akurat ten barwinek mi się podoba. Utrzymuję go w małej kępce po północnej stronie dużego rododendrona. Ładnie się prezentuje i zachwycająco kwitnie. Wciąż wypuszcza długachne pędy ale je przycinam. Być może dam go w okolice dębu. Sadzonki porobiłem
Zastanawiam się czy te lilie które mają maleńkie pąki przetrzymają zimę.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
AgataM 19:40, 24 paź 2020


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Witaj Wacławie Podziwiam Twoje poczynania ogrodowe...Masz do roślin rękę Wszystko pięknie rośnie i kwitnie.
Co do rabaty pod dębem poleciłabym płożącą irgę ( jest rewelacyjna na suszę, wiosna ma białe drobne kwiatuszki na które przylatuje mnóstwo pszczół, później czerwone, ozdobne owoce). Możesz też wsadzić bluszcz. Ale Ty sam zadecyduj Pozdrawiam
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Waclaw 21:00, 24 paź 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
AgataM napisał(a)
Witaj Wacławie Podziwiam Twoje poczynania ogrodowe...Masz do roślin rękę Wszystko pięknie rośnie i kwitnie.
Co do rabaty pod dębem poleciłabym płożącą irgę ( jest rewelacyjna na suszę, wiosna ma białe drobne kwiatuszki na które przylatuje mnóstwo pszczół, później czerwone, ozdobne owoce). Możesz też wsadzić bluszcz. Ale Ty sam zadecyduj Pozdrawiam

To bardzo miłe co napisałaś.
Nad irgą się zastanowię. Dam tej grządce szansę jeszcze w przyszłym roku. Jeśli roślinom będzie ciężko - obsadzę krzewami płożącymi. Może irgą?
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies