Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 22:47, 20 wrz 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
Dziękuję Grażynko za pochwałę.
Tak, zakładając pierwsza rabatę właśnie to miałem na myśli: mieć piękny widok.
Lilie miałem w typowym dla nich okresie kwitnienia aż zobaczyłem później kwitnące u Dorotki. Od tego czasu sadzę cebule lilii w późniejszych terminach.
Jeśli chodzi o relacje z wycieczek to mam mieszane uczucia czy mogę. Wszak to portal ogrodniczy. Usprawiedliwiam się sam przed sobą, że relacjonuję ogrodniczo.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 20:52, 26 wrz 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
Jest taki ogród. Ogród zaczarowany.

Pióropusze miskanta chińskiego "Snow Queen" powiewają na wietrze

Krzewy berberysu Thunberga "Orange Ice" zapłonęły na rabacie.

Dzisiejszą Wystawę Traw i Kwiatów Jesieni otwiera dekoracja która zmienia się w zależności od pory roku
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 21:05, 26 wrz 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166

Hakonechloa na obwódki? Dlaczego nie?

Miałem szczęście: byłem uczestnikiem wycieczki po ogrodzie w której przewodnikami byli: dyrektor ogrodu, pani która specjalizuje się we właściwościach leczniczych roślin oraz brodatego dyrektora dużej szkółki który opowiadał o mijanych roślinach pod katem wykorzystania przez pszczoły. Słuchałem jak pasjonującej bajki
Tu dyrektor urwał kwiat gunnery. Ja go znam (kwiat, nie dyrektora) ale dla wielu był szokiem
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 21:14, 26 wrz 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
Zainteresowała mnie Calikarpa Bodiniera odm. Giralda

Zakątek ze stawami zawsze robi wrażenie.

Wszechobecne hortensje

Największe wrażenie dzisiaj zrobiły obwódki z zimowitów.

Pozdrawiam
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Monia81 21:25, 26 wrz 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7935
Wacław cudowny spacer i zwiedzanie miałeś zimowity w obwódkach pełen czad, przepięknie wyglądają ale zwiedzających też chyba było sporo i te tłumy na fotce jak w kolejce żeby na Giewont wejść... pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
ajka 21:26, 26 wrz 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3873
Faktycznie fajne te ziemowity. A ty to chyba wszystkie ogrody i wystawy ogrodnicze zwiedzasz, czyż nie?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
sylwia_slomc... 22:13, 26 wrz 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81567
Marzyła mi się taka obwódka ziemowitowa, ale niestety ceny cebul pozbawiają mnie złudzeń co do jej powstania. Ale cos tam sobie zamówiłam, wszak od czegoś trzeba zacząć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 08:48, 27 wrz 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
Monia81 napisał(a)
Wacław cudowny spacer i zwiedzanie miałeś zimowity w obwódkach pełen czad, przepięknie wyglądają ale zwiedzających też chyba było sporo i te tłumy na fotce jak w kolejce żeby na Giewont wejść... pozdrawiam

Monia, ci zwiedzający na zdjęciu to uczestnicy "wycieczki" o której pisałem. Opowieści trojga przewodników były naprawdę bardzo interesujące. Korzystam z kolejnych okazji aby poznawać szczegóły nt. roślin i ogrodu.
W tym ogrodzie, zwłaszcza w tzw "święta" zwiedzających jest rzeczywiście dużo ale na tak ogromnym terenie ( 64 ha) nie stwarza to tłoku. Inną sprawą był folwark na którym szkółkarze sprzedawali swoje rośliny. Obecnie sprzedawano głównie trawy i byliny kwitnące jesienią ale nie tylko. Mimo iż już zamówiłem w necie, zakupiłem drugą piwonię Bartzelę. Bardzo duża sadzonka.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 08:56, 27 wrz 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
ajka napisał(a)
Faktycznie fajne te ziemowity. A ty to chyba wszystkie ogrody i wystawy ogrodnicze zwiedzasz, czyż nie?


Miło mi Aniu z powodu Twoich odwiedzin.

Podróże to moja druga pasja ( a może pierwsza?). Zwiedzanie ogrodów, zamków, parków daje nam mnóstwo radości. Praktycznie co tydzień gdzieś wyjeżdżamy. Najbliższe plany to Lwów. Lubię również zwiedzać wystawy ogrodnicze. To na takiej wystawie przed laty w Jasionce po raz pierwszy spotkałem "na żywo" Ogrodowiczów.
Ogród który pokazałem odwiedzam często. Jest niedaleko ( około 100 km) ode mnie. Zaliczam go do piękniejszych z tych które widziałem.
Alejka z zimowitów robi wrażenie.
Pozdrawiam
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
ajka 09:00, 27 wrz 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3873
Widzę właśnie, że dużo jeździsz i zwiedzasz. Co wpadam do ciebie na wątek to jakieś fotki z wyjazdów Super. Trzeba brać z życia ile się da.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies