Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Milka 16:31, 08 lis 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Jesień idzie i cóż, trzeba odpocząć ciekawa jestem, co to za piękność, ta piwonia
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Waclaw 09:40, 09 lis 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Milka napisał(a)
Jesień idzie i cóż, trzeba odpocząć ciekawa jestem, co to za piękność, ta piwonia


Żółta. Pierwszy raz zobaczyłem ją na wystawie piwonii w Wojsławicach i mnie zachwyciła.
Kupiłem ją na A. na początku września a do dzisiaj jej nie otrzymałem. Same kłopoty. Po ostatniej rozmowie telefonicznej mam ją otrzymać w tym tygodniu. Czy dostanę? Czas pokaże. Obiecanek było kilka.
Nie czekając na dostawę kupiłem ją na kiermaszu piwoniowym. Najwyżej będę miał dwie. Bardzo mi się podobają
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
daszum 20:03, 09 lis 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Rzeczywiście kłopoty
Nawet jak Ci w końcu przyślą tę piwonię to nie wiadomo co z nią zrobić, żeby nie przemarzła.

Trzeba nagłaśniać sprawę, żeby ukrócić praktyki nieuczciwych sprzedawców na A.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Waclaw 22:23, 09 lis 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
daszum napisał(a)
Rzeczywiście kłopoty
Nawet jak Ci w końcu przyślą tę piwonię to nie wiadomo co z nią zrobić, żeby nie przemarzła.

Trzeba nagłaśniać sprawę, żeby ukrócić praktyki nieuczciwych sprzedawców na A.

Zobaczę czy w ogóle otrzymam. Była kolejna obiecanka. Jeśli otrzymam to zakopię. Miejsce już przygotowałem dawno.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Milka 07:19, 10 lis 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Waclaw napisał(a)


Żółta. Pierwszy raz zobaczyłem ją na wystawie piwonii w Wojsławicach i mnie zachwyciła.
Kupiłem ją na A. na początku września a do dzisiaj jej nie otrzymałem. Same kłopoty. Po ostatniej rozmowie telefonicznej mam ją otrzymać w tym tygodniu. Czy dostanę? Czas pokaże. Obiecanek było kilka.
Nie czekając na dostawę kupiłem ją na kiermaszu piwoniowym. Najwyżej będę miał dwie. Bardzo mi się podobają

Mam jedną żółtą Yellow, cudna jest, obficie kwitnie i bajecznie pachnie, ale to u mnie drzewiasta piwonia. Współczuję kłopotów zakupowych. Piwonie kupuję wiosną i to z pąkiem, gwarancja kwitnienia.
Masz już plan na przedogródek?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Waclaw 15:17, 10 lis 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Milka napisał(a)

Mam jedną żółtą Yellow, cudna jest, obficie kwitnie i bajecznie pachnie, ale to u mnie drzewiasta piwonia. Współczuję kłopotów zakupowych. Piwonie kupuję wiosną i to z pąkiem, gwarancja kwitnienia.
Masz już plan na przedogródek?


Mam nadzieję, że przesyłkę zrealizują. To najważniejsze. Jeśli w 2022 nie będzie kwitła to zrekompensuje w następnym roku.

Plan w ogólnym zarysie. Bez zaplanowanych nasadzeń na rabatach. Wiem, wiem, powinien być plan ale mam z tym kłopot. Kiedy spaceruję po parkach i ogrodach niekiedy zachwycam się sztuką komponowania roślin. Mówię wtedy, że to obrazy roślinami malowane. Niestety nie mam zdolności w tym kierunku. Na pozór recepta jest prosta: podpatruj i realizuj ale to tylko na pozór jest proste.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 19:18, 10 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
Też nie potrafię kopiować
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 19:59, 10 lis 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
dlatego powolutku, powolutku postępuję
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
kasiek 18:42, 14 lis 2021


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Sen zimowy... oby był śnieg w tym roku, o wiele łatwiejsze wtedy ogródkowanie, nie trzeba tyle lać wody
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Waclaw 21:06, 15 lis 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
kasiek napisał(a)
Sen zimowy... oby był śnieg w tym roku, o wiele łatwiejsze wtedy ogródkowanie, nie trzeba tyle lać wody

Tak, Kasiu. Już podlewam rośliny.
Najbardziej dbam o rododendrony bo posadziłem w dużej ilości torfu ( proporcjonalnie) a torf nie trzyma wody.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies