Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 12:28, 10 kwi 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
ciemiernik White Snow przywieziony z Jasionki też coraz piękniejszy

Jego zielone kwiaty bardzo mi się podobają. Po usunięciu zimowych liści lepiej się prezentują.

Rok temu wziąłem spod niego siewki, są trzy. Jedna pokaże kwiaty:
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 12:37, 10 kwi 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
w zeszłym roku kupiłem do domu miniaturowe żonkile. Po przekwitnięciu posadziłem do gruntu. Teraz cieszą oko

Wśród żonkili wystrzelił tulipan. Nie za wcześnie malutki?

____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 12:41, 10 kwi 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
Ciemiernikom obciąłem zimowe liście. Prawda, że lepiej?

Nowa różanka:
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 12:57, 10 kwi 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
Gosialuk napisał(a)
Wacku wiosna jak nic. Masz pięknego wilczomlecza - bardzo mi się podoba. No i porządek na rabatach, a ja dopiero co wygrabiłam opadłe liście i zeschnięte trawy. Pasowałoby mieć tydzień urlopu i ładnej pogody.


Gosiu,
mam kłopoty z zapamiętywaniem nazw roślin. Być może to wilczomlecz
Wiosna wystartowała i nareszcie mogę działać na grządkach. Robię to powoli bo boję się aby nie uszkodzić tych roślin które są jeszcze w gruncie i nie wiem gdzie są, np cebule lilii, akanty.
Ponieważ od lipca jestem na emeryturze mam sporo wolnego czasu. W pełni rozkoszuję się urokami życia. Z wielką radością wychodzę do Przedogródka. Mam jeszcze działkę ogrodniczą, niemal przy samym mieszkaniu. W tym roku zacznę się nią zajmować.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 14:27, 10 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Ale fajnie, ze możesz Się już ogrodnictwem delektować w pełni Super, że perskie zakwitną, mają sporo pączkówTy je co roku wykopujesz?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 14:46, 10 kwi 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ale fajnie, ze możesz Się już ogrodnictwem delektować w pełni Super, że perskie zakwitną, mają sporo pączkówTy je co roku wykopujesz?

Tak, delektuję się.
Nie wykopywałem ich po kwitnieniu ale po ostatnich doświadczeniach chyba będę tak robił. Mam nadzieję, że w tym roku będą okazałe. Jeszcze trochę obawiam się czy się nie powykrzywiają. To by oznaczało, że za płytko je posadziłem ( choć robiłem to ze sztuką tzn 1,5 ).
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Monia81 18:51, 10 kwi 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7922
Cudne te ciemierniki, ale ten White Snow - już sobie zapisałam, bo jest boski super, że już spokojnie możesz wyskakiwać i podziwiać swoje piękne roślinki na miejscu
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Waclaw 20:01, 10 kwi 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
Monia81 napisał(a)
Cudne te ciemierniki, ale ten White Snow - już sobie zapisałam, bo jest boski super, że już spokojnie możesz wyskakiwać i podziwiać swoje piękne roślinki na miejscu

cześć Monia!
Ja go również lubię. Darzę go szczególnym sentymentem ponieważ zakupiłem go na moim pierwszym spotkaniu z ogrodowiskowymi przyjaciółmi.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Milka 07:03, 14 kwi 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Wspaniałe ciemierniki wiosna kolorowa. Super, że emerytura, ile można czasu teraz spędzić w ogrodzie, bez pośpiechu, czekam na taki moment.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Waclaw 21:39, 18 kwi 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
Monia81 napisał(a)
Cudne te ciemierniki, ale ten White Snow - już sobie zapisałam, bo jest boski super, że już spokojnie możesz wyskakiwać i podziwiać swoje piękne roślinki na miejscu

Monia,
przepraszam Cię ale pomyliłem nazwę. To nie White Snow lecz Snow Love
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies