Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Gosialuk 18:23, 20 kwi 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Piękna wycieczka. Zazdroszczę bliskości arboretum. Bardzo podoba mi się ten dywan z ułudki pod drzewem. Cudny. Też bym tak chciała mieć, więc chyba pora kupić choć kilka sadzonek.
Ciemierniki też śliczne, ale mi się wszystkie podobają, nie poluję na odmiany.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Dorota321 19:06, 20 kwi 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 887
Wiosna a Wojsławicach dopiero się budzi, mam wrażenie, że Twój ciemiernik jest ładniejszy od tego z Wojsławic.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
kasiek 22:02, 20 kwi 2022


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Waclaw napisał(a)

tu jakiś ciemiernik ale nie znam nazwy:


Ja znam nazwę - to Wacław Wspaniały
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
basia3012 22:28, 20 kwi 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
No i widzisz Wacku coś narobił. Teraz panie ze sklepów ogrodniczych będą się zastanawiały skąd tą odmianę zdobyć bo takie zainteresowanie nią jest.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Waclaw 22:38, 20 kwi 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
gogo napisał(a)
Wacku, wiosna u Ciebie na całego, tyle pięknego kwiecia do podziwiania

Dzięki za zdjęcia z Wojsławic, takie kępy ciemierników mi się marzą.
Mam małe sadzonki /od koleżanek z O./ i na ich kwitnienie muszę trochę poczekać.
Bo jakoś ciągle nie udaje mi się trafić w sklepach na większe sadzonki, a jak są w necie, to cena z kosmosu.

Posiedziałam przy kominku, widok płomieni dobrze robi na samopoczucie


Wiosna się rozpędziła ale teraz u mnie zimno.
W Wojsławicach wszystkie rośliny są wybujałe. Myślę, że to zasługa gleby: zwięzłej, trzymającej wilgoć. U mnie jak na razie jedynie ciemiernik cuchnący i NN zakupiony jako Snow Love są okazałe. Na rozwój pozostałych czekam.
Ze względu na niską temperaturę codziennie rozpalam w kominku. Przyjemne ciepło rozchodzi się dookoła
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 22:39, 20 kwi 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
basia3012 napisał(a)
Wacku, ciemierniki wszystkie piękne. I te z Arboretum i Twoje.Też mam u siebie te zwykłe, pojedyncze. Bardzo je lubię.
A ten, który przycupnął na murku najpiękniejszy.Odmiana "Wacław". Warto sobie zapisać i takiego szukać.
Pozdrawiam ciepło.

Jesteś bardzo miła Basiu
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 22:41, 20 kwi 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
daszum napisał(a)
Wacku, widzę że rozpocząłeś sezon ogrodowy i wycieczkowy
Ciemierniki u Ciebie i w Wojsławicach - śliczne.
Ja dostałam ciemiernika korsykańskiego i cuchnącego od Grażyny - Gogo, ale jeszcze nie kwitną.
Koniecznie muszę powiększyć kolekcję.


Nie jestem pewien ale mojego cuchnącego również otrzymałem od Grażyny. Jest imponujący
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 22:42, 20 kwi 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Milka napisał(a)
Super relacja i te ciemierniki. Magnolie kocham, ale teraz moje podziwiam

Wiem, wiem. Twoje są piękne!
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 22:51, 20 kwi 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Gosialuk napisał(a)
Piękna wycieczka. Zazdroszczę bliskości arboretum. Bardzo podoba mi się ten dywan z ułudki pod drzewem. Cudny. Też bym tak chciała mieć, więc chyba pora kupić choć kilka sadzonek.
Ciemierniki też śliczne, ale mi się wszystkie podobają, nie poluję na odmiany.


Podróże to jedna z moich pasji. Trafiają się niespodziewane perełki w czasie wycieczek. W drodze do Wojsławic odwiedziłem pierwszy raz po pandemii pałac w Sulisławiu. Wizyta na długo pozostanie w mojej pamięci ponieważ spotkałem tam właściciela pałacu i jestem pod wrażeniem jego osoby a także pomieszczeń pałacu w których dotychczas nie byłem a po których pan Jerzy Bar mnie osobiście oprowadził. Pokazał mi min. szkic Matejki oraz żyrandol który wcześniej wisiał w domu Sophii Loren.
zachęcam do odwiedzenia pałacu. Wszystkie pomieszczenia wyposażone są w antyki z epoki a kolekcja porcelany z fabryki Schlagelmilcha z pobliskich Tułowic ( niem. Tillowitz) wręcz oszałamia.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 22:57, 20 kwi 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
kasiek napisał(a)


Ja znam nazwę - to Wacław Wspaniały

ach Ty!
Kasiu, opowiadałem Ci kiedyś o pałacu w Sulisławiu. Już można zwiedzać. Koniecznie należy poprosić w recepcji o udostępnienie wystawy porcelany. Parter pałacu można zwiedzać. Górę - tylko mieszkańcy hotelu SPA***** ( gwiazdki zasłużone). Kolekcja antyków IMPONUJĄCA. Warto zwiedzić również budynki gospodarcze zamienione na restaurację, drugi hotel i pub.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies