Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 20:52, 26 kwi 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Milka napisał(a)

Brzmi intrygująco, może i ja tam kiedyś się wybiorę

Irenko, to całkiem blisko . Od Ciebie bliżej niż ode mnie.
Przy okazji zwiedź Henryków ( koniecznie kościół z częścią klauzurową, zakrystię i salkę za ołtarzem. Należy zwrócić uwagę na stalle rzeźbione na podstawie szkiców Michaela Willmanna). Henryków jest znany w Polsce z ... teraz nie zdradzę. No i oczywiście arboretum w Wojsławicach ale te trzy miejsca to już duże wyzwanie ze względu na czas. Wszystkie trzy miejsca położone są niedaleko siebie.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
zawitka 09:19, 27 kwi 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14044
Widzę ze kochasz ciemierniki ja też od niedawna to moje ulubione pierwsze kwiaty chociaz nie bardzo chcą u mnie rosnąć. Pięknie natomiast rósł cuchnący.

Daję im skorupki z jajek może pójdą w górę i w kwiaty. Pozdrawiam miło że mnie odwiedziłaś.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Milka 12:52, 27 kwi 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Waclaw napisał(a)

Irenko, to całkiem blisko . Od Ciebie bliżej niż ode mnie.
Przy okazji zwiedź Henryków ( koniecznie kościół z częścią klauzurową, zakrystię i salkę za ołtarzem. Należy zwrócić uwagę na stalle rzeźbione na podstawie szkiców Michaela Willmanna). Henryków jest znany w Polsce z ... teraz nie zdradzę. No i oczywiście arboretum w Wojsławicach ale te trzy miejsca to już duże wyzwanie ze względu na czas. Wszystkie trzy miejsca położone są niedaleko siebie.

Wojsławice regularnie odwiedzam, Henryków znam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Waclaw 21:45, 27 kwi 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
zawitka napisał(a)
Widzę ze kochasz ciemierniki ja też od niedawna to moje ulubione pierwsze kwiaty chociaz nie bardzo chcą u mnie rosnąć. Pięknie natomiast rósł cuchnący.

Daję im skorupki z jajek może pójdą w górę i w kwiaty. Pozdrawiam miło że mnie odwiedziłaś.

Ciemierniki to pierwsze okazałe kwiaty wiosną. Od czasu kiedy je poznałem ( stosunkowo niedawno) z wielkim zainteresowaniem oglądam je w ogrodach. Mam szczęście oglądać corocznie ich wielką i wciąż powiększającą się kolekcję. Jest duża szansa, że powstanie tam kolejna kolekcja narodowa.

U mnie w Przedogródku usiłuję rozwinąć ich kępki. Dotychczas udało się z cuchnącym oraz White Love.
Zwłaszcza ten drugi jest dla mnie interesujący. Kwiaty ma zebrane w grona, podobnie jak cuchnący. Nie tak jak inne ciemierniki które mają pojedyncze kwiaty.
Rok temu udało mi się wyhodować 3 sadzonki z siewek. Jedna już zakwitła i powtórzyła kwiaty. Będę się starał i w tym roku zachować siewki.
Ja również zasilam ciemierniki skorupkami jajek.
Z powodu Twoich odwiedzin u mnie jest mi nie mniej miło
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 21:46, 27 kwi 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Milka napisał(a)

Wojsławice regularnie odwiedzam, Henryków znam

No tak, wszak to blisko
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
gogo 22:40, 27 kwi 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Wacku, przyjrzałam się bliżej Twojemu ciemiernikowi, kupionemu jako Snow Love i myślę, że masz jakąś odmianę ciemiernika korsykańskiego.
Liście na to wskazują i kwiaty w kiściach, a nie pojedyncze.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Milka 07:26, 28 kwi 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
A co tak mało zdjęć z ogrodu?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Waclaw 23:38, 28 kwi 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
gogo napisał(a)
Wacku, przyjrzałam się bliżej Twojemu ciemiernikowi, kupionemu jako Snow Love i myślę, że masz jakąś odmianę ciemiernika korsykańskiego.
Liście na to wskazują i kwiaty w kiściach, a nie pojedyncze.

Grażynko!
Trafiłaś. Liście i grona kwiatów wskazują na korsykański. Na 100% na targach w Jasionce kupowałem Snow Love bo są jeszcze resztki etykiety. Jednak nie mam pretensji bo ten który mam bardzo mi się podoba
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 23:42, 28 kwi 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Milka napisał(a)
A co tak mało zdjęć z ogrodu?

Zdjęć mam mało bo w moim Przedogródku niewiele roślin i złapałem się na tym, że wciąż te same rośliny pokazuję. Może się jednak mylę. Zdjęcia robię tylko telefonem i porównując jakość zdjęć które zamieszczają koleżanki i koledzy można nabawić się kompleksów.
Obiecuję się poprawić.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Milka 07:19, 29 kwi 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ha ha, mój telefon stary i nim jakoś juz zdjęć nie robię
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies