Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 23:09, 20 kwi 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
basia3012 napisał(a)
No i widzisz Wacku coś narobił. Teraz panie ze sklepów ogrodniczych będą się zastanawiały skąd tą odmianę zdobyć bo takie zainteresowanie nią jest.


Z tymi odmianami Basiu to tak jest: spacerując po różnych ogrodach, arboretach widzę przepiękne egzemplarze. Fotografuję, zapisuję nazwy jednak nigdzie nie mogę ich znaleźć.
Np różanecznik Helene Schiffner

Pytałem we wszystkich szkółkach. Nie ma. Znalazłem go kiedyś w angielskiej szkółce ale cena wysoka do nieba. Zrezygnowałem.

Cieszę się, że mój ciemiernik wzbudził zainteresowanie.
To miłe gdy efekty naszej pracy są dostrzeżone przez innych pasjonatów.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 23:12, 20 kwi 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota321 napisał(a)
Wiosna a Wojsławicach dopiero się budzi, mam wrażenie, że Twój ciemiernik jest ładniejszy od tego z Wojsławic.

Tak, wiosna budzi Wojsławice.
A Twoja pochwała Dorotko sprawia, że cały jestem w skowronkach
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
gogo 00:11, 21 kwi 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Jestem za nową nazwą ciemiernika
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Waclaw 21:46, 21 kwi 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
gogo napisał(a)
Jestem za nową nazwą ciemiernika

____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
ajka 22:12, 21 kwi 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3973
Waclaw napisał(a)


Podróże to jedna z moich pasji. Trafiają się niespodziewane perełki w czasie wycieczek. W drodze do Wojsławic odwiedziłem pierwszy raz po pandemii pałac w Sulisławiu. Wizyta na długo pozostanie w mojej pamięci ponieważ spotkałem tam właściciela pałacu i jestem pod wrażeniem jego osoby a także pomieszczeń pałacu w których dotychczas nie byłem a po których pan Jerzy Bar mnie osobiście oprowadził. Pokazał mi min. szkic Matejki oraz żyrandol który wcześniej wisiał w domu Sophii Loren.
zachęcam do odwiedzenia pałacu. Wszystkie pomieszczenia wyposażone są w antyki z epoki a kolekcja porcelany z fabryki Schlagelmilcha z pobliskich Tułowic ( niem. Tillowitz) wręcz oszałamia.


O proszę, mieszkam blisko, a nigdy o tym pałacu nie słyszałam. Może zajrzymy następnym razem w drodze na południe. Twoja fotka super !
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Waclaw 19:46, 22 kwi 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
ajka napisał(a)


O proszę, mieszkam blisko, a nigdy o tym pałacu nie słyszałam. Może zajrzymy następnym razem w drodze na południe. Twoja fotka super ![/quote

Witaj Aniu na moim wątku.
Pałac wart zwiedzenia
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
daszum 20:50, 22 kwi 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4394
Wacku podziwiam
Interesujesz się historią bliską i daleką i znajdujesz takie perełki, jak ta w Sulisławiu.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Waclaw 21:10, 22 kwi 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Danusiu, to całkiem blisko. Koło Grodkowa
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 22:51, 23 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Wojsławice zawsze coś ciekawego mają do podziwianiaFajnie, że już mogłeś podziwiać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Milka 14:02, 25 kwi 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Waclaw napisał(a)

ach Ty!
Kasiu, opowiadałem Ci kiedyś o pałacu w Sulisławiu. Już można zwiedzać. Koniecznie należy poprosić w recepcji o udostępnienie wystawy porcelany. Parter pałacu można zwiedzać. Górę - tylko mieszkańcy hotelu SPA***** ( gwiazdki zasłużone). Kolekcja antyków IMPONUJĄCA. Warto zwiedzić również budynki gospodarcze zamienione na restaurację, drugi hotel i pub.

Brzmi intrygująco, może i ja tam kiedyś się wybiorę
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies