Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Kret, krety - sposoby na kreta

Pokaż wątki Pokaż posty

Kret, krety - sposoby na kreta

Gardenarium 13:19, 09 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Pwl napisał(a)


Czyli jedynym skutecznym wyjściem jest siatka, jej zastosowanie wymaga sporo pracy ale
mamy potem spokój na lata. Uważam że warto. Krzywda nie dzieje się ani kretom ani naszemu
trawnikowi. Trzeba tylko dociągać siatkę do samego końca trawnika który chcemy wyznaczyć,
potrafią znaleźć nawet brakujące 10 cm i wyjść w tym miejscu.


Ważny jest zakład, nakładamy siatki na siebie w miejscu łączenia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basiaw 15:39, 09 kwi 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
A widzieliście w ostatniej Mai skutki braku choćby kilku centymetrów siatki? Z tego co mówił właściciel wynikało, że jest przerwa między siatką a obrzeżem podjazdu i miłe zwierzątka miejsce przy miejscu wzdłuż podjazdu robią kopce
____________________
Nasz mały, zielony świat
Gardenarium 17:02, 09 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Widzieliśmy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
moni 20:14, 09 kwi 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
tak kopce od razu się pojawiły, ale metoda na nie świetna te niby petardy wybuchające, jednak ja zakupię solarne odstraszacze
____________________
Mona
haika 22:34, 11 maj 2012


Dołączył: 11 kwi 2011
Posty: 248
czy ktoś ma sprawdzony sposób na kreta??? czy coś się sprawdza? U mnie kopiec przy kopcu
____________________
Haika
Sebek 15:52, 12 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Napisz do Eli (Elfik), która wypróbowała chyba wszystkie sposoby
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
wawik 18:32, 12 maj 2012


Dołączył: 15 lip 2011
Posty: 468
haika napisał(a)
czy ktoś ma sprawdzony sposób na kreta??? czy coś się sprawdza? U mnie kopiec przy kopcu

Skończą się turkucie i krety się wyniosą.
____________________
Mille 15:21, 25 maj 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Dziś rano taki oto widok zastałam na nowej rabacie:


Ręce opadają
Kret szedł sobie wzdłuż zasadzonych żurawek i pierwszą całkiem wywalił jak widać, a kilka wypietrzyło się do góry. Jestem załamana.
Nie mam siły na latanie za kretem po całym ogrodzie, ale może ktoś wie, jak skutecznie zniszczyć mu ten jeden jego kanał. Nie mam teraz przed weekendem dostępu do żadnych specyfików, więc może jakieś sposoby domowe? Zalać wodą, albo powtykać coś do środka, żeby się wynióśł chociaż z tej rabaty???
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Basia_1987 09:33, 27 maj 2012


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
U mnie kret się o dziwo wyniósł sam z dnia na dzień za to pojawiła się nornica która drążąc kanaly również wypycha rośliny do góry.W Przepis na ogród wyczytałam by do otworów powkładać sierść zwierzat , lub włosy ludzkie ponoć nie znoszą tego zapachu,nie wiem jak sprawa tyczy się kretów, ale możesz spróbować?
____________________
" Baśniowy" ogród
Pwl 18:12, 27 maj 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Sierść kota i psa testowałem i nie ryje w miejscu gdzie zakopane ale.. OBOK. Tak zrytego
trawnika chyba nikt w życiu nie widział. Odradzam.. Niektórzy mówią że skutkuje naftalina
na mole zakopywana w korytarzach ale też różnie z tym jest. Doraźną metodą jest zalanie
korytarzy wodą i czekanie aż wyjdzie na powierzchnie albo się utopi.
____________________
paweł
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies