Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Gutlandia

Pokaż wątki Pokaż posty

Gutlandia

akwarela 17:28, 24 kwi 2018


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 430
Kochana ty leć po kozie bobki do sąsiada Ucałuj żabkę od mnie Szkoda, ja takich nie mam, u mnie tylko jaszczurki.
____________________
Zapraszam serdecznie http://www.ogrodowisko.pl/watek/4285-akwarela-w-ogrodzie
la_estrellita 12:01, 25 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Akwarelo do sąsiada nie po kozie tylko Danielowe . Kozich nie mogę przynosić bo jak mój M chciał kozę kupić to mu powiedziałam, że absolutnie bo kozy kupy robią i co ja z tym zrobię jak pola nie uprawiam. Teraz nie wiem jak z tych bobków wyjść z twarzą bo przydało by się trochę, oj przydało . Ropuszka jak się dowiedziała o całowaniu to uciekła.

Dziś padało więc zeskanowałam plan działki (miałam odgruzować chatę ale co tam ). Plan jest z zachowaniem stron świata. Na Zachodzie domek, na wschód od niego stodoła, której za dwa-trzy lata pewnie nie będzie. Jak przyjdą wichry to pewnie szybciej. Czerwonymi liniami zaznaczyłam górkę. Od lewej do prawej jest pod górkę. Do zagospodarowania na teraz mam teren pokolorowany jaśniejszym zielonym, czyli jakieś 3300 m2. Na ciemniejszym będą pasły się jelonki sasiada. Te kółka to stare drzewa owocowe, których nie dam wyciąć. Wokół działki planuję żywopłot z pęcherznicy. Żywopłot oczywiście nieformowany (nie wiem czy z pęcherznicy można inny). Na górce planuję warzywnik. Między stodołą a warzywnikiem oprócz narysowanych przeze mnie drzew rosną jeszcze inne drzewka owocowe, posadzone bez ładu i składu ale są malutkie, więc będzie można przesadzić. Czerwone kółka to krzewy, po lewej leszczyna (nie tykać), a po prawej czarny bez (również nie tykać). Mam tez inne krzewy owocowe wzdłuż płotu ale również malutkie, więc przesadzę. Jeżeli chodzi o cień to mam go niewiele. Patelnia straszna. Słońce od wschodu do zachodu. Cienia mam trochę między stodołą a płotem i od południowej strony działki, gdzie zacieniają mnie budynki sąsiada - pas szerokości dwóch trzech metrów. Jak będzie słońce to najwyżej zmierzę.

Moja wizja tego placu w następnym odcinku .
____________________
Agnieszka Gutlandia
akwarela 13:22, 25 kwi 2018


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 430
O! Będzie następny odcinek! Znaczy się będzie serial. No to siadam i czekam A stwory rogate czyli kozy to ja kochana mam, dokładnie sztuk 2. I powiem, że kozie bobki przydają się w ogrodzie.
____________________
Zapraszam serdecznie http://www.ogrodowisko.pl/watek/4285-akwarela-w-ogrodzie
makadamia 13:46, 25 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Agnieszko, zacieram ręce

A tak zupełnie na marginesie, podrzucam dla inspiracji bloga, w który od paru dni wsiąkłam.
Blog prowadzony przez zawodowego ogrodnika, który prowadzi dwa ogrody w Sussex, w Anglii (ciężko mi sobie wyobrazić życie, które pozwala najęcie stałego ogrodnika). Te ogrody mają dla mnie jakiś nieodparty urok, mimo że prawie nie mają typowych angielskich rabat bylinowych (stosunkowo niewiele) czy różanek (o ile mi wiadomo - ani jednej). Mają za to mnóstwo żywopłotów, łąki, duże drzewa.

Styl ogrodu zupełnie inny niż ogrodowiskowy ale może kogoś zainteresuje.

Wrzucam tutaj, bo mi jakoś się skojarzył z Twoją działką
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Milka 13:53, 25 kwi 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ropucha ziemna, też je mam pies łapał, to opluła i potem pienił się z godzinę ale żyje
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
makadamia 14:02, 25 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
la_estrellita napisał(a)
Na górce planuję warzywnik.


O, tu jest temat do przemyślenia: czy to na pewno najlepsze miejsce?

Wiadomo: powinno być nasłonecznione i na uboczu ale jednocześnie:
- w zacisznym miejscu
- nie za daleko od kuchni, żeby chodzić nie trzeba było dużo
- w przyszłości może warto by pomyśleć o pociągnięciu tam wody do podlewania?

Dużo dziewczyn ma warzywniki, może podpowiedzą.
Sylwię Słomczyńską w szczególności ściągnij do siebie - ona też ma warzywnik i też taką długą, wąską działkę.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Pszczelarnia 15:25, 25 kwi 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Witam serdecznie, dobrze, że tu trafiłam. Moje początki ogrodowania dokładnie takie same tyle tylko, że stodółkę powódź zabrała i do dziś nie odbudowałam. Ale mam 3 szopy, które za chwilę też się rozlecą.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 15:32, 25 kwi 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
makadamia napisał(a)
Agnieszko, zacieram ręce

A tak zupełnie na marginesie, podrzucam dla inspiracji bloga, w który od paru dni wsiąkłam.
Blog prowadzony przez zawodowego ogrodnika, który prowadzi dwa ogrody w Sussex, w Anglii (ciężko mi sobie wyobrazić życie, które pozwala najęcie stałego ogrodnika). Te ogrody mają dla mnie jakiś nieodparty urok, mimo że prawie nie mają typowych angielskich rabat bylinowych (stosunkowo niewiele) czy różanek (o ile mi wiadomo - ani jednej). Mają za to mnóstwo żywopłotów, łąki, duże drzewa.

Styl ogrodu zupełnie inny niż ogrodowiskowy ale może kogoś zainteresuje.

Wrzucam tutaj, bo mi jakoś się skojarzył z Twoją działką


Mnie zainteresuje na pewno. Bo mam takie przemyślenia: na co mi wielka rabata bylinowa za ogromnym żywopłotem, której nie podziwiam na co dzień.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
makadamia 20:10, 25 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ewciu, ale masz na myśli swoją rabatę czy z tego bloga?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Pszczelarnia 23:10, 25 kwi 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
makadamia napisał(a)
Ewciu, ale masz na myśli swoją rabatę czy z tego bloga?


Ta z od projektanta nie trafiona (chyba) i moja też.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies