Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » System automatycznego nawadniania

Pokaż wątki Pokaż posty

System automatycznego nawadniania

elektronik19 20:39, 05 paź 2016

Dołączył: 22 wrz 2016
Posty: 12
6 i 5 nie mogą zostać połączone bo jest narożnik tarasu. 8 i 9 razem?? jeżeli zwiększe zasięg to będzie lało po tarasie. Co do 13 to się zgodze,aby zwiększyć zasięg 12 ale jezeli ona będzie miał np 12m to będzie zraszacz PGP który pobiera ok 180 l/h na 180st. i dlatego tak. co do sklepu to na łatwiznę można pojść i kupić projekt za 300 i problem z głowy. Ja natomiast chiałbym to zrobić we własnym zakresie oczywiście z Waszą pomocą. I tak jestem zdania że po kilku postach moj projekt drastycznie zmienił się a moja wiedza na temat nawadniania mocno się pogłębiła. Chciałbym temat dokończyć tu na forum. Jeżeli chodzi o sterownik to temat dla mnie bardzo prosty /jestem automatykiem/.

zecik 13:06, 06 paź 2016

Dołączył: 09 sie 2016
Posty: 60
No to skorzystaj z podręczników - wpisz w google "podręcznik zraszaczy hunter pdf"

Zawory calowe powinny wystarczyć, ja mam podobne przepływy i calowe zawory. Stosuj jak najmniej kolanek w ogrodzie - wszędzie lepiej dojść lekko zginając rurę, by nie tłumić przepływu.


Etap projektowania trwa niestety najdłużej, jak się człowiek na tym nie zna. Samo kopanie i podłączanie to po jednym dniu pracy.
leonidas882 19:03, 07 paź 2016

Dołączył: 29 wrz 2016
Posty: 3
Dokładnie ja miałam podobny problem i tak wpisałam i wszystko udało się ogarnąć, dzięki za porady !
____________________
DarkStar 12:46, 08 paź 2016

Dołączył: 03 sie 2016
Posty: 7
Witam
Od dłuższego czasu przymierzam się do wykonania automatycznego nawadniania. W tym okresie otrzymałem już kilka projektów nawadniani. Z biegiem czasu projekty te wykorzystują inne zraszacze. Obecnie najnowszy projekt obejmuje zastosowanie dyszy MP Rotator oraz zwykła statyczne dysze VAN co za skutkowało wykorzystania do podlewania trawnika tylko 2 elektrozaworów i jeden do kropelek i teraz sam nie wiec co o tym myśleć. Czy w przeciągu 2 lat tak się zmieniły zasady czy może coś innego. Widzę że na forum jest sporo osób z doświadczeniem to może ktoś mi poradzi jak mam to zrobić.

Gardenarium 16:01, 08 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Za mało zraszaczy, tak muszą być dobrane aby dolewały do siebie, powinny być w każdym rogu a tutaj nie ma. Całkowicie niedobrze. Spójrz na górny trawnik. Tutaj całkowita porażka.

Nic nie ma po rogach, połączyłeś zraszacze i o dużym zasięgu i o małym. Nic nie dolewa do siebie.

Skasuj ten rysunek i zacznij od nowa. Od pustej kartki bo tutaj to nawet nie ma co poprawiać, wszystko trzeba od nowa zrobić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
DarkStar 10:55, 09 paź 2016

Dołączył: 03 sie 2016
Posty: 7
Gardenarium napisał(a)
Za mało zraszaczy, tak muszą być dobrane aby dolewały do siebie, powinny być w każdym rogu a tutaj nie ma. Całkowicie niedobrze. Spójrz na górny trawnik. Tutaj całkowita porażka.

Nic nie ma po rogach, połączyłeś zraszacze i o dużym zasięgu i o małym. Nic nie dolewa do siebie.

Skasuj ten rysunek i zacznij od nowa. Od pustej kartki bo tutaj to nawet nie ma co poprawiać, wszystko trzeba od nowa zrobić.


Właśnie coś mi nie pasowało. To nie jest moja twórczość tylko pewnej firmy która takie projekty robi i sprzedaje materiał. Chyba muszę znaleźć inną firmę. Tak przy okazji podpytam o dysze prostokątne. Czy sprawdzają się?
Gardenarium 13:12, 09 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tam gdzie mamy wąskie paski np. trawnik pod samochodem - musimy, np 120 cm szer. to się sprawdza. Ale tam, gdzie możesz zastosować zraszacze o większym zasięgu - to nielogiczne byłoby dawać małe.

Można jedynie je dołożyć do sekcji z innymi zraszaczami statycznymi. Paskowe tez są statyczne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:13, 09 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten projekt to jest na zasadzie "zraszania" a nie podlewania, równo to się tym niestety nie podleje
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
DarkStar 17:37, 09 paź 2016

Dołączył: 03 sie 2016
Posty: 7
Nie mam za bardzo w czym mam zrobić te łuki ale zaznaczyłem miejsca w których mają być zraszacze. Czy tak powinno być?
Gardenarium 17:46, 09 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz zapewne dużo lepiej, tylko dysze dobierz i będzie pewnie ok.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies