Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

Zakrecona 10:30, 14 cze 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Rodki piękne, ale wiem, że problemy z nimi są, te borówki chyba w części użytkowej raczej, a na froncie pozostanę przy hortensjach.Borówki być muszą, bo dziewczyny uwielbiają

On jest zachwycony samym faktem istnienia Ogrodowiska. Sam przegląda różne fora jeśli chodzi o budowlane tematy i akwarystykę, bo to jego konik.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Toszka 10:54, 14 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jak utrzymasz borówki to i rodki

Tu nie wystarczą dołki, a trzeba całe stanowisko przygotować...jesli mają owocować
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
makadamia 11:17, 14 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Masz front od razu w dwóch wersjach.

Z tyłu pilnowałam tego trawnika, to z przodu trochę zaszalałam. Uznałam, że Tobie też coś się od ogrodu należy.
Inna sprawa, że będzie trochę nietypowo: zwykle front - całorocznie oglądany - robi się z większą ilością zimozielonych, a tył bardziej sezonowo ale stwierdziłam: pal to licho! Raz się żyje

Wersja pt.: "wizytówka od ulicy", ma taką zaletę, że tył (razem z placykiem wypoczynkowym) jest bardziej zasłonięty od ulicy; można nawet zrobić pergolę na róże pnące w przejściu


Wersja pt. "ładny widok z kuchni";


w pierwszej wersji główna rabata jest pod domem, dobrze widoczna od ulicy; prawidłowo wystawiona do słońca - posadzisz tu każdego kwiatka, którego będziesz chciała a;e z okna kuchennego tej rabaty raczej nie będziesz widziała;

w drugiej wersji główna rabata jest tradycyjnie pod ogrodzeniem - będziesz ją dobrze widziała z okna, ale ponieważ będzie "odwrócona tyłem do słońca" to się będziesz z nią bujała tak samo jak ja ze swoją południową - kwiatki będą się odwracały do tyłu.

W obu wersjach przewiduję niski żywopłot, tylko jako tło dla bylin, a nie taki, który Was osłoni od chodnika. Wypoczywać tu nie będziecie, to i potrzeby osłaniania się nie widzę
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Zakrecona 11:22, 14 cze 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Już trochę czytałam, ale tak wyrywkowo I o borówkach, o cisach, rodkach, szmaragdach ... Mętlik mam dość duży

Toszko, a myślisz, że na ten żywopłot oddzielający od warzywnika, to cis, czy bukszpan? Bukszpan pewnie wolniej będzie rósł. Zakładam raczej coś zimozielonego. Piękne są grabowe żywopłoty, ale jak liście opadną, to będą dziury. Podoba mi się ostrokrzew, ale boi się go, tak jak i berberysów, pod kątem cięcia mój Mężuś.

Pod tarasem z obu stron, raczej będzie cis, bo podoba nam się u Gosi. Trzeba będzie pozwolić mu rosnąć trochę wyżej, żeby nas przysłonił od sąsiadów, a nie tylko murki zakrył. Oprócz tego może jakieś trawy w donicach na tarasie ...

No i znów wodze fantazji puszczają, a tu ciężka praca czeka
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
makadamia 11:35, 14 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
uznałam, że tu wizualizacje będą niezbędne


____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Zakrecona 11:36, 14 cze 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
O matko! Ty jestes jakimś projektantem zawodu, czy takim pasjonatem? Zadziwiasz mnie Kobieto!

Tak intuicyjnie, to wersja 2, ale jak mi się kwiatki poobracają, to będzie słabo. No i czy ja, żółtodziub, nie polegnę przy tej rabatce z przedeptami?

Kuchnię mam nietypowo z wyjściem na taras Jest półotwarta, doświetla salon. Okna od południa i zachodu, to salon.

A jeszcze zapytam Cię . Szmaragdy z pierwszego rysunku kończą się mniej więcej na poziomie okna z salonu, a dalej co? Ten betonowy płocik nie jest zbyt piękny W dużej mierze zakrywa go rabatka, a pomiędzy, to może się coś wymyśli.

____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Roocika 11:37, 14 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Mnie się podoba wersja nr 2
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
makadamia 11:51, 14 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Zakrecona napisał(a)
O matko! Ty jestes jakimś projektantem zawodu, czy takim pasjonatem? Zadziwiasz mnie Kobieto!


Przeczytałam jedną mądrą książkę. Tyle moich kompetencji

Zakrecona napisał(a)
Tak intuicyjnie, to wersja 2, ale jak mi się kwiatki poobracają, to będzie słabo. No i czy ja, żółtodziub, nie polegnę przy tej rabatce z przedeptami?


Polegniesz nie raz! Wstaniesz, poprawisz koronę i będziesz próbować dalej, mądrzejsza o nowe doświadczenie. Jedyna metoda

Zakrecona napisał(a)
Kuchnię mam nietypowo z wyjściem na taras Jest półotwarta, doświetla salon. Okna od południa i zachodu, to salon.

To tym bardziej ładny widok by się przydał

Ta druga wersja jest bardziej tradycyjna, łatwiejsza do strawienia.
Wersja pierwsza, z trawnikiem zakręcającym w żywopłot jest mniej intuicyjna, Ale ma swoje zalety i wydaje mi się że przez swoją niestampowość jest taka trochę "z pazurem".

Ale obie wydają mi się ok.

Zakrecona napisał(a)
A jeszcze zapytam Cię . Szmaragdy z pierwszego rysunku kończą się mniej więcej na poziomie okna z salonu, a dalej co? Ten betonowy płocik nie jest zbyt piękny W dużej mierze zakrywa go rabatka, a pomiędzy, to może się coś wymyśli.


Chodzi Ci o tą rabatkę pod płotem, po drugiej stronie podjazdu? (bo ja jako żywo żadnych szmaragdów nie rysowałam).
Prawdę powiedziawszy, mnie tu brakuje jakiejś wiaty śmietnikowej. Postawiłabym jakąś ładną, zgrabną, z drzwiczkami zasłaniającymi śmietniki - właśnie w tym kącie
edit:
Aaa, zapomniałam: przecież Ty masz kuchnię od tyłu i kubły przewidziałaś za garażem.
To pnącza jakiegoś trzeba puścić na ten płot i tyle
Jak porządnie strzyżony będzie, to i bluszcz da radę (widziałam na własne oczy)
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Zakrecona 12:08, 14 cze 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
makadamia napisał(a)
Dobry pomysł z tymi cisami

A ja mam pierwszy plan dla Ciebie


brązowe to huśtawka, po bokach mogą być hortensje na pniu lub marikeny.
reszta jasna


Na północy i zachodzie jest żywopłot (na zachodzie szmaragdy pewnie będą, na pn może cisy), a potem tak około 4m nic nie ma na tym zachodzie i jest rabata.

To może tez jakieś pnącze na tych 4 metrach?

Wiem, jestem uciążliwa , ale ja juz tak mam, że najpierw muszę wszystko przegryźć.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
makadamia 12:18, 14 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
A jest jakiś powód, dla którego nie mogą być tuje na całej długości płotu?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies