Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

Zakrecona 09:16, 26 lip 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Torfu nie chcę dać absolutnie, tylko eM protestuje, bo mówi, że ,,robota goo..ego" najpierw kopać i mieszać ze wszystkim, a potem zbierać część, żeby siatkę rozłożyć.

Toszka, a może by tej siatki nie kłaść? U moich rodziców nigdy nie było i kretowisko pojawia się sporadycznie. Tylko, że my w środku pola... Nie chcę też narobić się, a potem mieć co parę cm kopce.

Zielsko jest pielone przed kopaniem dokładnie, tylko najlepiej po deszczu szło, teraz już dużo gorzej niestety
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Mariposa 21:05, 26 lip 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Madziu, pokrojem te drzewka nie przypominają mi czeremchy, ale nie wiem, sprawdź. Czeremcha ma już duże, choć jeszcze niedojrzałe, owoce (u mnie włażą gałęzie od sąsiada, dzisiaj się im przyglądałam).

O siatce na krety myślałam, ale w końcu też nie wiem, czy będę kłaść.

W przekompostowanym oborniku nie ma widocznej słomy i nie ma też zapachu q..py

Robicie na froncie, gdzie po budowie domu gleba jest w tragicznym stanie, nie dziw się, że idzie tak powoli. Mnie to czeka w przyszłym roku, już mam gęsią skórkę na samą myśl o tym. Może faktycznie najpierw czymś to klepisko ruszyć?
____________________
Ela Motylogród
Zakrecona 21:19, 26 lip 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Jutro przyjeżdża 10 ton kompostu Problem był z transportem, ale udało się.

Czekam na deszcz, sąsiad wjedzie sprężynówką, bo tak na sucho, sam był w strachu.

Zobaczymy jak wtedy pójdzie
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 21:36, 26 lip 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
To drzewka z sąsiedniej działki:





A to dla porównania gałązki (po lewej nasze drzewo):



Nasze jeszcze nie owocowały mają około 3 lat.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Mariposa 21:49, 26 lip 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
U sąsiadów to na pewno czeremcha. A gałązki bardzo podobne, ale nie chcę się wymądrzać, bo pewna nie jestem.
Super, że udało Ci się ten kompost załatwić
____________________
Ela Motylogród
MartaKozak 16:15, 27 lip 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
O drzewku sie nie wypowiem bo sie nie znam

Postepy widze w przedogrodku, dajecie rade w te upaly?
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Zakrecona 16:26, 27 lip 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Dzisiaj ładnie popadało, będzie można sprawniej działać
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 09:02, 06 sie 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Podpowiedzcie mi, czy te hosty, które mam z lasu, bukszpan i ukorzenione sadzonki lawendy zostawić na zimę w doniczkach, czy raczej do ziemi na jakiś przechowalnik?

Czy teraz warto jeszcze robić sadzonki z lawendy, bukszpanu i trzmieliny?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
anka_ 18:26, 07 sie 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Ciekawa jestem Magdo co postanowicie z tą siatką na krety. Ja też rozważałam w sadku i na ścieżkach, ale koszt dla mnie obecnie nie do przeskoczenia. Ale poza kwestią finansową uważam , że warto.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Zakrecona 21:29, 16 sie 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Dziewczyny!

Dużo było planów, chęci jeszcze więcej, ale ochłonęłam trochę. Do zimy przygotowujemy ziemię tak, aby przynajmniej z przodu było wymieszane ze wszystkim. Cały czas wyhakuję to, co rośnie w tzw. międzyczasie. Dzisiaj wreszcie przyjechał kompost


Przemyśleliśmy sprawę, dużo tematów ,,wychodzi" po drodze. Jednak nie będziemy się spieszyć, niech się ziemia spokojnie uleży, zrobimy obwódki rabat na spokojnie, placyk pod stół ogrodowy. Zimą zaplanuję co i gdzie, a trawę rozłoży się na wiosnę.

Jutro przywozimy obornik, mączka czeka, piasek będzie na telefon, żeby tylko szybciej szło wybieranie korzeni i kamieni

Teraz wygląda to mniej więcej tak:


____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies