Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

Zakrecona 15:57, 20 lip 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Dziewczyny, czy mogę wszystkie trawy i chwasty oprócz skrzypu i kwitnącego rzepaku na kompost dawać? Mam jeszcze dwie wiśnie samosiejki i nie wiem, czy jest sens zostawiać? Wieczorem wrzucę jakieś zdjęcia powyższych?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 22:18, 21 lip 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Ryjemy jak krety Wczoraj ze zdjęciami się nie wyrobiłam, ale są dzisiaj:



i wiśnie:



Wiśnie oczywiście, jeśli juz, to do przesadzenia.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Mariposa 22:28, 21 lip 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Zakrecona napisał(a)
Dziewczyny, czy mogę wszystkie trawy i chwasty oprócz skrzypu i kwitnącego rzepaku na kompost dawać?

Z tego, co wiem, na kompost nadają się części nadziemne wszystkich chwastów, trawa też, ale lekko przeschnięta i w cienkich warstwach układana.
Trzymam kciuki za dalsze postępy w pracach ogrodowych
____________________
Ela Motylogród
Toszka 22:28, 21 lip 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Zakrecona napisał(a)
Dziewczyny, czy mogę wszystkie trawy i chwasty oprócz skrzypu i kwitnącego rzepaku na kompost dawać? Mam jeszcze dwie wiśnie samosiejki i nie wiem, czy jest sens zostawiać? Wieczorem wrzucę jakieś zdjęcia powyższych?


Ze skrzypu i rzepaku gnojówkę nastaw i nią polewaj kompost (szybciej będzie się kompostować i będzie bogatszy we florę bakteryjną).
Skrzyp kwitnie i wysiewa się marzec-kwiecień.

Wisnie dobrze by było teraz uformować. Letnie cięcie nie pobudza wilków.
Wszystkie gałazki skrócić o połowę lub 1/3. One juz owocowały?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 22:31, 21 lip 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Na olx jest ogłoszenie o oborniku
Może przyda się
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zakrecona 22:36, 21 lip 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Nie, nie owocowały raczej, ale jutro dokładnie podejrzę. Przytniemy je wg Twoich wskazówek. Czy kupić maść jakąś, żeby się lepiej gałązki wygoiły, nic im nie będzie. A potem powinniśmy takie wiśnie zaszczepić? Pamiętam, jak Dziadek robił takie eksperymenty

Kwiatki na rzepaku nie przeszkadzają na gnojówkę? Mam tyle zielonej masy, ze żałuje tego Roundu... W efekcie chyba nic to nie dało. Boję się tylko, że z reszta chwastów odrobina np skrzypu może wylądować na kompost , ale trudno, będę walczyć.

Wkleiłabym ile zrobiliśmy, bo Mężuś dziś pomagał, ale aż mi wstyd, że tak mało. Wymyśliłam, że kawałkami muszę chyba gorczycę siać, bo jak nic nie zdziałam, to ciągle będzie chwastowisko.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Toszka 22:50, 21 lip 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
ten środek na R nie niszczy korzeni i kłączy zielska... nic to nie dało, a tylko skaziłaś w ziemię glifosatem i innym zajzajerem który koncern ukrywa pod przykrywką ochrony patentu Znajdź film na you tube i otwórz oczy co to za świństwo

Drzewka owocowe, samosiejki później owocują. Grubsze gałazki mozna maścią zasmarować. Cienkich nie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zakrecona 22:58, 21 lip 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Niestety wiem, czym to pachnie i jakie niesie za sobą skutki (mutacje białka itp.), bo się trochę interesuję tematem eko-żywności i w ogóle. Cóż powiedzieć, zdesperowana byłam Wstyd mi

Kiedy można ciąć i przesadzać te wiśnie?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
basia3012 23:02, 21 lip 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
Madziu, cieszę się, że do mnie zajrzałaś. Bardzo dobrze, że przed urządzaniem ogrodu trafiłaś tutaj. Nie będziesz popełniała tylu błędów, choć zawsze coś się poprawia, przesadza, usuwa. Fajne projekty widziałam u Ciebie. Życzę zrealizowania ich możliwie szybko. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Toszka 23:31, 21 lip 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Madziu, teraz trzeba ciąć. Ciecie letnie po owocowaniu jest formująco-pobudzające do owocowania. Wiosenne pobudza do wytworzenia nowych gałęzi i odmłodzenia. Ja swoje wiśnie tnę tylko latem. Ja bym je mocno przycięła - tak by w przyszłości owoce rwać bez wielkiej drabiny. Mam centralnie wisnię jako główne drzewo w ogrodzie i tniemy ją w parasol/kopułę...zdobi ogród i łatwo rwać owoce.
Przesadza się w formie bezlistnej - październik lub wczesną wiosną marzec-kwiecień.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies