Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

Toszka 10:12, 13 sty 2020


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jestem chwilowo, musiałam odezwać się, bo Madzi ręce już mdlały od machania

Też Wam Wszystkim życzę samego dobra i zdrowia w tym Nowym Roku
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zakrecona 10:37, 13 sty 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Toszka napisał(a)
Jestem chwilowo, musiałam odezwać się, bo Madzi ręce już mdlały od machania

Też Wam Wszystkim życzę samego dobra i zdrowia w tym Nowym Roku


To, prawda

Dzięki, ale dereń przy tarasie nie wejdzie, jak już, to tam będzie kwaśna.

A można go w ogóle kupić jakiegoś szczepionego, albo podkrzesać, żeby wyszło
takie coś?

A jabłonki będą ok?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Anda 11:01, 13 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Zakrecona napisał(a)


Chyba, że nad placykiem będzie powiedzmy takie coś lub parasol a wtedy klon z tyłu, dereń z przodu.






Wg mnie to jest bardzo dobry pomysl. Klona moglabys wtedy nawet troche wycofac do tylu.

Jarzaby Autumn Spire sa ladne, waskie, tylko nie wiem, czy ze wzgl. na ksztalt lisci beda pasowac do cisow. Przy cisach jakos bardziej widze wieksze liscie.

Pod derenia kora. Juz widzialam tak posadzony piekny egzemplarz.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
makadamia 13:52, 13 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Cześć Toszka!

Początkowo byłam sceptycznie nastawiona do drzewa w trawniku ale po zobaczeniu nowego rysunku zmieniłam zdanie. Klon przed placykiem będzie świetnie wyglądał i cienia będzie akurat w sam raz. jestem za!

Co do drzewek przy wykuszu, to proponuję pojeździć po okolicznych szkółkach, zobaczyć ofertę i porównać ceny. I dopiero potem wybierać z tego co jest, a nie z tego co byśmy chcieli żeby było.

Derenia - jeśli nie boisz się cięcia - na pewno dasz radę podciąć jak na zdjęciu.


Jeszcze taki mały dodatek do analizy Ewy: kwitnienie drzew w kwietniu to zupełnie co innego niż kwitnienie w lipcu.
W lipcu ogród jest bujny, i kwiaty na drzewie są jednymi z wielu.
w kwietniu kwitną tylko pierwsze cebulowe i właśnie niektóre drzewa: wiśnie japońskie, jabłonki, magnolie. I one wtedy "robią" cały ogród.
Popatrz na wiosenne zdjęcia z tego ogrodu:
http://www.roslin-menazeria.net/3141,3156,wiosna.html
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Pszczelarnia 14:05, 13 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Anda napisał(a)


(...)
Jarzaby Autumn Spire sa ladne, waskie, tylko nie wiem, czy ze wzgl. na ksztalt lisci beda pasowac do cisow. Przy cisach jakos bardziej widze wieksze liscie.

(...)


Jeżeli ten jarząb ma taki kolor liści jak inne jarzęby (piękna zieleń, jaśniejsza), to bardzo pasuje do cisów. To będą dwa piękne odcienie zielonego. Wielkość liści, to jakby jednak umowna sprawa. Cis będzie po prostu "zieloną zwartą zielenią".
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 14:11, 13 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Nie dawałabym derenia kwiecistego - to jednak rarytasik wrażliwy. Kousa już wystarczająco wrażliwy jest. Na razie jeszcze strefy nam się nie zmieniły.

Za mącznymi będę zawsze. Piękne pod każdym względem.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Zakrecona 14:26, 13 sty 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
No więc wywnioskowałam z Waszych rad tyle, że:

1.klon przed placykiem w trawniku będzie wyglądał ok,
2.jabłonki rajskie w porządku,
3.przy wykuszu przemyślę, obejrzę wiosenne oferty

Tylko co dać za placykiem, bo klon, to jednak spore drzewo?

Dziękuję za pomoc
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Anda 14:40, 13 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
makadamia napisał(a)



Jeszcze taki mały dodatek do analizy Ewy: kwitnienie drzew w kwietniu to zupełnie co innego niż kwitnienie w lipcu.
W lipcu ogród jest bujny, i kwiaty na drzewie są jednymi z wielu.
w kwietniu kwitną tylko pierwsze cebulowe i właśnie niektóre drzewa: wiśnie japońskie, jabłonki, magnolie. I one wtedy "robią" cały ogród.
Popatrz na wiosenne zdjęcia z tego ogrodu:
http://www.roslin-menazeria.net/3141,3156,wiosna.html


Dokładnie tak jest. Kwitnienie czerwcowe jest jednym z wielu, w zależności oczywiście od tego, jakie i ile bylin masz w ogrodzie. Dlatego dereń w trawniku jako soliter świetnie odcinałby sie od rabat i to kwitnienie byłoby bardziej widoczne i spektakularne
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:42, 13 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Pszczelarnia napisał(a)


Jeżeli ten jarząb ma taki kolor liści jak inne jarzęby (piękna zieleń, jaśniejsza), to bardzo pasuje do cisów. To będą dwa piękne odcienie zielonego. Wielkość liści, to jakby jednak umowna sprawa. Cis będzie po prostu "zieloną zwartą zielenią".


Nie upieram sie, bo na pewno masz rację Ogólnie pomysł mi się spodobał i to była taka bardziej luźna uwaga.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 15:19, 13 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Ja nie widzę klona przed placykiem. Klon za placykiem jednak wg mnie lepiej pasuje do całości, podkreśla placyk nawet z tą pergolą. Za jakiś czas, jak klon urośnie do 8m albo do 10m będziesz pod nim robić rabatę, żeby ratować trawnik, który będzie coraz bardziej kiepski.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies