Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

Zakrecona 08:55, 10 sty 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Dzięki dziewczyny

Fajnie, że dęby mają więcej głosów, bo właściwie bardziej nam się podobają.

Bardziej jestem przekonana chyba do jabłonek, jeśli już to szczepione, żeby nie było problemów z komunikacją

Kanzan, rozumiem, że lepiej w miejscu tym:



Jakoś tak dereń w trawniku nie przemawia do mnie, aczkolwiek z jednym z ogrodów pokazowych wspólnie z eMem zapałaliśmy do niego wspólna miłością (no i ta dereniówka )

Jeśli już w trawniku, to gdzie najlepiej, bo muszę to przemyśleć?

A klon strzępiastokory przy placyku, bo wydawało mi się, że kiedyś da odrobinę cienia, chyba, że jestem w błędzie?

Anda Tak niebieskie z tyłu to basen.

Też nie wiem, czy za jakimś niskim żywopłocikiem, czy i tak go przysłonią byliny będące z przodu i to wystarczy?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Margerytka40 09:06, 10 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Madziu z tego derenia to dereniówki nie będzie. Z jadalnych dereni, z ich owoców się ją robi
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Zakrecona 09:16, 10 sty 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
O żesz Asia, a ja gdzieś czytałam, że on ma jadalne owoce

No nic i tak jest piękny, urok kwiatów przemawia na tak
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
makadamia 09:18, 10 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Względem cienia, to chyba kiedyś już rozmawiałyśmy na ten temat. Lepiej by było posadzić drzewko od strony południowej placyku, tylko chyba miejsca brak.

Bo jak patrzę na plan, to te rabaty całkiem duże się wydają. A jak patrzę na zdjęcia - to całkiem maleńkie

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Anda 09:23, 10 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375


Dereń przy placyku - wtedy klona należałoby ciutkę odsunąć od żywopłotu w stronę środka ogrodu.

Albo przy ścieżce - wtedy wiśnię należałoby przesunąć bardziej na prawo.

Za klonem mogłabyś posadzić coś większego, wyższego albo po prostu jakiś ozdobny krzew. Wtedy między klonem a tym krzewem sadziłabym tylko niskie byliny, żeby ten krzew było widać

Tak jak Asia napisała, na dereniówki potrzebny jest dereń jadalny, czyli Cornus mas. Ten nie jest spektakularny i mógłby rosnąć gdzieś z tyłu, ale z dobrym dojściem, żeby móc zbierać owoce. To duży krzew. Może dorosnąć w zależnożci od gleby do 3x3 m.

Klon jak najbardziej nadaje się do zacienienia placyku. Pięknie by to wyglądało A zimą efekt robi jego ozdobna kora.

Basen to super sprawa. Ja bym go chyba aż tak całkowicie nie zasłaniała, ale czymś przesłoniła, żeby nie odwracał uwagi od ogrodu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 09:26, 10 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Ach, doczytałam, że południe nie z tej strony co myślałam

Klon powinien być tak umiejscowiony przy placyku, żeby dawał cień w południe lub trochę później. W zależności od potrzeb.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 09:35, 10 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Asiu, Aureus? On ma minimum 2 m szerokości. Sama radzisz jabłonki na pniu ze wzgl. na szerokość. Nie rozumiem.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zakrecona 09:39, 10 sty 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Fiu fiu, już się zamotałam, jak w bajce Sąsiedzi: trochę w prawo, trochę w lewo i bigos mi wyszedł

Żeby klon dawał cień powinien być w miejscu zaznaczonym przez Asię-Makadamia, tak?

To w tym miejscu będzie około 2 m między placem a płotem, minus cis.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Anda 09:41, 10 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Zakrecona napisał(a)
Fiu fiu, już się zamotałam, jak w bajce Sąsiedzi: trochę w prawo, trochę w lewo i bigos mi wyszedł

Żeby klon dawał cień powinien być w miejscu zaznaczonym przez Asię-Makadamia, tak?

To w tym miejscu będzie około 2 m między placem a płotem, minus cis.


Hehe

Gdzie jest to południe dokładnie? I kiedy chcesz mieć cień na placyku?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
makadamia 09:52, 10 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Anda napisał(a)
Asiu, Aureus? On ma minimum 2 m szerokości. Sama radzisz jabłonki na pniu ze wzgl. na szerokość. Nie rozumiem.


Ajajaj - mój błąd.
Sądziłam że on ma max. 2m szerokości. Generalnie chodzi mi o mały krzaczek.
Jak drzewko ocieniające byłoby przeniesione przed placyk, to nie ma potrzeby dawania tutaj drugiego.

Tak jak powiedziałam: mam problemy z ogarnięciem przestrzeni. Według planu, pomiędzy żywopłotem a miejscem złączenia ścieżek jest 3m.
Ale jak patrzę na zdjęcia, to nie wydaje mi się....

Magda ma wgląd na żywo i najlepiej będzie wiedziała, co jej się zmieści a co nie. Przestaję mącić
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies