Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

makadamia 21:54, 07 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Skoro tak, to ja poproszę zdjęcia z tarasu we wszystkie strony.
Bałagan mnie nie interesuje, tylko gdzie jakie widoki macie i jak Wam te drzewa rosną przy rzeczce. Wcześniej pisałaś, że gdzieś tam droga powiatowa idzie, od której chcecie się osłonić choinami - w którym to miejscu?
Czy przy tym placyku zaplanowanym przy rzeczce jest możliwość zrobić jakieś zejście do wody? Albo wyciąć gdzieś jakieś drzewa, żeby odsłonić sobie widoku?

Pamiętasz, że obiecałaś poszukać mi tej skarpy w wersji wypłaszczonej? Nadal nie wierzę, że wyglądała gorzej niż teraz

Czy huśtawkę i domek można przesunąć bardziej na południe, w to przewężenie pomiędzy sadem a częścią wypoczynkową? Chyba jestem wyrodną matką - wszyscy chcą mieć dzieci jak najbliżej siebie, a tylko ja - jak najdalej
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Roocika 22:17, 07 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
makadamia napisał(a)
Skoro tak, to ja poproszę zdjęcia z tarasu we wszystkie strony.
Bałagan mnie nie interesuje, tylko gdzie jakie widoki macie i jak Wam te drzewa rosną przy rzeczce. Wcześniej pisałaś, że gdzieś tam droga powiatowa idzie, od której chcecie się osłonić choinami - w którym to miejscu?
Czy przy tym placyku zaplanowanym przy rzeczce jest możliwość zrobić jakieś zejście do wody? Albo wyciąć gdzieś jakieś drzewa, żeby odsłonić sobie widoku?

Pamiętasz, że obiecałaś poszukać mi tej skarpy w wersji wypłaszczonej? Nadal nie wierzę, że wyglądała gorzej niż teraz

Czy huśtawkę i domek można przesunąć bardziej na południe, w to przewężenie pomiędzy sadem a częścią wypoczynkową? Chyba jestem wyrodną matką - wszyscy chcą mieć dzieci jak najbliżej siebie, a tylko ja - jak najdalej

Asiu zdjęcia porobię, tylko te góry piachu mogą trochę zmieniać perspektywę.
Przy rzeczce rosną duże drzewa- już w granicy, nie będziemy ich wycinać, bo bymy musieli do Skarbu Państwa pisać, bo to ich rzeczka. One wypadają tak po połowie Nasze drzewa już wycieliśmy. Rosną olszyny, wierzby i jesiony, oraz dzikie czarne bzy.
Droga powiatowa jest od strony rzeczki ale za tą działką za rzeczką. Właśnie pomiędzy oczyszczalnią a tym szkoleń chcemy choiny, dalej jest już skarpa. Nasz dom widać świetnie z drogi zimą. Musiałbym cyknąc fotki. Teraz nas w większości osłaniają liściaste.
Przy placyku planujemy furtkę, więc będzie zejście, ale za rzeczką jest wielka skarpa i wyżej dom sąsiadki Z naszej działki nie ma żadnych widoków w przestrzeń z tarasu najlepiej widać właśnie tą południową stronę działki. Ten domek to raczej postoi może jeszcze do przyszłego sezonu-córka mało z niego korzysta. Nie ma tu żadnych dzieci w jej wieku.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 22:25, 07 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
makadamia napisał(a)


Pamiętasz, że obiecałaś poszukać mi tej skarpy w wersji wypłaszczonej? Nadal nie wierzę, że wyglądała gorzej niż teraz


Asiu aż TAK bardzo nie podoba Ci się ta Dolna skarpa? Jakieś zdjęcia mam, ale chyba niewiele na nich widać, bo panował wtedy bałagan, wszędzie stały palety z kostką, ale jak się nie przerazisz to mogę wstawić.
Wypuszczona i wydłużona dolna skarpa powodowała, że na dole nie było w ogóle terenu do wykorzystania. Tak po prawdzie to lepiej by bylo podnieść cały teren te 1,5-2 metry ale nas na to nie stać. Ta skarpa to taki kompromis.
Jak kupowaliśmy działkę to nie wyglądała groźnie, a jak zaczęła się budowa to się załamałam.
Asiu postaram się jutro obfocić po powrocie z pracy, jak nie zdąrzę to dopiero w niedzielę.

A na mapce granice są oznaczone na zielono, nie ma jeszcze ogrodzenia- będziemy robić w tym roku.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 22:32, 07 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
A ja chciałam "zamknąć" ogród od strony południowej i posadzić Cisy i przed nimi brzozy. Porobię fotki to napiszę dlaczego albo będzie widać
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
makadamia 08:27, 08 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Roocika napisał(a)

Asiu aż TAK bardzo nie podoba Ci się ta Dolna skarpa?


Niee, nie w tym rzecz.
To byłby po prostu pierwszy przypadek w moim życiu, kiedy stroma skarpa wygląda lepiej niż płaska.
Strome skarpy robi się tylko tam, gdzie nie ma innego wyjścia ze względu na brak miejsca

Na podstawie tego co pokazałaś i napisałaś, wstępnie tak bym to widziała:


A tutaj inspiracja na schody
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
MartaKozak 08:47, 08 cze 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
makadamia napisał(a)



A tutaj inspiracja na schody


Bardzo mi sie podoba ten pin
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
makadamia 09:15, 08 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Rabata niezbyt fortunnie wykręca dookoła placu zabaw.
Jeśli dałoby się go przenieść, i jeśli miałabyś odwagę zrobić tak dużą rabatę, to plan mógłby wyglądać tak:


dorysowałam ścieżkę od części gospodarczej do dolnego trawnika, żeby można było wygodnie zjechać kosiarką, a nie po schodach

lewej strony już nie dorysowywałam, bo tak samo jak wyżej
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Toszka 09:18, 08 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
A gdzie jest domek ogrodnika? Gdzie kompostowniki?

Ja bym zaczęła od zaplanowania zaplecza, tak by nie latać po Ameryce w tę i z powrotem...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
makadamia 09:20, 08 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Schowane w tych przepastnych rabatach
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Roocika 09:52, 08 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Asiu bardzo mi się podobają Twoje pomysły. Muszę porobić zdjęcia, żeby pokazać szczegóły. Schody tak jak narysowałaś są najbardziej intuicyjne, tak mieliśmy zrobione tymczasowo i używaliśmy je przez kilka sezonów Już są rozebrane, bo nas denerwowały Mąż będzie robił tam, gdzie narysowane, komunikacyjnie będą wygodniejsze.

Domek ogrodnika jest planowany za domem od strony północnej, jak i cały warsztat, kojec dla psa oraz wiata na samochody- tą wetniemy się w górną skarpę troszeczkę.

Co do podziałów- celowo je opisałam na mapce- bo ten trójkąt defakto jest "nieużytkowy"- zrobię zdjęcia to zobaczycie, chcieliśmy go optycznie oddzielić na wysokości studzienki (przy oczyszczalni) od reszty dolnego ogrodu i tam zrobić skrzynki na warzywa i owoce- taka część "warzywno-owocowa". Tam można zrobić kompostowniki może coś na podręczne narzędzia. Oczyszczalnię trzcinową widzę z okien całą zimę, a nie jest zbyt urodziwa zimą.

Asiu podoba mi się drugi plan rabat , tylko przejście do góry musi być przy skarpie- tak wynika z terenu (pokażę zdjęcie ) Domek córki nawet na razie może tam zostać (w rabacie). Nie ma opcji, żeby córka dalej od nas się bawiła- już teraz nas nie opuszcza i wszędzie z nami. Ma prawie 6 lat i nie ma rodzeństwa

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies