Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Martka 22:18, 12 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Trzcinnik krótkowłosy jest zachwycający! U Irenki Milki i EliFranka też go widziałam, a teraz u Ciebie, jakie ma osiągnięcia w pierwszym sezonie? Czy już tak pięknie kwitnie?
beamilusia 08:56, 13 paź 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
U Ciebie wszystkie rabaty obsadzone na bogato. Na pstrokatej też gęsto. Trzcinnnika pierwszy raz zobaczyłam u Irenki, u Ciebie też podziwiam. Czekam na wiosnę i lato na Twoich rabatach, będzie pięknie.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
Roocika 10:47, 13 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
basia3012 napisał(a)
I rabata zrobiona. Piękna jest. Jak będzie spulchniona ziemia, wysypana kora to będzie jeszcze ładniejsza.
Cieszę się Asiu, że masz radość z upiększania swojego kawałka świata. Ja też tak mam.


Fajnie Basiu, że Ci się podoba. Jeszcze trochę czasu musze jej poświęcić, żeby było piękniej Chyba posadzę tam wszystkie zakupione cebule i może zamówię cebulice.
Miałam posadzić tam czosnki główkowate ale chyba się wstrzymam do przyszłej jesieni i zobaczę co i kiedy będzie kwitło.

Martka napisał(a)
Trzcinnik krótkowłosy jest zachwycający! U Irenki Milki i EliFranka też go widziałam, a teraz u Ciebie, jakie ma osiągnięcia w pierwszym sezonie? Czy już tak pięknie kwitnie?


Marta, trzcinniki kupiłam wiosną w szkółce, przycięte więc to chyba były ubiegłoroczne sadzonki. Posadziłam chyba w czerwcu, bo mi w doniczkach ciągle wysychały i zaczęły marnieć i tak się rozkręciły. Musiałam je podlewać, żeby się przyjęły, bo one chyba są dość wilgociolubne.
Ciekawe jest to, że na tej pstrokatej mam w różnych miejscach różne warunki wodne w tej chwili. Rozpanoszyły się wierzby zza płota i im bliżej brzegu tym więcej nicości ogrodowej... Trzcinniki są wyższe i bardziej sztywne, tam gdzie jest bardziej mokro, a gdzie bardziej sucho to trochę niższe i się bardziej rozkładają jak żaba

Nie są to raczej trawy dla tych, co lubią hmmm nienaganny pokrój roślin

beamilusia napisał(a)
U Ciebie wszystkie rabaty obsadzone na bogato. Na pstrokatej też gęsto. Trzcinnnika pierwszy raz zobaczyłam u Irenki, u Ciebie też podziwiam. Czekam na wiosnę i lato na Twoich rabatach, będzie pięknie.


Beatko, pstrokata się zagęściła ładnie, przód pstrokatej robią na gotowo przesadzone ogromne przywrotniki z frontowej Mam nadzieję, że będą tam chciały rosnąć i nie będą marudzić.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
edi75 11:46, 13 paź 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2046
Super fotorelacja po ogrodzie.. ładnie się zagęszcza ogród
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
anabuko1 15:17, 13 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
Roocika napisał(a)

Aniu, bardzo mi przypadł do gustu ten trzcinnik Taki trochę roztrzepany jak ja

Aha, ha, ha.
Ja może nie jestem roztrzepana ale też mi się bardzo spodobał.
Muszę go gdzieś przez zimę poszukać
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Martka 22:11, 13 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Roocika napisał(a)




Marta, trzcinniki kupiłam wiosną w szkółce, przycięte więc to chyba były ubiegłoroczne sadzonki.Trzcinniki są wyższe i bardziej sztywne, tam gdzie jest bardziej mokro, a gdzie bardziej sucho to trochę niższe i się bardziej rozkładają jak żaba

Nie są to raczej trawy dla tych, co lubią hmmm nienaganny pokrój roślin


Asiu, żaba mnie rozbawiła
Hmmm... teraz muszę ustalić, czy lubię nienaganny pokrój roślin? Ale ich kwiatostany są nienaganne, prawda? Wyobrażam sobie, że "resztę" trzeba albo schować w rabacie pomiędzy bylinami, albo dać je w masie, wtedy już nienaganność nie ma nic do rzeczy? No zaintrygowała mnie ta ich "naganność" pokroju

greg66 22:23, 13 paź 2021


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Taras z różami świetnie wygląda i ma taki swojski klimat.
Pozdrawiam Asiu
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Roocika 08:21, 14 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
edi75 napisał(a)
Super fotorelacja po ogrodzie.. ładnie się zagęszcza ogród

Dziękuję Edyta Niech wszystko rośnie i cieszy

anabuko1 napisał(a)

Aha, ha, ha.
Ja może nie jestem roztrzepana ale też mi się bardzo spodobał.
Muszę go gdzieś przez zimę poszukać


Taki fajny naturalny jest ten trzcinnik

Martka napisał(a)


Asiu, żaba mnie rozbawiła
Hmmm... teraz muszę ustalić, czy lubię nienaganny pokrój roślin? Ale ich kwiatostany są nienaganne, prawda? Wyobrażam sobie, że "resztę" trzeba albo schować w rabacie pomiędzy bylinami, albo dać je w masie, wtedy już nienaganność nie ma nic do rzeczy? No zaintrygowała mnie ta ich "naganność" pokroju



Martuś, w weekend zrobię Ci fotkę jak wygląda rozłożona kępa. Środek stoi , a obwód leży razem z kłosami na sąsiednich roślinach. Lepiej by może wyglądał w kupie albo pomiędzy wyższymi roślinkami, bo by się nie rozkładał na boki ?
Ale to może kwestia gleby i stanowiska? Bo nie każda kępa tak ma. U mnie one są pierwszy sezon to za a dużo nie mogę powiedzieć Może w przyszłym roku będą jakoś inaczej wyglądać? Liczę, że przetrwają zimę bez szwanku

greg66 napisał(a)
Taras z różami świetnie wygląda i ma taki swojski klimat.
Pozdrawiam Asiu


Dziękuję Grzesiek. Bardzo lubię jak róże zaglądają na taras
Pozdrawiam również
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Agatorek 19:00, 14 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Trzcinniki krótkowłose też mnie zaciekawiły . We wtorek będą .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Milka 07:25, 15 paź 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Roocika napisał(a)


Tulipanowiec Edward Gursztyn, zaczyna żółknąć. Może będzie kurczakiem jak w ubiegłym roku?



Róże przy tarasie



Przez szybę na zbliżeniu oczywiście


Asiu, no slicznie i jesieni nie widać
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies