Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Basieksp 14:47, 16 paź 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10160
Ale cudna ta ruda sikorka trochę podziałałaś, dobrze, że pogoda w miarę ok
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Judith 15:14, 16 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Roocika napisał(a)


Dziękuję

Dziś zaczęłam sadzić cebulki. Zobaczymy co z tego wyjdzie
Forum bardzo obcina jakość zdjęć, czym i jak robić zdjęcia, żeby się po dodaniu tak nie mazały?

Najlepiej zmniejszyć „wagę” zdjęć, wówczas widoczne bedą bez utraty jakosci. Trzeba przed wrzuceniem ich tutaj zmniejszyć ich rzeczywisty rozmiar. Ja zmniejszam je o 80% - „waga” zmniejsza sie radykalnie i już żaden program pod drodze nie będzie musiał ich dostosowywać do możliwości serwera.

Rabata jest zachwycająca. Nie było zupełnie nic, a jest bogactwo roślin. Naprawdę swietny efekt .
Pewnie sporo czasu spędzasz podziwiając? Ja tak robię, gdy coś nowego powstanie w moim ogrodzie .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 15:16, 16 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Roocika napisał(a)
Na koniec nowy gatunek sikorki Sikorka ruda


Padłam!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
ajka 18:56, 16 paź 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3916
Roocika napisał(a)








Fantastycznie to wygląda. Możesz przypomnieć jakie rośliny posadziłaś na tej nowej rabacie? Wiewióreczka cudna, u mnie nie ma lasów, więc raczej bez szans na takie widoki.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Martka 19:09, 16 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Asiu, zachwytom nie ma końca, rabata i „sikorka” robią wieczór Sesleria w masie to jest to Gratulacje! Milowy krok do przodu w ogrodzie
ElzbietaFranka 19:13, 16 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
Roocika napisał(a)
Na koniec nowy gatunek sikorki Sikorka ruda



Jutro dalej sadzę cebulki.



Nie chcę kopiowac wszystkich fot tylko jedna ale wszystkie ekstra. Pokazałam rodzinie nie wierzyli uśmiali sie. Udało ci się zrobić niesamowite fotki. Jak ona tam weszła to też ciekawe.

Mam też 2 wiewiórki na działce ale one bytują wszędzie u sąsiadów też. Mam leszczynę przy kompostowniku i tam czas spędzają.

Bardzo ładnie wyszła ta rabata nową teraz trzeba czekać na następne sezony.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Martka 21:48, 16 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Asiu, wpadłam jeszcze podziękować za zdjęcia trzcinnika krótkowłosego. Bardzo fajna trawka, muszę zamówić.
Roocika 22:04, 16 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Basieksp napisał(a)
Ale cudna ta ruda sikorka trochę podziałałaś, dobrze, że pogoda w miarę ok


Basiu, rude sikorki to aż dwie były i ganiały po drzewach

Jutro mam nadzieję znowu podziałać, niestety tylko rano miałam chwilę ale i tak dużo zrobiłam.

Judith napisał(a)

Najlepiej zmniejszyć „wagę” zdjęć, wówczas widoczne bedą bez utraty jakosci. Trzeba przed wrzuceniem ich tutaj zmniejszyć ich rzeczywisty rozmiar. Ja zmniejszam je o 80% - „waga” zmniejsza sie radykalnie i już żaden program pod drodze nie będzie musiał ich dostosowywać do możliwości serwera.

Rabata jest zachwycająca. Nie było zupełnie nic, a jest bogactwo roślin. Naprawdę swietny efekt .
Pewnie sporo czasu spędzasz podziwiając? Ja tak robię, gdy coś nowego powstanie w moim ogrodzie .


Dziękuję Judith, w takim razie musiałbym trochę więcej podziałać przy zdjęciach, bo ja na łatwiznę idę i prosto z karty dodaję

Rabata dziękuje za uznanie. Akurat mam ją przed oknem salonowym więc widzę ją "w tle". jakby się tak uprzeć to część mojego przedogródka

Judith napisał(a)

Padłam!


____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 22:12, 16 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
ajka napisał(a)


Fantastycznie to wygląda. Możesz przypomnieć jakie rośliny posadziłaś na tej nowej rabacie? Wiewióreczka cudna, u mnie nie ma lasów, więc raczej bez szans na takie widoki.


Aniu, dziękuję.
Już piszę.
Najwięcej jest seslerii i bodziszka korzeniastego, potem przetacznik długolistny Marietta, trzcinnik Overdam, rozchodnik okazały, tawuła japońska Albiflora, cis pospolity Anna, 3 szt. piwonii Louis van Houtea i 3 szt krzewuszki Victoria. Chyba wszystko...

Martka napisał(a)
Asiu, zachwytom nie ma końca, rabata i „sikorka” robią wieczór Sesleria w masie to jest to Gratulacje! Milowy krok do przodu w ogrodzie


Marta, dzięki Zachwycam się szczególnie światłem na tej rabacie, no i sesleria robi rzeczywiście robotę. Trzymaj kciuki, żeby wszystko się przyjęło

ElzbietaFranka napisał(a)



Nie chcę kopiowac wszystkich fot tylko jedna ale wszystkie ekstra. Pokazałam rodzinie nie wierzyli uśmiali sie. Udało ci się zrobić niesamowite fotki. Jak ona tam weszła to też ciekawe.

Mam też 2 wiewiórki na działce ale one bytują wszędzie u sąsiadów też. Mam leszczynę przy kompostowniku i tam czas spędzają.

Bardzo ładnie wyszła ta rabata nową teraz trzeba czekać na następne sezony.


Elu, wiewiórki dziś dwie biegały, one tu po okolicy biegają, są leszczyny i dęby to chyba sobie zbierają zapasy. Akurat wiewóry mąż ustrzelił jak ja sadziłam cebule, aparat był pod ręką
Bardzo dużo ptaków się pojawiło, może dlatego, że wkoło owoce na krzewach, bzach, śnieguliczkach, trzmielinach

Martka napisał(a)
Asiu, wpadłam jeszcze podziękować za zdjęcia trzcinnika krótkowłosego. Bardzo fajna trawka, muszę zamówić.


Marta, bardzo proszę. Mam nadzieję, że udało się wytłumaczyć z tego określenia, że jest nieporządna
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
basia3012 22:28, 16 paź 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
Asiu, cudna ta nowa rabata. Jeszcze jak cebulowe dosadzisz to wiosną też będzie piękna.
Wiewióra super. Żartownisia.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies