Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

kasia1 06:57, 19 paź 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Asiu, Twoja rabata wymiata, fantastyczny efekt
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Roocika 09:37, 19 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
basia3012 napisał(a)
Asiu, cudna ta nowa rabata. Jeszcze jak cebulowe dosadzisz to wiosną też będzie piękna.
Wiewióra super. Żartownisia.


Dziękuję Basiu
Cebulki wszystkie jakie miałam posadziłam. Muszę z ciekawości policzyć ile ale i tak zabrakło mi krokusów, może gdzieś jeszcze jakieś dostaniemy, a jak nie to dosadzę w przyszłym sezonie coś na pewno

Wiewiórki są super, teraz się uwijają w okolicach, muszą gdzieś tu mieszkać

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Ale sprytna ta ruda!
Rabata przy kostce budzi respekt swoją wielkością.
Śliczne masz to tło dla grujecznika.


Haniu, rabata chyba nie jest taka duża, to aparat robi chyba taką perspektywę (albo taka jestem rozbestwiona powierzchnią mojej działki )

Ciekawska wiewióra

A wczoraj jak wróciłam z pracy, grujecznik jeszcze bardziej świecił, musiałam zrobić fotkę na pamiątkę. Do tego buk i leszczyna na skarpie robią mi darmowe show Na zdjęciu grujecznik wydaje się żółty ale on taki bardziej pomarańczowy się zrobił. Może jak będzie ciepło to do weekendu wytrzymają te liście

Zdjęcie na zbliżeniu

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
hankaandrus_44 09:52, 19 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Piękna jesień u Ciebie, tylko kiedy ją podziwiać? Chyba tylko w weekendy, ale wtedy huk prac do wykonania. Żebyś znalazła kilka chwil na podziwianie efektów tej pracy.
Tego Tobie życzę.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Judith 10:14, 19 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Milka napisał(a)
[...]
Nie wiem, jak to jest, ale jak wstawiam zdjęcia, to one do razu są zmniejszane, nic nie robię.

Milko, na tym właśnie polega problem, o którym pisała Asia - zdjecia po wstawieniu są automatycznie zmniejszane i przy tym następuje (lub może nastąpić) utrata jakości zdjęcia. Zmniejszenie ich rozmiaru PRZED wstawieniem pozwala nam na kontrole jakosci, a dodatkowo wpływa na znaczące skrócenie czasu ładowania zdjecia na stronę.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 10:19, 19 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Roocika napisał(a)

[...]
A wczoraj jak wróciłam z pracy, grujecznik jeszcze bardziej świecił, musiałam zrobić fotkę na pamiątkę. Do tego buk i leszczyna na skarpie robią mi darmowe show Na zdjęciu grujecznik wydaje się żółty ale on taki bardziej pomarańczowy się zrobił. Może jak będzie ciepło to do weekendu wytrzymają te liście

Zdjęcie na zbliżeniu


Przepiękne kolory! Widać pomarańczowy .
(przez chwilę zastanawiałam sie, dlaczego u licha drzewka mają niebieskie pnie? )
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Roocika 10:22, 19 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Magleska napisał(a)
Przepięknie Ci ta rabata wyszła -już teraz młodziutka robi szał -a co będzie w przyszłym sezonie


i świetne fotki rudej



Alija napisał(a)


Nowa rabata imponująca, super. Zdjęcia "sikorki rudej" kapitalne.
Miłej niedzieli. Pozdrawiam.


Agatorek napisał(a)
Ruda wymiata!

Tak jak i nowa rabata. Pięknie i bujnie jest .


Dziewczyny, dziękuję zbiorowo za uznanie. Cieszę się, że się Wam podoba

Trzymajcie kciuki za zimowanie roślinek, żeby wszystkie przetrwały.

Rude sikorki miały niezłą zabawę, bo się dwie ganiały po drzewach
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 10:26, 19 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Anda napisał(a)
No pięknie wygląda nowa rabata Bardzo się cieszę


Ewa, dla Ciebie to specjalne podziękowania, bo bez Ciebie nie byłoby tak jak jest

Jeszcze raz dziękuję

Ps. Ale i tak trzymaj kciuki za roślinki, żeby ładnie przezimowały.

Mąż zaczął już wysypywać korę, tulipanowiec dostał nowy palik, bo zaczął się odchylać od pionu za bardzo, no musi być dobrze
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 10:35, 19 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
antracyt napisał(a)
Ja też podziwiam rabatę wyszła super
Sikorski rudej zazdroszczę


Monia81 napisał(a)
Super wyszła ta rabata, w nowym sezonie będzie szał ruda kita rewelacyjnie zapozowała do zdjęć


Dziewczyny, fajnie, że Wam się podoba Bardzo się cieszę

Jeszcze w ubiegłym roku dużo ptaków i wiewiórki mieszkały w lasku, którego już nie ma, bo został wycięty i wyrósł dom, ten dom widać na zdjęciu, które dziś wstawiłam.
W ubiegłym roku w ten sposób dużo dzięciołów szukało nowych domów, również po przecince starych lip wzdłuż drogi powiatowej.
Tutaj obok naszego domu są duże i stare drzewa póki co, to mają swoją enklawę.

Mgduska napisał(a)
Asia, Twój ogród pięknieje w oczach Macham poniedziałkowo, miłego tygodnia


Magda, dziękuję serdecznie za miłe słowa.
Odmachuję

edi75 napisał(a)
Rabata z trawami już z jest super.... Ruda się zadomowiła

Edyta, fajnie, że się podoba rabata Rude kity były dwie i miały świetne humory, bo ganiały się po drzewach jak dzieciaki
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 11:54, 19 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Milka napisał(a)
Asiu, no te zdjęcia z wiewiórką, odlot, że też udało się uchwycić,a nowa rabata już taka gęsta, ślicznie wygląda. W nowym sezonie tak się zagęści, że nogi tam nie wstawisz, brawo.
Nie wiem, jak to jest, ale jak wstawiam zdjęcia, to one do razu są zmniejszane, nic nie robię.


Wiewióry ustrzelił mąż ale one jakieś przyzwyczajone i się nas nie boją
Irenko, fajnie, że Ci się podoba frontowa
Dosadziłam cebulek, jak nornice nie zjedzą to mam nadzieję, że i wiosną się coś zadzieje. Posadziłam trochę czosnków, to może je to trochę odstraszy.

Widzę, że Judith już wytłumaczyła kwestię zdjęć

kasia1 napisał(a)
Asiu, Twoja rabata wymiata, fantastyczny efekt


Dziękuję Kasiu
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 11:59, 19 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
hankaandrus_44 napisał(a)
Piękna jesień u Ciebie, tylko kiedy ją podziwiać? Chyba tylko w weekendy, ale wtedy huk prac do wykonania. Żebyś znalazła kilka chwil na podziwianie efektów tej pracy.
Tego Tobie życzę.



Haniu, to prawda, mało czasu. Teraz w tygodniu po pracy nie mam nawet kiedy wyjść, bo jak już zjemy i się ogarniemy to robi się ciemno.
U mnie ten plus, że z okien mam widok na cały "ogród", czasami sobie stoję i się gapię

Miłego tygodnia Haniu

Judith napisał(a)

Milko, na tym właśnie polega problem, o którym pisała Asia - zdjecia po wstawieniu są automatycznie zmniejszane i przy tym następuje (lub może nastąpić) utrata jakości zdjęcia. Zmniejszenie ich rozmiaru PRZED wstawieniem pozwala nam na kontrole jakosci, a dodatkowo wpływa na znaczące skrócenie czasu ładowania zdjecia na stronę.


Dzięki za wytłumaczenie, właśnie widzę, że na komputerze są zdjęcia ostre i nie rozmazane, a po wstawieniu wyglądają na rozmydlone.

Judith napisał(a)

Przepiękne kolory! Widać pomarańczowy .
(przez chwilę zastanawiałam sie, dlaczego u licha drzewka mają niebieskie pnie? )


Jak to napisałaś to się uśmiałam, rzeczywiście na pierwszy rzut oka drzewa mają niebieskie pnie.
Trzeba sprzątnąć... trampolinę i nie tylko
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies