Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Basieksp 13:13, 19 cze 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10350
Śliczne te iryski u mnie irysy w tym roku słabo kwitną, chyba muszę je odmłodzić
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Roocika 08:07, 22 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Martka napisał(a)
Asiu, cudnie wygląda ten piwoniowy kolor na rabatach i sam w sobie. Cieszy? O, i irysy też już? Leci czas... Tobie też dobrego dnia!

Piwonie bardzo cieszą, chciałabym więcej piwonii, mam pomysł gdzie posadzić, może zrealizuję.


Basieksp napisał(a)


Mój posadziłam na cienistej, są tam jakieś paprotki, hosta, on nie jest za duży u mnie, także w towarzystwie mu lepiej


Tak pomyślałam, że właśnie ładnie by wyglądał pośród czegoś. A kwitnie w cieniu?


mirkaka napisał(a)


Asia to są bródkowe? One muszą mieć kłącza zwrócone w kierunku słońca, na południe i ponad powierzchnię, czyli nie całkiem przykryte ziemią. Kwitną obficie jak kłącza porządnie się wygrzeją w słońcu Tak kiedyś Monty Don opowiadał, chyba Moje nie są tak koniecznie posadzone, ale raczej na suchej rabacie i słonecznej.
Pięknie masz już przed domem, rabata nabiera masy, i te wysokie trawy fajnie tam wyglądają.
Bodziszek bardzo ładny, u mnie też zawsze problem z uchwyceniem koloru, szczególnie ciemnego fioletu i różnych odcienie czerwieni z różem i fioletem.
Ale będzie różany spektakl, bo chyba mnóstwo pąków widzę


Mirko, możliwe, że bródkowe, dostaliśmy je w ubiegłym roku. Sadziłam je właśnie jak piszesz, kłącza na wierzchu zwrócone na południe, może za dużo kory na wierzch?
Rabata jest słoneczna ale niestety nie sucha. Zajrzałam im ostatnio w korzenie i nornice zrobiły sobie z nich stołówkę. Ugniotłam tunele pod nimi ale już raczej nie zakwitną. Dam im jeszcze sezon, bo nie mam nigdzie "sucho", ewentualnie mniej mokro.

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 08:15, 22 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
ajka napisał(a)


Zobacz moje okrywowe, niedługo mi hortensję na pniu zeżrą

Śliczne irysy, twoje zdecydowanie w fiolet idą, moje raczej błękitne.


Irysy ładnie kwitły, deszcz je trochę zmaltretował ale co tam

Agatorek napisał(a)
Fajnie wygląda ta chmura przywrotnikowa . Iryski cudne, u mnie już prawie po .

Pięknie masz , tak buszowato

Ja ze swoimi chwastami też się będę zaprzyjaźniać .


Po tych deszczach już też prawie po iryskach.

Z chwastami trzeba być w przyjaźni, żeby nie zwariować

vita napisał(a)
I u mnie irysy TB też nie zakwitły (ja mam w tym roku same klęski), mądrze radzisz Mirka
Niezawodne są syberyjskie, masz je w ciekawej tonacji, lubię jeszcze czerwonawe. 'Berlin Purpl Wine' na przykład. A rabatówki pod ciężarem otwartych kwiatów położą się zapewne


A ten który podałaś jest bardzo podobny do tych z jednej pomylonej kępki, bo one właśnie zupełnie w innej tonacji są, bardziej w czerwień.

Na róże czekam ale jeszcze chwilę, na razie szaleją tam bodziszki i mnóstwo owadów.

Alija napisał(a)


Przepiękne iryski, bardzo obficie kwitną, te są niezawodne.
Jeśli chodzi o bródkowe, to u mnie też nie kwitną w tym roku. Mam za dużo cienia, a one lubią suche i słoneczne miejsca,
jak pisze Mirka.

Piwonie piękne.


Nawet nie wiem jakie kolory mają te bródkowe Może w przyszłym roku zakwitną Chociaż z tym suchym miejscem może być problem...

Na frontowej mam 3 piwonie ale tylko ta jedna kwitnie niestety, pozostałe chyba jeszcze za młode.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 08:16, 22 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Basieksp napisał(a)
Śliczne te iryski u mnie irysy w tym roku słabo kwitną, chyba muszę je odmłodzić

O, no widzisz, moje irysy są uwielbiane przez nornice, mają tam swoją trasę.
Kępki zrobiły już kółka, więc może będą do podziału?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
beamilusia 09:45, 22 cze 2022


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Witaj Asiu. U Ciebie wszystko bujne, a przecież to nasadzenia młode. Wspaniale wygląda rabata wykonana w zeszłym roku, rośliny pięknie rosną. Na innych rabatach tez bogato. Irysy bordowo fioletowe śliczne. I już wiem, dlaczego u mnie nie kwitną irysy bródkowe, mają za ciasno i za dużo cienia w nogach, zagłuszyły je u mnie bodziszki żałobne. Bodziszki kantabryjskie bardzo ładnie się rozrosły, obficie kwitną i zadarniają. U mnie mają mało miejsca i nie wyglądają tak spektakularnie, jak u Ciebie. Masz raczej młody ogród, ale wszystko bujnie i zdrowo rośnie. A po wielkości foteli na trawniku widzę i porównuję, że areał do opanowania ogromny. Pozdrawiam serdecznie, Asiu.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
Martka 17:31, 22 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Asiu, Joku pokazywała rabaty z ogrodu KB, piwonie, do tego bodziszki, przywrotniki i kocimiętka, obłędne. Ja chyba też posadzę, mam tylko jedną, krótko kwitną, ale liście też piękne
Roocika 17:47, 22 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Na frontowej zakwitły trzcinniki i kończy piwonia (jedna, bo dwie pozostałe nie zakwitły).
Szykują się przetaczniki i tawuły japońskie







____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 19:21, 22 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
beamilusia napisał(a)
Witaj Asiu. U Ciebie wszystko bujne, a przecież to nasadzenia młode. Wspaniale wygląda rabata wykonana w zeszłym roku, rośliny pięknie rosną. Na innych rabatach tez bogato. Irysy bordowo fioletowe śliczne. I już wiem, dlaczego u mnie nie kwitną irysy bródkowe, mają za ciasno i za dużo cienia w nogach, zagłuszyły je u mnie bodziszki żałobne. Bodziszki kantabryjskie bardzo ładnie się rozrosły, obficie kwitną i zadarniają. U mnie mają mało miejsca i nie wyglądają tak spektakularnie, jak u Ciebie. Masz raczej młody ogród, ale wszystko bujnie i zdrowo rośnie. A po wielkości foteli na trawniku widzę i porównuję, że areał do opanowania ogromny. Pozdrawiam serdecznie, Asiu.


Beatko, dziękuję za tyle miłych słów ❤️
Rzeczywiście areał mamy spory, a to co rośnie to mała część działki
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 19:23, 22 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Martka napisał(a)
Asiu, Joku pokazywała rabaty z ogrodu KB, piwonie, do tego bodziszki, przywrotniki i kocimiętka, obłędne. Ja chyba też posadzę, mam tylko jedną, krótko kwitną, ale liście też piękne


Martuś widziałam te połączenia, co Jola pokazywała Sama miałam kiedyś te rośliny na frontowej sadź piwonie, bo choć chwilę cieszą pięknymi kwiatami a potem liście są ładne.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 19:29, 22 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943






____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies