Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Kordina 21:21, 02 lip 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Masz niezłą kolekcję doniczkową a ja bardzo proszę o jeszcze zdjęcia szczurków od czasu do czasu

Muszę powiedzieć, ze jak znalazłam Ogrodowisko, to Twój wątek też przeleciałam cały ze względu na bliskość miejsca
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Roocika 08:49, 04 lip 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
greg66 napisał(a)
Trzcinniki są świetne podobnie jak i inne trawki ale U mnie coś trochę podsychaja końcówki mają takie poskrecane a niektóre miskanty zeszłoroczna wyszły pojedyncze źdźbła. No leje woda ale przy 35 st upale ciężko jest. Przecież są jeszcze inne rośliny do podlewania a nie padabo U mnie od miesiąca.


Grzesiek, u Ciebie chyba piach o ile dobrze pamiętam, to rośliny mają trudniej.

W tym sezonie powinnam się cieszyć z mojej gliny i położenia ogrodu.
Podlewam sadzone w tym i ubiegłym sezonie, reszta jakoś sobie radzi.

Deszczu życzę w takim razie.

Kordina napisał(a)


Dopiero teraz zobaczyłam te cuda i te charakterystyczne ogonki. Kiedyś też miałam szczurki i myszki i świnki morskie. Bardzo inteligentne stworzenia, szybko się uczą.
Na Ogrodowisku znalazłam 2 wątki o zwierzętach:

https://www.ogrodowisko.pl/watek/998-zwierzeta-dzikie-w-ogrodzie

https://www.ogrodowisko.pl/watek/281-cztery-lapki-zwierzeta-domowe

Czy to u Ciebie ktoś pisał, żeby krzewuszkę po kwitnieniu przyciąć o 1/3?


Witaj Bożena, widzę, że jesteś z okolić Fajnie.

Hania Gruszka pisała o tym cięciu krzewuszek. Jak się przytnie po kwitnieniu, to krzew się zagęści i w przyszłym roku zakwitnie ładnie

Joann napisał(a)
Jej, i znów skarpa do obsadzenia! Sporo pracy przed Wami. Przetaczniki śliczne, też zakupiłam, ale nie wiem jaka odmianę.
Różanka się zachwycam Ten ostani kwiat przepiękny!


Asiu, no niestety, mamy ogród na skarpach
Róże w tym roku dały czadu. Teraz czekam na okrywowe, zaczynają się otwierać.

Alija napisał(a)


Asiu, piękne róże i widać, że bardzo zdrowo Ci rosną.
Deszczu u nas ani śladu, za to na termometrze w cieniu 36 stopni,
może w końcu w sobotę coś popada.


Kurczę, widać, że jakoś w tym roku niektóre rejony mocno poszkodowane są z tym deszczem.
Trzymam kciuki, żeby popadało.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 08:56, 04 lip 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Agatorek napisał(a)
Asia, piękne różyczki przy tarasie masz

No i piękny busz zarówno za domem, jak i na froncie .

Ps. Haha, nie tylko ja mam szkółkę roślin .


Dziękuję Agnieszko

Oj szkółkę to ja mam. Mąż mnie prosił, żebym już niczego nie zamawiała

Margerytka40 napisał(a)
Asiu pięknie wszystko rośnie. Widoczki cieszą oczy. Przytarasowa piękna. Nie zazdoszczę terenu ale jesteście dzielni, że ogarniacie go, taki może zniechęcić. Z drugiej strony można te skarpy przekłuć na atut ogrodu. Kiedyś szczęka będzie opadać jak się zajrzy na fotki. Też bym chyba tę matę trzymała do wiosny. Na perz nic nie działa. Jedynie wyciąganie go widłami kawałek po kawałku. I jeszcze dobrze jest poczekać i zobaczyć czy coś nie wyłazi i jeszcze powyciągać. U mnie jedynie takie działanie przyniosło efekty. Przed glebogryzarką na perz przestrzegam. Potnie go na srylion kawalątków, których nie sposób później usunąć.


Asiu, dziękuję za pochwały, bardzo mi pomagają, nie ukrywam, szczególnie jak patrzę na takie piękne i ogarnięte ogrody jak m.in. Twój.

Tak sobie myślę, że moglibyśmy bardziej się ze skarpami postarać, jakieś murki i inne... ale no właśnie ale. Życie to nie tylko ogród, szukam równowagi...

Zanim uruchomimy glebogryzarkę przejedziemy to pielnikiem, pielnik pięknie wyciąga perz A potem widły w przyszłym sezonie, to wiadomo Myślę, że cały przyszły sezon muszę na to przeznaczyć.

anuska2507 napisał(a)
Dzięki za zdjęcia. Powiem Ci, że na moim Eva były podobne lekko różowe kwiatki. Jest nadzieja

Szkółkę też mam, i taką kupioną, i taką założoną osobiście


To trzymam kciuki, żeby to jednak był ten Eve

Martka napisał(a)
Róże dają czadu Marietty lubię za kolor, one pewno z tych wysokaśnych? Trzcinnik Overdam pięknie łapie promienie zachodzącego słońca, potrafi wręcz świecić Asiu, pozdrawiam!


Marta, przetaczniki są dosyć wysokie, połowa trzcinników. A wiesz, że Overdamy są już prawie mojego wzrostu, spokojnie 1,6 m mają ?

Buziaki
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 09:00, 04 lip 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
mirkaka napisał(a)


A za tawułami masz wspaniałą kępę kuklika

Masz dziewczyno zacięcie z tymi skarpami, podziwiam


Mirka, chęć zagospodarowania dużej skarpy wynika z chęci osłonięcia się od drogi, która przebiega za ogrodzeniem. To krępujące, jak idący ludzie do nas zaglądają

Kukliki tam się rozszalały, miałam zrobić sadzonki ale nie ogarniam jakoś


Kordina napisał(a)
Masz niezłą kolekcję doniczkową a ja bardzo proszę o jeszcze zdjęcia szczurków od czasu do czasu

Muszę powiedzieć, ze jak znalazłam Ogrodowisko, to Twój wątek też przeleciałam cały ze względu na bliskość miejsca


No widzisz, fajnie, że jestes z okolic, zawsze to raźniej.

Szczurkom robię dosyć mało zdjęć, bo jak biegają to zdjęcia nie wychodzą tzn. wychodzą nieostre Ale jak będzie coś wartego pokazania to wstawię
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 09:02, 04 lip 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
To kilka fotki z weekendu.

Zaczęły kwitnąć pomarańczowe liliowce, rozkręcają się.







Hortensje wims red również już prawie. W tym roku są dużo ładniejsze.



Funkie kwitną, strasznie się rozszalały, kolejne rośliny do podziału

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 09:03, 04 lip 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
No i frontowa. Overdamy jeszcze mi się podobają, chociaż zastanawiam się, czy nie połamią się po jakimś deszczu pod naporem.

Przetaczniki mają coraz dłuższe kłoski. Niektóre stworzyły ładne kępy, inne takie sobie.





____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 09:11, 04 lip 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943


____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Juzia 09:57, 04 lip 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38576
Roocika napisał(a)
No i frontowa. Overdamy jeszcze mi się podobają, chociaż zastanawiam się, czy nie połamią się po jakimś deszczu pod naporem.






Stoją jak żołnierze!!!

Po deszcze mogą pewnie klapną, ale u mnie czasami wstawały
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Basieksp 10:24, 04 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209








Hortensje wims red również już prawie. W tym roku są dużo ładniejsze.



No liliowce rozkręcają się już są ładne ja zawsze się z nimi przepraszam, mam ich kilka, ale wędrują po ogrodzie, bo zawsze jakoś mi nie pasują, potem pięknie kwitną na Ogrodowisku, no i je przepraszam a hortensje, z roku na rok będą Cię zachwycać, będą coraz ładniejsze
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Monia81 20:56, 05 lip 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8003
Frontowa nabrała masy pięknie te trzcinniki wyglądają no i będzie się działo na tej skarpie, będziesz miała tam roboty, że hej. Pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies