Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Joann 17:00, 07 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Zachwycam się frontową i czytam o szukaniu równowagi...wiesz, mam podobnie. Trzymam kciuki za Ciebie:*
____________________
Joanna Ogród długi
Urszulla 18:01, 07 lip 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Jaki postęp prac, ciekawa jestem skarpy jesienią....będą kolorki i zwiewne trawy
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gruszka_na_w... 20:46, 07 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Moje trzcinniki zawsze się podnoszą po deszczu, więc o te swoje nie musisz się martwić.
Róże przy tarasie dały popis!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 23:09, 07 lip 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
Świetnie wygladają te trzcinniki na frontowej! Nadają dynamiki.
Kibicuję Twoim działaniom na skarpie . Jednak jest dużo łatwiej jak ogród płaski.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
ajka 00:12, 08 lip 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Róże przy tarasie przepiękne. Ale najbardziej to mi się podobają ... szczurki Te cudowne pyszczki !
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Roocika 07:55, 08 lip 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Juzia napisał(a)


Stoją jak żołnierze!!!

Po deszcze mogą pewnie klapną, ale u mnie czasami wstawały


No klapią po deszczu ale póki co to wstają

Basieksp napisał(a)



No liliowce rozkręcają się już są ładne ja zawsze się z nimi przepraszam, mam ich kilka, ale wędrują po ogrodzie, bo zawsze jakoś mi nie pasują, potem pięknie kwitną na Ogrodowisku, no i je przepraszam a hortensje, z roku na rok będą Cię zachwycać, będą coraz ładniejsze


Basiu, te hortensje najbardziej lubię w fazie białych kwiatów
Liliowce doceniam, na tej mojej trudnej ziemi dają radę i cieszą kwiatami.

Monia81 napisał(a)
Frontowa nabrała masy pięknie te trzcinniki wyglądają no i będzie się działo na tej skarpie, będziesz miała tam roboty, że hej. Pozdrawiam


Oj to prawda z robotą, do emerytury mam zajęcie zapewnione
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 08:02, 08 lip 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Agatorek napisał(a)
Tak, na skarpie będzie dużo pracy. Ale Asia da radę . Jak dała sobie radę z glebogryzarką, to i ze skarpą sobie poradzi

Asia, o trzcinniki się nie martw. Są (chyba) sztywniejsze niż stipa, a ta mi sie pokłada po każdym większym deszczu. I wstaje


Hehehe , cieszę się, że we mnie wierzysz

Na razie wstają po deszczu

Kasiapod napisał(a)
Asiu frontowa ślicznie wygląda z trzcinnikami, jaki już tam busz się zrobił Róże przy tarasie cudny kolor, ale się u ciebie się dzieje


Dzięki Kasiu, wszystko jakoś rośnie na frontowej, tylko jedna tawuła była do wymiany, dziwnym trafem im bliżej tulipanowca tym rośliny jakieś takie bardziej rachityczne.

Róże się postarały

Agania napisał(a)
Też pozachwycałam się frontową, trzcinniki super stójkowi
Ach te nasze skarpy, pielnikowanie nigdy się nie kończy, trzeba umieć rozkładać sobie to zajęcie
Masz połacie rozchodników, wkrótce zakwitną,
jak Ty je utrzymujesz w tak dobrej kondycji, moje
już podziurawione od ślimaków.


Pielnikowanie bez końca , zawsze czeka

Aganiu, tak dopiero jak zapytałaś to myślę, czemu ślimaki oszczędzają rozchodniki. Może bodziszków korzeniastych nie lubią?

Za to gdzie indziej szaleją, zjadły mi trochę: anabelekę, krwawnicę i zżerają czarne bzy ...

Martka napisał(a)


Obłęd w dolinie!!!
Frontowa nie do poznania. Ładna ta limonkowa hosta, dziel i sadź
Asiu, liliowce u Ciebie wyglądają świetnie. Masz klimat dla nich.
Pozdrawiam!


Marta Obłęd w dolinie, podoba mi się to określenie, określa również mnie samą

W końcu koncepcja liliowcowa mi się wyklarowała
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 08:10, 08 lip 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Rojodziejowa napisał(a)
Asia, szał już u Ciebie.

A co do skarpy, bardzo mi się podoba taka jednolita jak u Ciebie. Można kombinować, ale taka prostota jest fajna, więc po co.

Rabaty już zachwycają, a takie świeżynki. Chyba czujesz ogromną satysfakcję?


Asiu, takie jednolite te środkowe skarpy porządkują mi przestrzeń, robią poniekąd za zielone tło.

Wczoraj wpadłam na pomysł, że skarpę pod tarasem obsadzę w całości trzmieliną, śnieg jej chyba nie zabije. Mam jeden krzaczek może spróbuję rozmnożyć?

Cieszę się, że rośliny rosną, po pierwszych porażkach to bardzooo cieszy.

antracyt napisał(a)
Bardzo teraz u Ciebie ładnie, przyjemnie się zageszcza
Te pomarańczowe liliowce, niby takie zwyklaczki, a naprawdę je lubię. Pąki kwiatowe na długich łodygach i same kwiaty też są fajnie strukturalne. Moim zdaniem są niedoceniane w ogrodach


Właśnie te pąki na długich łodygach to chyba ich urok Te liliowce akurat dostałam od sąsiadów po ich babci Mam taką pamiątkę po starszej pani.

Magleska napisał(a)
Asia ślicznie masz


Madzia, cieszę się, że Ci się podoba.
Buziaki

Mgduska napisał(a)
Asiu, przegapiłam wpis o trzcinniku - nie ma szansy, żeby źle rósł, to jest pancerna trawa Ale się cieszę, że mu dobrze u Ciebie. Lubi wilgoć, będziesz sobie mogła dzielić kępę do woli.

Pytałam Magleskę o grujecznika, a Ty przecież też masz, nie pamiętam jakie - czy odmianowe? Wpadł mi w oko taki z drobnymi liśćmi, a myślę czym by obsadzić lasek. Zdaje się jednak, że wśród sosen miałby za sucho?


Z grujecznikiem nie wiem co Ci doradzić, bo wiesz, że u mnie mokro. Piszą, że na suchych stanowiskach lubi przysychać i przedwcześnie zrzucać liście.
Mam jednego zadołowanego w cieniu (no też mokrym ale zadołowany w donicy) i rośnie ładnie. Może w suchym cieniu z podlewaniem da sobie radę? Bo na słonku myślę, że nie.

Turzycę będę dzielić, może dam ją też pod brzozy? Ale to plan na przyszłość.

April napisał(a)
Ja też mam grujeczniki między sosnami, sztuk sześć i świetnie sobie radzą


Wow, sześć sztuk? Będziesz ciąć? Są w cieniu czy w słonku?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 08:18, 08 lip 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Joann napisał(a)
Zachwycam się frontową i czytam o szukaniu równowagi...wiesz, mam podobnie. Trzymam kciuki za Ciebie:*


Asiu, dziękuję

Urszulla napisał(a)
Jaki postęp prac, ciekawa jestem skarpy jesienią....będą kolorki i zwiewne trawy


Ula, na skarpę idą na razie duże krzewy na szczyt jako część "krajobrazowego" założenia i może część przy bramie ogarniemy.

Muszę posadzić część roślin, mam co najmniej 50 szt. (na pewno więcej) doniczek zadołowanych z myślą o różnych miejscach ogrodu.

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Moje trzcinniki zawsze się podnoszą po deszczu, więc o te swoje nie musisz się martwić.
Róże przy tarasie dały popis!


No jesteś kolejną osobą, która to pisze


Pamiętam, że się dziwiłam, że Twoje takie wysokie, a moje właśnie mnie przerosły (przynajmniej niektóre).

Róże piękne i pachnące teraz już poczyściłam je i jest skromniej.

mrokasia napisał(a)
Świetnie wygladają te trzcinniki na frontowej! Nadają dynamiki.
Kibicuję Twoim działaniom na skarpie . Jednak jest dużo łatwiej jak ogród płaski.


Dzięki Kasiu, na razie to będą takie małe krzewiaste wypierdki na skarpie sadzone, więc nic nadzwyczajnego

Płaski ogród jest łatwiejszy w sensie zakładania i pielęgnacji z pewnością

ajka napisał(a)
Róże przy tarasie przepiękne. Ale najbardziej to mi się podobają ... szczurki Te cudowne pyszczki !


Hehe, szczurki słodziaki
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 08:20, 08 lip 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
No to kilka fotek dolnego ogrodu, w którym czekam na kwitnienie róż okrywowych, krwawnicy, jeżówek oraz tawuł japońskich Shirobana.

Od przyszłego tygodnia zaczynam urlop, nie wiem czy będzie czas na wstawianie fotek.

Może na początek pstrokata w 10 odsłonach, wybaczcie

Wycięłam kwiaty przywrotnikom i rdestom, kuklikom. Czekam na jeżówki i krwawnice, kwitną powoli hortensje Wims red.







____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies