Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Roocika 10:00, 10 lip 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Juzia napisał(a)


Hehe
Jest róznica... dlatego myślałam żeby Asia porównanie zrobiła...
Może znajdzie jakąś fotę starą z tego samego miejsca


Misiu, może zimą mi się uda, w domu ciężko mi do kompa usiąść, korzystam z telefonu raczej
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 10:01, 10 lip 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
ajka napisał(a)


Super to wygląda, o taki efekt mi chodziło na mojej rabacie, ale przyoszczędziłam. Zastanawiam się czy dokupywać czy spokojnie poczekać na kolejny rok.
Dziś przeżyłam szok chodząc po ogrodniczych. Werbeny, gaury, jeżówki to normalnie po jednej gałązce sprzedawali. Trochę mnie to przeraża, bo ceny coraż wyższe.


Mnie ratuje brak porządnych sklepów ogrodniczych w pobliżu.

Jak Ci się nie spieszy to poczekaj, podzielisz sobie.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 10:02, 10 lip 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Rojodziejowa napisał(a)
Tak, sadzonki są teraz bardzo różne, ale wszystkie drogie Z drugiej strony, co teraz jest tanie.


Dokładnie.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Juzia 11:58, 10 lip 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38836
Roocika napisał(a)


Misiu, może zimą mi się uda, w domu ciężko mi do kompa usiąść, korzystam z telefonu raczej



Hahaha! Okupanci?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
ElzbietaFranka 22:28, 10 lip 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
Roocika napisał(a)
Irga i tawulec pogięty na skarpie. Irga skończyła już kwitnienie a tawulec kończy.







Asiu pięknie ta irga rośnie i tawulec też. Jak to wszystko dobrze wyszło. Cholewka nie byłam u ciebie długo a tu tyle pracy włożone. Koście irge aby gęstniała.

Oczko suche też dobrze posadowione niech służy i spływa woda. Posadz do niego np tatarak lub irysy żółte. Boczki wał ziemny delikatnie zniwelowany możesz obsadzić roślinami które lubią wilgoć możesz sądzić te żółte irysy nawet same liście ładnie wyglądają takie szable.

Pogubiłam się ta płachta położona jest na skatpie po lewej stronie patrząc od domu.
Czytałam wpisy nie doczytałam się co tam będziesz siać czy sądzić

Moim zdaniem powinnaś zrobić zasiać łąkę kwietna ale by super wyglądała. Posadzić w trawę różne rośliny jak to robi Sylwia.

Zrób kanty bo znowu ci będzie trawa wrastać a tyle się narobiłaś.
Trzcinnikowa bardzo ladnie wyszła super sobie radzisz.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Anda 09:03, 11 lip 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Roocika napisał(a)
No i frontowa. Overdamy jeszcze mi się podobają, chociaż zastanawiam się, czy nie połamią się po jakimś deszczu pod naporem.

Przetaczniki mają coraz dłuższe kłoski. Niektóre stworzyły ładne kępy, inne takie sobie.







Frontowa pięknie się rozrasta Bardzo mnie to cieszy Trzcinniki są sztywne, u mnie się nie kładą. Powinny stać również u Ciebie.
Na jesień mogłabyś pomiędzy Seslerie dodać jeszcze Allium Globemaster. Pięknie wyglądają również gdy przekwitną. One są dość drogie, ale fajnie się mnożą. Na początek mogłabyś posadzić pojedyńcze cebule w trzech miejscach, trójkącie, a za 4 lata będziesz tam miała piękne kępy.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mirkaka 18:39, 11 lip 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Asiu, jestem zachwycona, wszystko się u Ciebie pięknie rozrosło, trawniczek dopieszczony
No pięknie, pięknie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Ewa777 19:22, 11 lip 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Wczoraj byłam w Przypkach. Polecam
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
anabuko1 13:40, 12 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Roocika napisał(a)
Cała działka ma 2500 m2, część pokazana na zdjęciach to większa część. Na lewo od wjazdu jest jeszcze trójkąt, w którym jest oczyszczalnia trzcinowa oraz w obecnej chwili skład budowlany haha, mojego męża, piaski, żwiry i inne takie oraz kilka ledwo żywych zaniedbanych jabłonek, które dostaliśmy od kolegi. Chwilowo nie ogarniam, więc sobie jakoś rosną, z naciskiem na jakoś.
A to nasza jabłoń, poniemiecka papierówka, a właściwie trzy drzewka, które udają jedno. Już przekwitła, ale jeszcze przed chwilą tak właśnie wyglądała. Rośnie na dużej skarpie, widzę ją z kuchennego okna.

Ale piękna duża rozłożysta jabłoń.
Nie przycinasz ją wcale ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
basia3012 23:19, 16 lip 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Asiu, rabaty bujnie rosną. Skarpa zarosła, irga fajnie tam wygląda. Pozostałe rabaty też kipią zielenią. Tak jak jedna z koleżanek powiedziała, to wszystko powstało na dawnej pustyni. Zgadzam się z tym w 100 %. Cudnie.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies