Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

olciamanolcia 10:50, 26 paź 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Roocika napisał(a)
Tulipanowiec Edward Grusztyn łapie żółty kolor



Pieknie! Nawet nie wiedziałam ,ze ten tulipanowiec tak ładnie sie przebarwia, w tej rabacie wygląda nieziemsko .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 10:52, 26 paź 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Roocika napisał(a)






I porównanie, bo równo rok robione zdjęcie i dziś.





Napatrzeć sie nie mogę -cudny ON
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Roocika 11:22, 26 paź 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Alija napisał(a)
Asiu, piękna jesień u Ciebie, rabaty już zapełnione, rośliny pięknie się przebarwiają.
Opieńki u mnie też pojawiają się w różnych miejscach, ale my akurat je zbieramy w celach konsumpcyjnych.
Jak tam zapalenie krtani, mam nadzieję, że już wszystko dobrze. Zdrówka życzę.


Alu, opieńki też w zdecydowanej większości zjedliśmy Część już się nie nadawała więc poszła do kosza.

Synek już zdrowy, dostał sterydy i szybko mu minęło.

Martka napisał(a)
Asiu, podziwiam obsadzoną skarpę. Ogromny kawał roboty.
Opieńki - nie znałam tego problemu zupełnie. Nie widziałam u siebie, ale może jeszcze nie?
Trzymam kciuki za kurację.
Że kora przekompostowana, to wiadomo, ale że z takiego też powodu? Nie pomyślałabym.
Dwie godziny - ja ten luksus dobrze rozumiem, gdy była moja Mama, miałam 1,5 godziny tygodniowo na ogród, czyli tylko na skoszenie trawy.
Kulki czerwone zachwycające, frontowa także. Ciemierniki cieszą, będziesz miała dużo radości wczesnowiosennej.









Jak napisała Agata Brzozowa, niekoniecznie musi być to problem Czytając o tym doszłam do wniosku, że moje świerki są zagrożone, bo niby lepiej nie sadzić świerków w miejscu po lasach liściastych. Ale pożyjemy zobaczymy. Wczoraj mąż zrobił oprysk proplantem, za rok podziałam poliversum i będę obserwować świerka.
Opieńki to smaczne grzybki
Jeszcze nam trochę krzewów na szczyt skarpy zostało ale nie wiem czy się uda, bo zostało trochę innych pilnych spraw do dokończenia. Jak wracam z pracy to zaraz ciemno się robi.


Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Wczoraj napisałam post, ale uleciał w kosmos.
Asiu, ten Edward Gruszyn to prawdziwa gwiazda rabaty frontowej.
Trzymam kciuki za działania na skarpie. Sporo z nią roboty, ale wybrane przez Ciebie krzewy są tak wdzięczne, że efekt pojawi się bardzo szybko.
I powtórzę raz jeszcze, że podziwiam to jak ogarniasz rzeczywistość.


Haniu, cieszę się, że zajrzałaś. Od kilku dni próbuję narysować coś jak to ma wyglądać na skarpie pi razy oko, bo mój mąż tego nie widział Myślę, że już wiem jaki będzie skład skarpy ale ostatecznie zdecyduję jak będę sadzić. Naprodukowałam troche sadzonek tawulców pogiętych, może się przyjmą to na przyszłą jesień posadzę.

Długo zastanawiałam się nad trawami i doszłam do wniosku, że zaryzykuję. Nie wiem tylko czy będę sadzić jeszcze irgę czy zamiast niej nie pójdę w śnieguliczkę chenaulta, zobaczę Irga jest dosyć zaborczym krzewem.



Ewa777 napisał(a)
Rabata zacytowana przez Mary bardzo ładna
Też nie miałam pojęcia, że opieńki mogą być problemem w ogrodzie. Człowiek się uczy całe życie.


Ewa, ja też nie miałam Miałam gdzieś w głowie zakodowane, że gdzyby to dobry objaw, bo świadczą o mikoryzie a tu taki zonk.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 11:23, 26 paź 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
olciamanolcia napisał(a)


Pieknie! Nawet nie wiedziałam ,ze ten tulipanowiec tak ładnie sie przebarwia, w tej rabacie wygląda nieziemsko .


olciamanolcia napisał(a)


Napatrzeć sie nie mogę -cudny ON


Ładnie się przebarwia, chociaż taki zwykły chyba ładniej Potrafi świecić na żółto jak żarówka, tyle, że potrzebuje do tego sporo słońca a nas tu przecież nie rozpieszcza ostatnio słonko
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Martka 12:16, 26 paź 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Roocika napisał(a)






Ta rzeczka traw na skarpie bardzo mi się podoba! Przełamuje fajnie "skarpowatość" skarpy.


Roocika 13:21, 26 paź 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Martka napisał(a)


Ta rzeczka traw na skarpie bardzo mi się podoba! Przełamuje fajnie "skarpowatość" skarpy.
Wrzucam jeszcze taką skarpową inspirkę, jaką widziałam w podróży. Potem usunę. Moim zdaniem dół ma zbyt płaski i dlatego podoba mi się bardzo Twoja koncepcja "napuszenia" skarpy po całości.




Marta, dzięki za fotkę

No właśnie pomysł z przełamaniem kołatał mi się gdzieś po głowie, bo widziałam już jakieś inspiracje z taką rzeczką

Mój obrazek jakoś pokazuje moją koncepcję, bo nie umiałam jej słownie wytłumaczyć
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
anpi 23:26, 26 paź 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8191
Widzę, że u Ciebie też nie widać końca sezonu. Sadzenie, pielenie, porządkowanie i szerokie plany. Skarpa zapowiada się ciekawie
Rabata frontowa fajnie nabiera ciałka. Trzcinniki super świecą w słońcu. Nie mówiąc już o tulipanowcu, który sam jest jak słoneczko
Irgi i śnieguliczki świetnie się zakulkowały!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Roocika 17:34, 27 paź 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
anpi napisał(a)
Widzę, że u Ciebie też nie widać końca sezonu. Sadzenie, pielenie, porządkowanie i szerokie plany. Skarpa zapowiada się ciekawie
Rabata frontowa fajnie nabiera ciałka. Trzcinniki super świecą w słońcu. Nie mówiąc już o tulipanowcu, który sam jest jak słoneczko
Irgi i śnieguliczki świetnie się zakulkowały!


Aniu, może tak to wygląda, że robimy tak dużo
Mąż zabrał się za kończenie prac przy przesuwnej bramie a ja walczę z cebulkami. Może jeszcze będzie cieplej bo do posadzenia zostało sporo krzewów na szczy skarpy.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 17:41, 27 paź 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Poprosiłam męża, żeby zrobił fotki grujecznikom, bo każdy inny , a może do weekendu liście opadną.






____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 17:44, 27 paź 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Pstrokata






Kalina Shasta

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies