Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

DariaB 14:22, 07 lis 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Asiu nieustannie podziwiam Was za trud jaki wkładacie w zagospodarowanie skarp, nawet sobie nie wyobrażam jak trudna to musi być praca.
Bardzo ładną masz jesień, dużo ciekawych i kolorowych roślinek.
Ja też się cieszę, że mam zapożyczony krajobraz u sąsiada
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Magleska 17:03, 07 lis 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Asiu nadrobiłam zaległości
powiem Ci ,że bramowa wygląda już super -skarpy to niezłe wyzwanie

Frontowa , aż głupio tak cały czas piać z zachwytu ,ale jest świetna
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Mgduska 17:39, 07 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Aaa, już widzę twoje choiny.. Nie wiem, co im dolega, może jeszcze odchorowują letnie susze?

Cały ogród imponuje konsekwencją i stałym progresem - naprawdę Was podziwiam
A frontową podglądam - i ona cały czas jest ładna
____________________
Sałatka pokrzywowa
Urszulla 18:27, 07 lis 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21810
Krzewy można zadołowane w donicach w zacisznym kącie. Jak się je wiosną posadzi i przytnie ruszą z kopyta.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Agatorek 19:36, 08 lis 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
ajka napisał(a)
Rany, pięknie ten Edward Gursztyn wygląda na frontowej! Pozazdrościć. Znów na niego choruję


Też zachorowałam i w końcu kupiłam . Nie był taki żółty, jak Twój Asiu, ale jest potencjał .

Miałam dwie choiny i obie uschły (w rożnym czasie). Na pewno u mnie nie miały kwaśnej ziemi, ale jedna chyba miała za sucho, a drugiej nie wiem, co było (bo akurat posadzona w cieniu i miała fajną, wilgotną miejscówkę).
Trzymam kciuki za Twoje , oby się ogarnęły.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Roocika 15:18, 09 lis 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
DariaB napisał(a)
Asiu nieustannie podziwiam Was za trud jaki wkładacie w zagospodarowanie skarp, nawet sobie nie wyobrażam jak trudna to musi być praca.
Bardzo ładną masz jesień, dużo ciekawych i kolorowych roślinek.
Ja też się cieszę, że mam zapożyczony krajobraz u sąsiada


Aniu, chodzenie po skarpie to udręka, bo jednak dość stromo, jeszcze musimy trochę łopatami pomachać, żeby nadać kształty. W przyszłym roku czeka mnie pielenie między tymi krzewami co posadziłam i sadzenie bodziszków, żeby był jakiś dywan.

Magleska napisał(a)
Asiu nadrobiłam zaległości
powiem Ci ,że bramowa wygląda już super -skarpy to niezłe wyzwanie

Frontowa , aż głupio tak cały czas piać z zachwytu ,ale jest świetna


Dzięki Madziu, ciekawa jestem tej bramowej. Będzie to mocno czerwcowa rabata, bo i piwonie i lilaki i czarny bez tam są Na lipiec pięciorniki, a potem hortensje i rozchodniki. Maj ma oblecieć czeremcha. Oby się wszystko przyjęło

Frontowa się udała
Mgduska napisał(a)
Aaa, już widzę twoje choiny.. Nie wiem, co im dolega, może jeszcze odchorowują letnie susze?

Cały ogród imponuje konsekwencją i stałym progresem - naprawdę Was podziwiam
A frontową podglądam - i ona cały czas jest ładna


Masz chyba rację, może odchorowują suszę, te dwie akurat mają dość sporo słońca i za nimi jest zaraz spadek do rzeczki. W niedzielę jak nie będzie padało dostaną oprysk jesienny.
Ogólnie choiny mają swoje okresy zrzucania starych igiełek, nie pamiętam tylko czy to teraz. Frontowa dziękuje za uznanie.

Urszulla napisał(a)
Krzewy można zadołowane w donicach w zacisznym kącie. Jak się je wiosną posadzi i przytnie ruszą z kopyta.


Ula, wszystko podołowane, czeka na wolne moce przerobowe

Agatorek napisał(a)


Też zachorowałam i w końcu kupiłam . Nie był taki żółty, jak Twój Asiu, ale jest potencjał .

Miałam dwie choiny i obie uschły (w rożnym czasie). Na pewno u mnie nie miały kwaśnej ziemi, ale jedna chyba miała za sucho, a drugiej nie wiem, co było (bo akurat posadzona w cieniu i miała fajną, wilgotną miejscówkę).
Trzymam kciuki za Twoje , oby się ogarnęły.


A pokazywałaś czy gdzieś przegapiłam?

Choiny w pierwszym sezonie trzeba mocno podlewać, pamiętam, że bardzo się o nie bałam po posadzeniu w następnym sezonie, bo nie wyglądały za dobrze, ale potem się przyjęły i rosły. Dwie gorzej wyglądają do dziś ale po nawożeniu też ruszyły. W ubiegłym sezonie choiny rosły jak wściekłe, one kochają wodę.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 16:41, 09 lis 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Frontowa nocą

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Mgduska 18:51, 09 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
No i nawet nocą ładna
____________________
Sałatka pokrzywowa
Agatorek 20:48, 09 lis 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
Roocika napisał(a)



A pokazywałaś czy gdzieś przegapiłam?

Choiny w pierwszym sezonie trzeba mocno podlewać, pamiętam, że bardzo się o nie bałam po posadzeniu w następnym sezonie, bo nie wyglądały za dobrze, ale potem się przyjęły i rosły. Dwie gorzej wyglądają do dziś ale po nawożeniu też ruszyły. W ubiegłym sezonie choiny rosły jak wściekłe, one kochają wodę.


Może kiedyś pokazywałam tego mojego tulipanowca (mam Edwarda i kolumnowego), ale nie był jakiś bardzo rozrośnięty, więc możliwe, ze nie zwrócił na siebie uwagi . W przyszłym sezonie nadrobię fotki.

Pewnie nie podlewałam wystarczająco tych moich choin… albo coś innego im dolegało. Teraz już mało istotne .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Roocika 22:11, 09 lis 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Mgduska napisał(a)
No i nawet nocą ładna


❤️
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies