Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

anuska2507 19:03, 01 lis 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Kibicuję działaniom na skarpie i zachwycam się frontową
Tniesz swoje choiny czy one mają być nieformowanym żywopłotem? A te pożółkłe - może mają za mokro?
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
ElzbietaFranka 23:16, 03 lis 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865

I porównanie, bo równo rok robione zdjęcie i dziś.






To jest tulipanowiec amerykański prawda? Przepięknie się przebarwia. U mnie jest kolumnowy i też go bardzo lubię zawsze elegancki niegdy jesienią nie zawodzi. Tylko już tyle lat nie kwitnie.

Interesuje mnie po prawej stronie tej fotki jest drzewko małe żółto się przebarwiające (nad trzcinnikiem) i nad nim też żółte co to za drzewa.
Bardzo ładny zestaw.
Po niedzieli jadę do ogrodnika może kupię jeszcze jakieś drzewa bo wiosna będzie dużo drożej.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Roocika 14:34, 04 lis 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
anuska2507 napisał(a)
Kibicuję działaniom na skarpie i zachwycam się frontową
Tniesz swoje choiny czy one mają być nieformowanym żywopłotem? A te pożółkłe - może mają za mokro?


Dziękuję Aniu, kibicowanie wskazane

Choiny miały być luźniejszym żywopłotem, a raczej żywym płotem- mają odciągać uwagę od tego co za nimi (skarpa).
Muszę sprawdzić im pH, u mnie jest z tym problem, w tym roku choiny są bez nawozu, nie wiem czy zdążymy je jesiennym opryskać. Doba za krótka na wszystko.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 14:36, 04 lis 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
ElzbietaFranka napisał(a)



To jest tulipanowiec amerykański prawda? Przepięknie się przebarwia. U mnie jest kolumnowy i też go bardzo lubię zawsze elegancki niegdy jesienią nie zawodzi. Tylko już tyle lat nie kwitnie.

Interesuje mnie po prawej stronie tej fotki jest drzewko małe żółto się przebarwiające (nad trzcinnikiem) i nad nim też żółte co to za drzewa.
Bardzo ładny zestaw.
Po niedzieli jadę do ogrodnika może kupię jeszcze jakieś drzewa bo wiosna będzie dużo drożej.


Elu kuliste drzewko to tulipanowiec Edward Gursztyn, podobno nie kwitnie w ogóle w tej odmianie.

Na dole to Grujecznik japoński, a wyżej na skarpie (już nie mojej) rośnie leszczyna i zwykły buk- leszczyna niżej bardziej po lewej a buk na szczycie skarpy, już jest bardzo okazały ale korzenie mu "wiszą". Ciekawa jestem czy kiedyś się nie osunie.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ajka 17:02, 04 lis 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
Rany, pięknie ten Edward Gursztyn wygląda na frontowej! Pozazdrościć. Znów na niego choruję
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Joku 19:16, 04 lis 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12103
Trochę zazdroszczę tobie tych drzew w zasięgu wzroku. U mnie szczere pole powoli zabudowujące się domami. Największe drzewka rosną u mnie i u sąsiadów za płotem.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
anuska2507 19:24, 04 lis 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Roocika napisał(a)


Dziękuję Aniu, kibicowanie wskazane

Choiny miały być luźniejszym żywopłotem, a raczej żywym płotem- mają odciągać uwagę od tego co za nimi (skarpa).
Muszę sprawdzić im pH, u mnie jest z tym problem, w tym roku choiny są bez nawozu, nie wiem czy zdążymy je jesiennym opryskać. Doba za krótka na wszystko.

U Ciebie pasuje taki naturalny płot na tle skarpy. Ja swoje choiny spróbuję ciąć w jednolitą ścianę. Ale właśnie, nie sprawdziłam jakie dokładnie pH one potrzebują.

Pojęcie za krótkiej doby znam z autopsji, a godzinka samotnej pracy w ogrodzie brzmi abstrakcyjnie

A jakie masz jabłonki ozdobne? Polecasz jakieś odmiany?
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
daszum 20:02, 04 lis 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Podoba mi się bardzo plan obsadzenia skarpy. Podziwiam ludzi mających wyobraźnię przestrzenną i potrafiących przenieść to na papier.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Urszulla 21:38, 05 lis 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21810
Zaglądam na postępy prac i Kibicuję niech się wszystko dobrze zakorzeni, przyszły sezon będzie Cię cieszył już od wiosny
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Roocika 12:36, 07 lis 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
ajka napisał(a)
Rany, pięknie ten Edward Gursztyn wygląda na frontowej! Pozazdrościć. Znów na niego choruję


Masz dużo ładnych drzewek, nie choruj Możesz kupić sobie kolumnowego tulipanowca i sprawa załatwiona Kolory będą takie same.


Joku napisał(a)
Trochę zazdroszczę tobie tych drzew w zasięgu wzroku. U mnie szczere pole powoli zabudowujące się domami. Największe drzewka rosną u mnie i u sąsiadów za płotem.


Jolu, drzewa dookoła są super, chociaż ja z kolei tęsknię czasami za przestrzenią, jakby tak wyjrzeć z okna i mieć widok na otwartą przestrzeń

anuska2507 napisał(a)

U Ciebie pasuje taki naturalny płot na tle skarpy. Ja swoje choiny spróbuję ciąć w jednolitą ścianę. Ale właśnie, nie sprawdziłam jakie dokładnie pH one potrzebują.

Pojęcie za krótkiej doby znam z autopsji, a godzinka samotnej pracy w ogrodzie brzmi abstrakcyjnie





A jakie masz jabłonki ozdobne? Polecasz jakieś odmiany?


Choiny wolą kwaśno.
Samotnej pracy póki co doświadczam tylko jak babcia weźmie wnuka A tak to Młody nam towarzyszy. Wczoraj rozgarniałam ziemię na skarpie a on woził swoją przyczepą kamienie w tym czasie

Mamy jabłonki Golden Hornet, pięknie kwitły jak je kupowaliśmy i miały śliczne żółte jabłka. Niestety przesiedziały zadołowane rok za domem i nie kwitły w tym roku

Urszulla napisał(a)
Zaglądam na postępy prac i Kibicuję niech się wszystko dobrze zakorzeni, przyszły sezon będzie Cię cieszył już od wiosny


Na szczęście większą część zgromadzonych roślin posadziliśmy, więc będę mogła podziwiać wzrost roślin Ale zadanie znowu nas przerosło, bo zostało jeszcze 10 krzewów do posadzenia. Minimum 10 godzin pracy. Zobaczymy czy coś się uda jeszcze w tym sezonie.

daszum napisał(a)
Podoba mi się bardzo plan obsadzenia skarpy. Podziwiam ludzi mających wyobraźnię przestrzenną i potrafiących przenieść to na papier.


Danusiu, właśnie mam gdzieś w wyobraźni pomysł ale przeniesienie tego jest bardzo trudne.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies