Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

ElzbietaFranka 20:58, 27 kwi 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13931
Roocika napisał(a)
I zieleń frontowej zza winkla

Miłego weekendu wszystkim





Asiu piękna ta rabata. To sesliery są z bodziszkiem tak?
U mnie sesl.. ledwo ledwo.
Pogoda w kratkę zimno wczoraj dzisiaj też.
Rumianka u ciebie bardzo ładna. Choruję na nią, ale ona droga i mam opory a przydałaby mi siew niektórych miejscach.
Oczko czyscisz w tym roku czy odpuszczasz.masz jakieś rybki.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gruszka_na_w... 21:09, 27 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Płaczącą ranę grujecznika posmaruj maścią ogrodniczą. Powinna pomóc w zasklepieniu.
Przepięknie wygląda podświetlony słońcem ten budzący się do życia kawałek lasku za choinami.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
GorAna 22:32, 27 kwi 2023


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Piękne grujeczniki i zieleń traw soczysta
Reszta też piękna. Ja przymierzam się do zakupu grujecznika, polecasz jakąś odmianę, czy masz te bezodmianowe?
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Roocika 09:16, 28 kwi 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
ElzbietaFranka napisał(a)




Asiu piękna ta rabata. To sesliery są z bodziszkiem tak?
U mnie sesl.. ledwo ledwo.
Pogoda w kratkę zimno wczoraj dzisiaj też.
Rumianka u ciebie bardzo ładna. Choruję na nią, ale ona droga i mam opory a przydałaby mi siew niektórych miejscach.
Oczko czyscisz w tym roku czy odpuszczasz.masz jakieś rybki.


Elu, najwięcej jest seslerii i bodziszka. Niektóre kępy seslerii też słabo wyglądają, te bliżej tulipanowca.
U nas są ranne przymrozki teraz, w dzień ledwo 8 stopni było wczoraj. No zimno.
Runianka się u mnie rozrosła ładnie. Kup może parę sadzonek na próbę, bo ona ma chimery. Jak się przyjmie, to można rozbić sadzonki, sama to rozważam, bo muszę już ją wyciągać spod innych roślin które tam rosną, musiałabym ją wrzucać na kompost.

Oczko będziemy w tym roku czyścić i kończyć. Czekamy aż woda opadnie.
Rybek nie będzie, oczko będzie jeszcze przysypane kamieniem, bo latem tam jest woda tylko po intensywnych deszczach, a pies urządza sobie kąpiele i dzieciaki za bardzo przyciąga. Będą kastry z roślinami
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 09:19, 28 kwi 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Płaczącą ranę grujecznika posmaruj maścią ogrodniczą. Powinna pomóc w zasklepieniu.
Przepięknie wygląda podświetlony słońcem ten budzący się do życia kawałek lasku za choinami.


Haniu, smarowaliśmy w ub. sezonie ale jeszcze będziemy oczyszczać i znowu smarować, bo po zimie się odnowiła. Tam jest takie stanowisko, że wiosną intensywnie słońce świeci a potem przymrozki poranne robią swoje.

Bardzo fajnie światło operuje popołudniu w dolnym ogrodzie ale ja nie umiem w zdjęcia

GorAna napisał(a)
Piękne grujeczniki i zieleń traw soczysta
Reszta też piękna. Ja przymierzam się do zakupu grujecznika, polecasz jakąś odmianę, czy masz te bezodmianowe?


Aniu, mam bezodmianowe

Dziękuję.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 09:24, 28 kwi 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Chciałam Wam pokazać rabatę bramową. Niestety oprawa tej rabaty nie jest skończona, nie ma wszystkich kamieni wsypanych na drenie i jeszcze wciąż jest bałagan. Kształt też trudny do obfocenia, brakuje kostki na wjeździe.
Skarpę postanowiliśmy ofoliować , bo podagrycznik, perz i inne dziady są bardzo zaborcze.
Po kawałku będę odchwaszczać i zdejmować folię.

Na bramowej jest na bogato. Posadziłam tam:
- cisy
- śnieguliczki
- lilaki palibin (przesadzone z dolnego, mocno odchorowały i część gałązek się nie obudziła)
- hortensje
- trzcinniki overdam
- pięciorniki
- piwonie
- rozchodniki
- i nawet jeden czarny bez obelisk

Drzewo to czeremcha colorata

Wyżej na skarpie też już większość krzewów jest posadzona, zostały nam jeszcze 3 świdośliwy do posadzenia oraz czarny bez czarny.

Fotki.


____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
April 09:53, 28 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10260
Widzę że choiny w natarciu Piękna roślina. Ja też kupiłam w tym tygodniu już 10 sztuk. One są niezawodne, mimo że u mnie skrajnie inne warunki glebowe i sucho.
Zapowiada się kolejne bardzo ładne miejsce
____________________
April April podbija las Mazowsze
Anda 10:08, 28 kwi 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Roocika napisał(a)


Haniu, smarowaliśmy w ub. sezonie ale jeszcze będziemy oczyszczać i znowu smarować, bo po zimie się odnowiła. Tam jest takie stanowisko, że wiosną intensywnie słońce świeci a potem przymrozki poranne robią swoje.

Dziękuję.


Najnowsze badania wykazują że lepiej zaufać naturalnym zdolnościom drzewa do samodzielnego gojenia i nie zamykać ran. Po cięciu tworzą one tzw. kalus. Jest to naturalna tkanka rany. Dzięki temu rana zostaje zamknięta, a drzewo jest chronione. Ponieważ zraniona tkanka nie regeneruje się automatycznie, lecz gnije, powstaje nowa tkanka - tzw. kambium. Jest to świeże drewno znajdujące się nad zranioną tkanką, które pomaga w zamknięciu rany.
Stosowane środki nie wspomagają gojenia się ran, ale często uniemożliwiają naturalną regenerację. To z kolei prowadzi do większego rozwoju chorób grzybowych. Większość produktów uszczelnia rany niemal hermetycznie. Oznacza to, że nic szkodliwego nie może dostać się z zewnątrz, ale też nie może dostać się tlen. Natomiast to, co już w ranie jest szkodliwego może rozwijać się bez przeszkód.

W razie przymrozków, gdy słońce w dzień rozgrzewa drzewo, a mróz je w nocy potem rozsadza, warto drzewa cieniować. Pien mojej czereśni owijałam słomianką.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Judith 10:30, 28 kwi 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10030
Anda, można wnioskować - i to kolejna taka sytuacja - że im większe nasze lenistwo ogrodowe, tym mniej szkód czynimy .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Anda 13:56, 28 kwi 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Judith napisał(a)
Anda, można wnioskować - i to kolejna taka sytuacja - że im większe nasze lenistwo ogrodowe, tym mniej szkód czynimy .


O to to
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies