Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Zakrecona 10:01, 11 maj 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Masz niezły sprzęt i kawał włości.

Tez jestem zdania, że zbytni misz masz może męczyć

Do planowania, jak już wiesz, się nie nadaję, bo nawet u siebie mam problem
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Roocika 10:09, 11 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Aniu, właśnie boje się nazwać to co chcę jakimś stylem, bo myślę, że to jednak nie będzie żaden konkretny styl
Czytając książkę Danusi musiałabym się umieścić między ogrodem naturalistycznym, swobodnym a użytkowym. To jest bardzo trudne mając na uwadze warunki gruntowo-wodne i chciejstwa
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 10:18, 11 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Magda, bez tego sprzętu to krucho by było, od jesieni do wiosny dolny ogród jest za mokry, żeby robić ręcznie, a latem za sucho i twardo z wierzchu. W nieruszonych kątach mogę sobie skakać na widłach i ich nie wbiję Mąż odmówił ręcznego przekopywania, stąd pomysł na maszynę, znacznie ułatwia pracę, a że jeszcze dużo do przerobienia...
Troszkę się boję, że mimo wszystko zrobię misz masz hahaha
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 14:32, 11 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Nareszcie pada... Nareszcie zrobiło się zielone tło, choć jesiony jeszcze straszą. Platan już prawie rozwinął listki. Chociaż okno brudne, czasu brak, to karmię Młodego i mam taki widok
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
makadamia 17:31, 11 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Roocika napisał(a)

Asiu, czy to co piszę ma sens?


Asiu, to co piszesz ma sens, tylko jest niekompatybilne z tym co kupujesz i jak sadzisz

Wg. mnie, jak na ogród naturalistyczny, to tutaj jest już za dużo gatunków "eleganckich" drzew i za bardzo są posadzone w liniach prostych. Ale wszystko jest jeszcze do poprawienia, tylko pracy dużo i nie wiem, czy się piszesz na to tylko po to, żeby jakiś "styl" uzyskać.

Mam listę drzew które już rosną na miejscach docelowych, ale widzę że oprócz tego masz jeszcze jakieś drzewa w przechowalniku. Wypiszesz dokładnie jakie?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Roocika 18:24, 11 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Asiu mam trzy małe grujeczniki do posadzenia (są tycie krzaczki na razie) i jeden jest posadzony obok przyszłego placyku, po lewej stronie(ten jest większy). Drzew, tych z zeszłego roku już raczej przesadzać nie bedziemy, ambrowiec był kopany i sadzony jesienią, raczej nie przeżyłby przesadzania Raczej wolałbym pracować na tym co mam
W donicy mamy zadołowany buk rohanii. Nie wiem co z nim zrobić, myślałam o wsadzeniu go na dużą skarpę w północno wschodni róg, jak przeżyje to przeżyje. W zeszłym roku zjadała go mszyca.
Przed oczyszczalnią, tam gdzie wrysowalam tak ołówkiem na mapce chcieliśmy brzózki. Brzozy też rosną jako tło za naszym domem od strony sąsiada, na jego dzialce (od północy).
Tym samym trójkąt z oczyszczalnią zostanie odcięty wizualnie od reszty działki.
Nie upieram się przy żadnym stylu, bo jak widzisz muszę wypracować swój własny, bo jakoś mi nie idzie wpasowywanie się w styl naturalistyczny czy wiejski czy inny Eleganckie masz na myśli, że nie naturalistycznie? ? Czy jak?
Wymyśliliśmy, że skoro jest taka różnica terenu, to drzewa muszą być duże, nie wiadomo co będzie z tym laskiem obok, te drzewa to głównie olszyny i wierzby, czyli niezbyt długowieczne.
Edit. Jeszcze na usprawiedliwienie chciałam napisać, że drzewa na mapie może wyglądają tak pod linijkę, ale ustawialiśmy je na widok na okna tarasowego...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 18:29, 11 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Przyszlo mi do głowy, że może ja park przed domem chcę a nie ogród....???
Zasadziłabym dużo drzew i dużo krzewów, najlepiej większych
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 18:41, 11 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Widok sprzed szyby



____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
makadamia 21:04, 11 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
muszę to sobie poogarniać.
ale fajną masz tą działkę

Ten widok na rzeczkę z ostatniego zdjęcia to w sumie warto by zachować
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 21:18, 11 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pierwszy pomysł: ja bym tych grabów dokupiła i posadziła tak, żeby nie tworzyły jednej, równej linii, tylko całą grupę od platana do ambrowca. Pod grabami po całości jakieś duże a niewymagające krzewy typu tawuła van houtte'a albo bez czarny laciniata.
dopiero przed nimi - jeśli się zmieszczą - mniejsze krzewy typu tawuły japońskie.

Jest taka opcja czy nie bardzo?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies