Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

HannaR 18:35, 29 kwi 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Nie wiem. Ale myślę, że taka nietypowa działka powinna mieć naprawdę dobry plan.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Roocika 09:06, 30 kwi 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Pozostaje mi realizować ten co mam w głowie. Zobaczymy conz tego wyjdzie.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
nebel 14:35, 01 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Witaj Asiu,
wow, co widzę u Ciebie? Skarpy i pies. I jeszcze północ Polski, gdzie klimat jest tak różny od wielu ogrodów prezentowanych na "ogrodowisku". Będę na pewno częstym gościem w Twoim ogrodzie.
U mnie cały dzień pogoda nie na prace w ogrodzie. Wprawdzie deszczu przydałoby się trochę więcej, ale coś tam "cieknie" z nieba.
Pozdrawiam. Ewa
____________________
Ogród Nebel
Roocika 15:35, 01 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Witaj Nebel Po wpisie u Ciebie zaczęło padać ufff....
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
nebel 15:55, 01 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Cieszę się. Bądźmy dobrej myśli.
Asiu pisałaś u mnie o kosztach murków i palisad. Zobacz na moim wątku parę wpisów temu pokazuję, jak ostatnio poradziłam sobie ze swoją, bardzo stromą skarpą. Chodzi o gazony. Ułożyłam je sama ze swoim synem.
____________________
Ogród Nebel
Roocika 16:19, 01 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Widziałam
My poszliśmy w inną stronę, ulubiona mojego męża czyli drewno ze stalą (moją ulubioną).
Nie mam tu żadnego zdjęcia zrobionego, jak będę na zewnątrz to zrobię i pokażę. W tym stylu mamy schody ze środkowego tarasu na dół i szykuje się więcej takich konstrukcji
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 22:13, 02 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ze Szkółkarstwo 2/2020 wklejam fragment artykułu dot. pienika, ktory zjada mi szalwie juz drugi sezon . Pienik ślinianka (Philaeus spumarius) wystąpił pod koniec maja na pędach zawilców (Anemone spp.), rudbekii lśniącej (Rudbeckia nitida) oraz jaskra ostrego (Ranunculus acris). Przy podstawie liści i na ogonkach liściowych tych bylin, pod białą, pienistą wydzieliną, żerowały jasnozielone larwy szkodnika wysysając zawartość komórek. Przejawiało się to zniekształceniem liści i zahamowaniem wzrostu roślin.

Osobniki dorosłe pojawiają się w pierwszej połowie czerwca i podobnie jak larwy, odżywiają się sokiem roślinnym. Postacie dorosłe o długości około 6 mm są zmiennie ubarwione, najczęściej jednak brązowawe z białymi plamami na skrzydłach, które w stanie spoczynku owada złożone są dachówkowato (fot. 6).

Zwalczanie.

W okresie żerowania larw należy opryskać rośliny jednym z preparatów wgłębnych o działaniu żołądkowym, np. środkiem Sumithion Super 1000 EC (0,075%).
Po zauważeniu osobników dorosłych — preparatem kontaktowym z grupy pyretroidów (np. Talstar 100 EC — 0,05%).
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 22:14, 02 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
I nasze schody na dół z drewna i stali. Schodki są z krawężników i kostki. Sa super wygodne Jeżeli będziemy robić jakieś ścianki oporowe to właśnie w tym stylu
Zdjęcie z zeszłego roku
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
andzia458 22:40, 05 maj 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Schodki bardzo pomysłowe
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Johanka77 22:42, 05 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Balustrada genialna!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies