Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Między polem, a lasem.

Pokaż wątki Pokaż posty

Między polem, a lasem.

kawa8002 13:31, 01 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Magda70 napisał(a)


Śliczne są!!



Tylko teraz je wsadzić
____________________
Kasia między polem a lasem
Zakrecona 15:56, 28 kwi 2021

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Kasia ja teraz do Ciebie zaglądam, a tu tyle się zadziało

Szczęka mi opadła, te klony piękne dorwałaś i w super cenie

Coś działasz w tym sezonie?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Dragonka 20:59, 07 cze 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
hej Kaśku, wpadam zobaczyć co u Ciebie a u Ciebie jak u mnie..cisza? Jak się masz? Walczysz dalej? Ja zaczęłam w tym roku..bo w zeszłym nie miałam serca wcale i depresję ogrodową miałam. Odpuszczam ambitne plany, skupiam się na tym, co jestem w stanie zrobić, żeby bałaganu już nie było- będzie...trawnik..hehe. I tyle na razie
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
kawa8002 22:43, 07 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Dragonka napisał(a)
hej Kaśku, wpadam zobaczyć co u Ciebie a u Ciebie jak u mnie..cisza? Jak się masz? Walczysz dalej? Ja zaczęłam w tym roku..bo w zeszłym nie miałam serca wcale i depresję ogrodową miałam. Odpuszczam ambitne plany, skupiam się na tym, co jestem w stanie zrobić, żeby bałaganu już nie było- będzie...trawnik..hehe. I tyle na razie


Witaj, witaj. Tak sobie czasami myślałam o Tobie, jak żyjesz, co słychać.
U mnie cisza. Czasem przeglądam wątki, ale coraz rzadziej, bo mnie to dołuje. Mam wrażenie, że wszystkim wszystko wychodzi "ot tak", tylko u mnie dupa. Nie użalam się, ten etap już zakończyłam, ale wiem, że jak znowu "wlazę w forum" to i deprecha wróci
U nas powoli coś się dzieje. Z trzech rabat wywalam kamienie i zamieniam na korę, a że rabaty spore, to i czasu na tym trochę zajdzie - myślę, że do jesieni ogarnę. Coś z trawnikami zaczynamy działać, ale to też spore płacie, jakieś 1500m w sumie, więc mozolę się bardzo. Ciężka glina też nie pomaga. Zielsko mnie zarasta i to też między innymi powód, dla którego odpuszczam sobie zaglądanie do innych. Mam wrażenie, że całe to dziadostwo nie rośnie nigdzie, tylko właśnie u mnie. Nie ogarniam go. Kładłam kartony i korę w nadziei, że będzie go mniej, ale niestety nie jest
Czosnki też mnie zawiodły w tym roku i w ogóle jakoś tak bez entuzjazmu patrzę na swoje podwórko. Może to ten cały Covid mnie dobił i entuzjazmu do czegokolwiek brak...
____________________
Kasia między polem a lasem
Dragonka 07:32, 08 cze 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190


haha Kasiu, przepraszam że się śmieję,ale jakbym o sobie czytała Popatrz, mnie wycięło na ponad rok właściwie, bo temat ogrodu był dla mnie nie do zniesienia. I ja chyba też w takim razie jestem inna, bo nie daję rady z oczyszczeniem takiego małego kawałka w porównaniu do Twojego.. Nie stać mnie na wynajęcie profesjonalnej ekipy choć bardzo bym chciała. A z moimi siłami..zanim przekopię i oczyszczę te liany rodem z dżungli, i dojdę do kolejnego metra to zaczynają wyłazić chwasty z tego oczyszczonego masakra, więc doskonale Cię rozumiem.

Cieszę się bardzo, że ruszyłaś i jednak zmieniasz coś. Kamienie są uciążliwe bardzo, mój uparty M zrobił sobie taki kawałek wzdłuż dojazdu- z matą pod spodem, bo 'w życiu żaden chwast tu nie wyjdzie'- i co? Chwastowe Eldorado mam cichą satysfakcję hehehe.

Trawnik rób kawałkami jak przygotowanie całości jest niemożliwe, bo rozumiem, że sami robicie? Ja mam pomoc teraz, kolega eMa mi ziemię nawozi sam, taczkami, i równa...ja bym nie dała rady, więc robię co mogę, łąduję albo grabię, albo pielę i sieję. I tak kawałkami robimy, najpierw jakieś 40m2, potem drugie i trzecie i tak małymi kroczkami. Inaczej nigdy nie będzie nic.

Kasiu, zawsze Cię podziwiałam ze ten ogromny trud jaki włożyłaś w założenie Waszego ogrodu, boś sama te tony kamienia rozwoziła, równała... Nie stresuj się już, rób w swoim tempie. Ja bardzo cenię sobie Ogrodowisko, ale i mnie dopadł syndrom porównywania się z innymi.. nie muszę mówić, że wypadałam ciągle najgorzej Trzymaj się swojego planu, będzie tak pięknie, że z głęboką radością powiesz sobie- a to wszystko ja zrobiłam! Wierzę w Ciebie
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Roocika 08:24, 08 cze 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Kasia, nie jesteś sama z takimi odczuciami. Mam to samo, dołuję się ale działam powoli. U mnie pełno chwastów. Robię w jednym miejscu a w innym zarasta

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Juzia 16:41, 08 cze 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
Pokaż lepiej jak ogród teraz wygląda
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
kawa8002 17:26, 08 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Juzia napisał(a)
Pokaż lepiej jak ogród teraz wygląda


Nie pokaże, bo się wstydzę. Chwasty większe niż ja (a niska nie jestem).
Tym bardziej, kiedy patrzę na Twój wychuchany ogród...
____________________
Kasia między polem a lasem
Dragonka 20:44, 08 cze 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
kawa8002 napisał(a)


Nie pokaże, bo się wstydzę. Chwasty większe niż ja (a niska nie jestem).


pokazać Ci jak wygląda to u mnie? buahaha


to tylko malusi kawałek z przodu domu- nie jestem w stanie dziadostwa ogarnąć, bo po kilku minutach schylania potem moje chore plecy wyją z bólu - ale podziwiam innych, dla których kilkugodzinne pielenie jest do wytrzymania. Także Kochana, nie stresuj się, pokazuję moje i weź mnie pobij Oczywiście za chwilę usunę żeby Ci nie zaśmiecać takim paskudztwem

usunęłam
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
kawa8002 22:26, 08 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
No i masz.
Jakby były wątpliwości.
Za szałwią w tym buszu rosną brzozy.
____________________
Kasia między polem a lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies