Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Między polem, a lasem.

Pokaż wątki Pokaż posty

Między polem, a lasem.

kawa8002 11:44, 12 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
To mnie uspokoiłaś, bo już panikować zaczęłam.
Korzystam z każdej chwili wolnego czasu (a naprawdę jakoś go niewiele) i przeglądam wątki w poszukiwaniu inspiracji. Przyznam szczerze, że się gubię. Wszędzie pięknie aż dech zapiera i zazdrość (ta z tych życzliwych) zżera. Pojawiają się jednak wątpliwości, czy i u mnie coś podobnego się sprawdzi, czy przetrwa itd. Mam też nieodparte wrażenie, że znalazłam przynajmniej dwa wątki bardzo do siebie podobne. Przypadek?
Dzisiaj też pracuje i złość mnie ogarnia, bo ciepło jest i mogłabym coś porobić. Póki co, jeszcze cebulki dosadzam, a wyszło mi ich naprawdę dożo. Posadziłam też brzozy.
Przygotowuję też miejsca na wiosenne nasadzenia. I tak to leci jakoś....
____________________
Kasia między polem a lasem
Toszka 11:49, 12 lis 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Dobrze leci... W swoim tempie, bez napinania się
To nie wyścig

Też dopiero dzisiaj wzięłam się za ogród - muszę czosnki i kamasje posadzić...widzę, że bukszpan do przesadzenia. Zbieram liście z trawnika i sypię na rabaty...cieszę się wreszcie pięknym słońcem, bo te mgły mnie zamęczyły.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kawa8002 11:59, 12 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
u mnie słońca od tygodni nie było, ale temperatura znośna. Liście za Twoja radą też zbierałam, tyle, że nie na rabaty, a do środka rabaty
U mnie tulipany (wyszło 520) i czosnki (ok 300). Zobaczymy jaki będzie efekt wiosną.
____________________
Kasia między polem a lasem
kawa8002 17:06, 12 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Tak się jeszcze zastanawiam,na co wymienić te jesiony/klony jesionolistne. Posadziłam ubiegłej jesieni. Trzy wiosną odbiły, jeden dopiero we wrześniu i póki co zieloniutki, ostatni cały sezon łysy, ale widzę, że żywy. Może śliwę ozdobną?
____________________
Kasia między polem a lasem
MartaKozak 18:01, 12 lis 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
kawa8002 napisał(a)
To mnie uspokoiłaś, bo już panikować zaczęłam.
Korzystam z każdej chwili wolnego czasu (a naprawdę jakoś go niewiele) i przeglądam wątki w poszukiwaniu inspiracji. Przyznam szczerze, że się gubię. Wszędzie pięknie aż dech zapiera i zazdrość (ta z tych życzliwych) zżera. Pojawiają się jednak wątpliwości, czy i u mnie coś podobnego się sprawdzi, czy przetrwa itd. Mam też nieodparte wrażenie, że znalazłam przynajmniej dwa wątki bardzo do siebie podobne. Przypadek?
Dzisiaj też pracuje i złość mnie ogarnia, bo ciepło jest i mogłabym coś porobić. Póki co, jeszcze cebulki dosadzam, a wyszło mi ich naprawdę dożo. Posadziłam też brzozy.
Przygotowuję też miejsca na wiosenne nasadzenia. I tak to leci jakoś....


Powiem Ci że nie martwię się o twój ogród
Będzie dobrze
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Toszka 18:05, 12 lis 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nie jestem obiektywna w przypadku klonów jesionolistnych, bo uważam je za "chwasty". Jest tuż za czeremchą amerykańską na liście obcych inwazyjnych drzew w Polsce.
Ja bym postawiła na nieduże drzewa, ozdobne - śliwy, jabłonki, ew. jarząby. Wokół masz lasy... i duże drzewa w ogrodzie też już masz posadzone.
One urosną za 10 lat. Najważniejsze by dżungli sobie nie zrobić
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kawa8002 20:06, 12 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Stąd decyzja o wymianie. Śliwy ozdobne lubię ze względu na bordo ich liści. A czy jeszcze czas, czy za późno? Póki co mrozów nie widać do połowy grudnia. Może teraz miejsce przygotuję, a na wiosnę wsadzę
____________________
Kasia między polem a lasem
kawa8002 20:09, 12 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
MartaKozak napisał(a)


Powiem Ci że nie martwię się o twój ogród
Będzie dobrze
[/quot


A ja wprost przeciwnie. ale to chyba normalne
____________________
Kasia między polem a lasem
Toszka 20:24, 12 lis 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
To znakomity pomysł, by teraz przygotować miejscówkę z doskonałą mieszanką ziemi. Uleży się, odpocznie i na wiosnę będziesz sadzić w wyśmienite podłoże.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kawa8002 20:31, 12 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Jak ja się cieszę, kiedy moje pomysły są ok
A pod wiśnie dołek standardowy (mączka, kora, obornik)?
W sobotę przyjechała wywrotka ziemi czarnej wymieszanej z piaskiem. Mieszać ja z ww dodatkami, czy dodawać jeszcze rodzimej?
____________________
Kasia między polem a lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies