Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Między polem, a lasem.

Pokaż wątki Pokaż posty

Między polem, a lasem.

kawa8002 08:45, 15 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
To ja jeszcze z jednym pytaniem. Planuję posadzić duuuuuużo rozplenicy, trzcinnika, Morning ligt i stipy. Przy tej ilości, którą planuję będzie to spory koszt. Pomyślałam, że może by wysiać. Warto w ogóle się w to bawić?
____________________
Kasia między polem a lasem
Dragonka 09:14, 15 sty 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Kasiu, jak wiesz, ja się nie znam ale, ale..wyczytałam właśnie ostatnio u Eli Mariposy, że np. rozplenice dziewczyny wysiewają tak skutecznie, że aż ok 50 sadzonek mają, więc chyba warto. Z tego co pamiętam, stipa też ładnie się wysiewa i dziewczyny mają dużo sukcesów w tym temacie. Próbuj! Ja lubię bardzo jak mi coś wzejdzie, radość i dla oczu i dla portfela

Tu jest link :
https://www.ogrodowisko.pl/watek/8102-motylogrod?page=77
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
kawa8002 09:27, 15 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Dzięki wielkie. Będę działać
____________________
Kasia między polem a lasem
Dominika11 09:36, 15 sty 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
kawa8002 napisał(a)
To ja jeszcze z jednym pytaniem. Planuję posadzić duuuuuużo rozplenicy, trzcinnika, Morning ligt i stipy. Przy tej ilości, którą planuję będzie to spory koszt. Pomyślałam, że może by wysiać. Warto w ogóle się w to bawić?
ja osobiście rozplenicę wysiewałam i wzeszło mi tylko kilka sztuk - ale się udało i dzisiaj sa coraz większe kępy - a jaka jestem dumna, ze to z własnej hodowli

a jeżeli chodzi o stipe to szkoda kupować gotowe sadzonki - siej sama - spokojnie dasz radę - stipa też sama się lubi rozsiewać zresztą jak wszystkie trawy

ML i trzcinnika nie wysiewałam sama ale jakaś odmiana miskanta sama mi się wysiała i mam kilka ładnych sadzonek za free - zobaczymy jak z nimi będzie po zimie
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
kawa8002 09:48, 15 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Dominika11 napisał(a)
ja osobiście rozplenicę wysiewałam i wzeszło mi tylko kilka sztuk - ale się udało i dzisiaj sa coraz większe kępy - a jaka jestem dumna, ze to z własnej hodowli

a jeżeli chodzi o stipe to szkoda kupować gotowe sadzonki - siej sama - spokojnie dasz radę - stipa też sama się lubi rozsiewać zresztą jak wszystkie trawy

ML i trzcinnika nie wysiewałam sama ale jakaś odmiana miskanta sama mi się wysiała i mam kilka ładnych sadzonek za free - zobaczymy jak z nimi będzie po zimie



Będę próbowała, najwyżej się nie uda
Musze jeszcze nasion poszukać, a coś nie widzę ML i trzcinników.
____________________
Kasia między polem a lasem
Dominika11 09:56, 15 sty 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Stipe to nawet w Biedr.... kupowałam i co roku była. Wysiej sobie szybko i potem do ogrodu to może ci zakwitnie, bo ja za późno wysadziłam i czekałam do nastepnego roku na stipowe pióropuszki
a i pikowałam po kilka ździebełek a nie po jednym - był szybszy i lepszy efekt
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
kawa8002 10:22, 15 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Dominika11 napisał(a)
Stipe to nawet w Biedr.... kupowałam i co roku była. Wysiej sobie szybko i potem do ogrodu to może ci zakwitnie, bo ja za późno wysadziłam i czekałam do nastepnego roku na stipowe pióropuszki
a i pikowałam po kilka ździebełek a nie po jednym - był szybszy i lepszy efekt




Czyli już teraz się za to zabierać?
A co jeszcze polecacie do wysiewu?
____________________
Kasia między polem a lasem
Dominika11 10:30, 15 sty 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
kawa8002 napisał(a)




Czyli już teraz się za to zabierać?
A co jeszcze polecacie do wysiewu?
masz miejsce, żeby to trzymać do wiosny ??? jezeli tak to ja bym się powoli brała za wysiew - a masz już nasionka ???
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dragonka 10:34, 15 sty 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
ooo jak fajnie, że Dominika podpowiada, i ja skorzystam z rad nie wiedziałam, że nasiona stipy można w b. dostać? a jak długo od wschodu do wysadzenia do gruntu schodzi?
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
kawa8002 10:40, 15 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Dominika11 napisał(a)
masz miejsce, żeby to trzymać do wiosny ??? jezeli tak to ja bym się powoli brała za wysiew - a masz już nasionka ???



No właśnie nie, bo dopiero wczoraj się zorientowałam, jakie ilości będę potrzebowała i wpadłam na pomysł wysiewu.
Pytałam u Ani z Nowocześnie z różanką, która wysiewa o nasiona. Czy ma własne, czy kupuje i gdzie. Chciałabym jakieś sprawdzone źródło.
Czekam na odpowiedź.
A z tym miejscem, to jakie ilości masz na myśli. U mnie ciężko z parapetami w domu, bo mam aż trzy. Jest jeden pokój (gabinet męża). Stoją tam jego motocykle, to może na rozsady też znajdzie się miejsce
____________________
Kasia między polem a lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies