Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Między polem, a lasem.

Pokaż wątki Pokaż posty

Między polem, a lasem.

Gosialuk 15:01, 27 sty 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Hej Witam się u kolejnej ogrodniczki. Bardzo dużo już zrobiłaś i na pewno efekty będą. Będę zaglądać i kibicować. Ciekawa jestem wiosny - posadziłaś tyle cebulek.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
kawa8002 19:42, 27 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
ElzbietaFranka napisał(a)




Zagladam do ciebie od poczatku i widze taras pytanie jakie to drzewo i czy jest przykryty bo nie widze dobrze.

Zima urocza tylko w tym roku bardzo kaprysna 2 dni slonca i mrozu 2 dni odwilz i tak w kolo. Narazie snieg jest i tak trzymac u nas pada snieg ale nieprzyjemny wiatr wiec siedze w domu.

Pozdrawiam Kawus



Drzewo to świerk, malowany sadolinem "teak". Taras jest zadaszony poliwęglanem. Przepuszcza trochę światła, a jednocześnie nie razi i nie pali w głowę.

Posiałam Stipę, gipsówkę (już wzeszły, czekają na pikowanie) i ostróżkę letnią (tej jeszcze nie widać). Zastanawiam się, co jeszcze można by teraz przygotować (jakieś podpowiedzi)?
Pozdrawiam również.
____________________
Kasia między polem a lasem
kawa8002 20:26, 27 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Przeczytałam swój wątek od początku. Wzięłam pod uwagę wszystkie sugestie, obmyśliłam, przespałam się z nimi, przespacerowałam i wyszły mi takie to oto pomysły.
Przepraszam za jakość, ale nie mam programu do takich rzeczy, a w poincie posługuję się na ślepo i nieprawnie.

Tu oznaczyłam rabaty. Póki co, tylko lewa strona jest "obmyślona". Poza rabatą nr 4 (najbliżej budynku) tu zupełnie nie wiem, co i jak.



Tu kółka po lewej




Tu dół od strony drogi i podjazdu. Kasztanowiec i dąb otoczone miskantami. Pozostałe kropki to hortensje (niebieskie), rude (dereń). Zupełnie nie mam pomysłu na to, czym podsadzić brzozy (już posadzone). Rozplenice? znowu dereń? Ta krzywa kreska po łuku to kolejny pytajnik. Chciałam początkowo plamy wrzosów, ale stwierdziłam, że będą mało widoczne. Może szałwię w jednym kolorze po całości łuku?





A to już posadzone


____________________
Kasia między polem a lasem
Gosialuk 21:03, 27 sty 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Kasiu wydaje mi się, że ten mini żywopłot z kulami danica pomieszanymi z czymś nie będzie dobrze wyglądał. Daj coś jednolitego może. Mi podobają się tawuły japońskie. Można je strzyc lub nie, mają różne kolory liści, wcześnie ruszają z wegetacją. Co do reszty się nie wypowiadam, bo wiem za mało.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
kawa8002 21:14, 27 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Gosialuk napisał(a)
Kasiu wydaje mi się, że ten mini żywopłot z kulami danica pomieszanymi z czymś nie będzie dobrze wyglądał. Daj coś jednolitego może. Mi podobają się tawuły japońskie. Można je strzyc lub nie, mają różne kolory liści, wcześnie ruszają z wegetacją. Co do reszty się nie wypowiadam, bo wiem za mało.


Miałam wiele wątpliwości na temat tego akurat fragmentu. Pomyślałam, że może fajnie by było, gdyby choć niewielki fragment był zimozielony. Sama już nie wiem
____________________
Kasia między polem a lasem
Gosialuk 21:16, 27 sty 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Zimozielony tak, ale nie pstrokaty. Może same danice?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
kawa8002 21:22, 27 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Gosialuk napisał(a)
Zimozielony tak, ale nie pstrokaty. Może same danice?



Hmmm. Może faktycznie
____________________
Kasia między polem a lasem
kawa8002 10:33, 28 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Gosialuk napisał(a)
Hej Witam się u kolejnej ogrodniczki. Bardzo dużo już zrobiłaś i na pewno efekty będą. Będę zaglądać i kibicować. Ciekawa jestem wiosny - posadziłaś tyle cebulek.


Sama jestem ciekawa.
Da lata także sadziłam, ale ledwie kilkadziesiąt. Niewiele wzeszło, bo przegniły.
Zobaczymy jak będzie tym razem.
____________________
Kasia między polem a lasem
kawa8002 12:40, 01 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
A możecie mi poradzić jakie odmiany szałwii będą z tych wyższych, zwartych i długo kwitnących. Informacje w internecie są tak różne, że się pogubiłam.
____________________
Kasia między polem a lasem
Toszka 12:50, 01 lut 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
kawa8002 napisał(a)
(...)

Tu dół od strony drogi i podjazdu. Kasztanowiec i dąb otoczone miskantami. Pozostałe kropki to hortensje (niebieskie), rude (dereń). Zupełnie nie mam pomysłu na to, czym podsadzić brzozy (już posadzone). Rozplenice? znowu dereń? Ta krzywa kreska po łuku to kolejny pytajnik. Chciałam początkowo plamy wrzosów, ale stwierdziłam, że będą mało widoczne. Może szałwię w jednym kolorze po całości łuku?






Krzyżyki to brzozy? Pisz szybciutko

Kasik, mam u ciebie problem z pomaganiem. Szczerze wyznaję bez ogródek. Otóż widzę twoje niezmierne przywiązanie do pierwotnego planu z kółkami. A ja bym te kółka poukrywała.
One dobrze wyglądają na planie...z lotu ptaka. Ale przecież będziesz widzieć ogród z poziomu. No i te kółka mi w takim spostrzeganiu ogrodu nie pasują

kawa8002 napisał(a)


Sama jestem ciekawa.
Da lata także sadziłam, ale ledwie kilkadziesiąt. Niewiele wzeszło, bo przegniły.
Zobaczymy jak będzie tym razem.

Przy zbitej glebie tak się dzieje. Do cebulek musi być ziemia puszysta, lekka, kompostowa z dobrym drenażem.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies